Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

ATV 125cc sau Dirt Bike 125cc

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Bai copile.... Pentru ambele iti trebuie carnet. Oamenii mari de pe forum: Ce naiba faceti bai? Asta trebuie reclamat la politie! Si nu glumesc! Nu stii niciodata cand dai peste el pe undeva (din vina lui, evident...ca nu stie semnele de circulatie, si mai ai si mustrari de constiinta aiurea :|

Chiar si la tara... Ce faci? Le tii pe camp? Nu trebuie sa iesi pe un drum public, cu oricare dintre ele, ca sa ajungi la un camp? Cand citesc ca vrei sa mergi si prin oras...ma apuca groaza  :bandit:


Aaa...si am ATV (carnet categoriile A si B, nu pe naspa), stiu despre ce vorbeste richelieu cand zice daca stii mecanica! Inainte sa iti iei o prostie chinezeasca, ar fii bine sa mesteresti la o dacie cateva luni

#20
florian09ful

florian09ful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.04.2011

View Postbrainium, on 10th April 2011, 01:54, said:

Bai copile.... Pentru ambele iti trebuie carnet. Oamenii mari de pe forum: Ce naiba faceti bai? Asta trebuie reclamat la politie! Si nu glumesc! Nu stii niciodata cand dai peste el pe undeva (din vina lui, evident...ca nu stie semnele de circulatie, si mai ai si mustrari de constiinta aiurea :|

Chiar si la tara... Ce faci? Le tii pe camp? Nu trebuie sa iesi pe un drum public, cu oricare dintre ele, ca sa ajungi la un camp? Cand citesc ca vrei sa mergi si prin oras...ma apuca groaza  :bandit:


Aaa...si am ATV (carnet categoriile A si B, nu pe naspa), stiu despre ce vorbeste richelieu cand zice daca stii mecanica! Inainte sa iti iei o prostie chinezeasca, ar fii bine sa mesteresti la o dacie cateva luni

Bai...atotstiutorule, ce is tampeniile alea care mi le spui tu cu oamenii mari si bla bla bla? Ca nu pricep nimic. Si invata sa vorbesti da? Ca nu esti tu mare smecher pe forumu asta :nonobad: . Nu sunt copil, am 17 ani. <_<    Daca vrei sa mai dai raspunsuri din astea cu politia si nu mai stiu eu ce, mai bine nu le mai da si dute si toarna betoane daca tot esti om mare :lol: , ca stiu eu ce spun cu privire la 49cc ca doar m-am informat de 5 luni incoace. ATV-ul ala e mic.

#21
Ghiavolu

Ghiavolu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.12.2004
Florin, nu esti un baiat rau, doar inconstient - si te rog sa nu te superi pe mine. Iti recomand sa nu iti iei chinezarii, o sa iti para rau - si banii aia nu ii mai iei inapoi niciodata, maxim 200 euro recuperezi la atv daca ai noroc. Motoreta aia nu o cumpara nici dracu. 125cc in 4 timpi chinezesti - ia-ti gandul de la trick-uri, eventual daca erau in doi timpi cu power valve - poate . Is foarte slabe 125 cc, mergi cu ele doar pe loc drept, cand dai de-o panta mai lunga , la revedere.
Sunt si motorist (enduro) si sofer de suv. In calitate de sofer iti spun cu prietenie - NU TE VAD pe sosea, inconstient nu te consider autovehicul, si decat sa mor eu intr-o coliziune cu alta masina, mai bine te omor pe tine. Si asa gandesc majoritatea soferilor, crede-ma. De cand sunt motorist e drept mi-am schimbat total atitudinea fata de cei pe doua roti, ii feresc si ma feresc de ei, ca majoritatea sunt inconstienti si nu se pun in prisma celui de la volan. Dar ceilalti soferi care nu sunt motoristi , nu. Oricum, e clar ca faci ce vrei, dar iti recomand sa iti cumperi un second si sa nu fie chinezarie, in plus fa tot posibilul sa fii VAZUT de ceilalti. Stopuri, faruri, tot. Cel mai bine iti iei un enduro si te dai pe dealuri - iti rupi oasele, dar nu mori si cel mai important nu ii omori pe altii. Si nu uita de protectii complete, casca e fix pix, cizme, genunchiere si armura -asta trebuie sa ai. Iti spun din experienta ;)
P.S. Daca te calc cu masina, nu vei fi un erou , ci doar un "ghost rider" inconstient. Si chiar daca eu voi fi de vina, tu vei fi mort, cu dreptatea in mana :)

#22
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011
Salutare
Am dat si eu de o problema, in urma cu ceva timp am luat un atv de nou, iar acum doua zile dupa ce am mers cu el am sesizat o bataie ("tictictic")si a inceput sa nu mai aiba putere, banuiam sunet de tacheti, cand am desfacut capacele alea de la tacheti sau culbutori cum le zice mai exact, am vazut ca piulita de pe surubul care se regleaza jocul la supape lipseste si surubul deja batea in capac.
I trebarea...unde gasesc surubul ala? Am dat jos uleiul si nu l-am gasit in ulei (am desfacut o parte a motorului ca sa vad si in interior daca nui in ulei).
Poate sa treaca de chiuloasa in motor acea piulita sau a ramas in chiuloasa?
Motor 125cc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate