Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!
 Conducta pluviala sparta la bloc....

Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...
 Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Situatie Delicata

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

denismd9

denismd9

New Member

• Grup: Members
Buna, ma numesc Denis, sunt din Republica Moldova am o situatie in care as dori un sfat de la persoanele care cunosc metode sau pot oferi unele sfaturi:
Deci, cum ziceam situatia e :
Parintii mei in 2010 au cistigat la loteria greencard si uimitor e faptul ca si tata si mama au cistigat avind dosare separate, am mers dupa cel al mamei la procesarea documentelor;
Eu mai am un frate mai mic care se incadreaza in virsta de maxim 21 de ani, avind 18 ani, pentru a primi greencard impreuna cu parintii.
Eu insa am 23 si iata bara;
Parintii impreuna cu fratele deja au fost in SUA si au primit cardurile, social si ce mai au ei acolo.
Eu prin Work&Travel am fost de 3 ori in SUA; 3 veri la rind(2008, 2009, 2010)(am 3 vize J1).
Sunt necasatorit.

As vrea sa stiu: cum se poate de procedat in aceasta situatie: pentru a obtine sau greencard, sau j1 pe un termen mai indelungat sau orice alta iesire de a ajunge in SUA.

Va Mutumesc anticipat.

bubu30

bubu30

Active Member

Vezi aici
http://www.uscis.gov...00048f3d6a1RCRD

http://www.uscis.gov...ources/B1en.pdf

Poate dura cativa ani in cel mai rau caz, dar e singura modalitate. Asta daca nu aplici si tu la loteria vizelor, sau gasesti o fata prin america cu care ai vrea sa te casatoresti, astfel mergi prin viza K1 de logodna.

denismd9

denismd9

New Member

mersi mult...
ma gindeam si eu la varinata cu logodna in Sua dar trebuie sa ajung cumva acolo.... cererea pt participarea la greencard e in curs asa ca mai astept poate apare si acolo ceva lumina...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate