Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

covrigarie - covrigi congelati sau proaspeti?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
chamaeleon

chamaeleon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.05.2008
Salut,

Vreau sa-mi deschid o covrigarie. Am gasit un spatiu care imi place mult si in prezent ma documentez relativ la tipul de constructie care se preteaza mai bine. Ceva din termopan, sau o mini-casuta de lemn (evident ma intereseaza cea mai buna alegere in raport cost / beneficiu). Mentionez ca spatiul va fi inchiriat, nu cumparat, deci la nevoie trebuie sa fiu gata sa mut constructia in alta parte.

In momentul asta, problema mea cea mai mare este racordarea la reteaua de apa. Cele mai bune exemple pentru mine sunt covrigariile de la metrou Dristor si Titan. Nu inteleg, ele de unde iau apa curenta?

Ideea e ca daca nu o sa am apa curenta, voi fi nevoita sa merg pe linia covrigilor congelati, ceea ce nu ma prea incanta...

Voi ce parere aveti? Covrigi congelati sau proaspeti?

O constructie noua (din termopan/lemn/whatever) cum se racordeaza la reteaua de apa?

Multumesc frumos.

#2
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010

View Postchamaeleon, on 7th April 2011, 01:30, said:

Salut,

Vreau sa-mi deschid o covrigarie. Am gasit un spatiu care imi place mult si in prezent ma documentez relativ la tipul de constructie care se preteaza mai bine. Ceva din termopan, sau o mini-casuta de lemn (evident ma intereseaza cea mai buna alegere in raport cost / beneficiu). Mentionez ca spatiul va fi inchiriat, nu cumparat, deci la nevoie trebuie sa fiu gata sa mut constructia in alta parte.

In momentul asta, problema mea cea mai mare este racordarea la reteaua de apa. Cele mai bune exemple pentru mine sunt covrigariile de la metrou Dristor si Titan. Nu inteleg, ele de unde iau apa curenta?

Ideea e ca daca nu o sa am apa curenta, voi fi nevoita sa merg pe linia covrigilor congelati, ceea ce nu ma prea incanta...

Voi ce parere aveti? Covrigi congelati sau proaspeti?

O constructie noua (din termopan/lemn/whatever) cum se racordeaza la reteaua de apa?

Multumesc frumos.
categoric covrigi congelati pentru o constructie mica gata de schimbat locatia oricand.ai face pe loc proaspesti presupune mai multe dotari si spatiu.oricum ideea e buna ,numai sa gasesti si locatia buna.succes.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate