Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cont Paypal,impozite si taxe?!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
anonymusboy

anonymusboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.04.2011
Buna tuturor,

Am si eu o nelamurire.

De ceva timp am tot lucrat la un site la care o sa ii dau drumul curand,el va fi mai mult pentru america.

Pe a accesa anumite chesti pe site va trebui sa isi cumpere credite, bani de la ei vor merge in contul "A"
La fel cei ce posteaza pe site pot castiga credite ce vor fi transformati in bani si vor fi transferati din contul "A" in contul lor personal.

De exemplu: 1000 de credite valoreaza 100$ daca cumpara, daca castiga 1000 de credite eu ii dau doar 80$ la o 1000 de credite,eu castig undeva la 20% .

Cum trebuie sa fac eu sa nu platesc impozit pe contul "A" deoarece contul "A" nu imi reprezinta profitul ci bani de rulaj a siteului doar...

Chiar sunt nedumerit , daca platesc pe tot contul "A" 16% impozite si taxe eu mai raman doar cu 4 % castig.

Pot sa imi redirectionez profitul in alt cont si contul de rulaj sa nu fie taxat?

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Contul A este cont Paypal? N-are treaba statul ce ce se intampla in contul paypal, platesti taxe doar pe ce iti intra in contul bancar.

#3
anonymusboy

anonymusboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.04.2011

 don_dannielo, on 5th April 2011, 13:25, said:

Contul A este cont Paypal? N-are treaba statul ce ce se intampla in contul paypal, platesti taxe doar pe ce iti intra in contul bancar.


aha am inteles,deci numai profitul il trimit in contul bancar

Multumesc de info

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate