Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Informatii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

#73
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Coruptie, prostie si munca de Sisif.
Nu mai da nimeni doi bani de Invatamant, nimanui nu-i mai pasa. Mai ramasesera doar profesorii, dar Statul a stiut sa-i 'demotiveze' si pe ei. Ma gandesc cu frica ce vom face cand vor iesi primii medici creati de Romania anilor 2000. Lord mercy...

#74
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Topicul asta nu ajungea: http://forum.softped...howtopic=707705 ?
Plus ca ai gresit si aria ...

#75
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Cat timp sistemul e corupt nu se poate face nimic calumea.
Astept perlele! :lol:

#76
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Alt topic aiurea. Initiator premiat.

#77
Andreibo

Andreibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2009
buna ziua! Am absolvit clasa a XII-a si nu sunt hotarat ce facultate sa aleg. Bacul l-am luat cu 9.36 si inca nu sunt hotarat ce sa aleg intre constructii civile , cadastru si etc din Iasi. Initial am vrut sa dau la penitenciare dar am picat la psihologic ,banuiesc ca din cauza emotiilor. Asa ca va cer sfatul , poate sunteti mai experimentati ca mine. Va rog sa argumentati decizia voastra.
Va multumesc anticipat si va cer scuze daca acest subiect s-a mai discutat si pentru eventualele greseli de scriere!

#78
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Pai nu ne-ai zis ce iti place si ce stii sa faci.

#79
Andreibo

Andreibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2009
Pai, imi place matematica in special, engleza , romana-gramatica. De asemenea , ma pricep la calculatoare si telefoane, cand eram in clasa a XI-a reparam calculatoare la prieteni , resoftam telefoane , le decodam.

#80
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Voi nu gasiti topicul dedicat? Toate vor fi inchise de acum inainte, daca nu-l dibuiti pe cel cu "alegere facultate". Iar acolo va recomand sa postati corect, altfel or sa cam dispara din mesaje.

#81
strawberryca

strawberryca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.04.2011
hei , este cineva care vrea sa vina la ase comert?? ce medii aveti?

#82
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Hei, topicul dedicat il vezi? Ati terminat cu BAC-ul, acum deschideti topicuri noi, ca vine fraierul in urma voastra si le muta el unde trebuie. Not!

#83
Donzie

Donzie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2011
Buna. Am nevoie de un raspuns sincer si ceva mai amplu de la un cunoscator intr-ale comunicarii (e un domeniu cu totul nou pentru mine asa ca sunt ceva mai grea de cap)... M-ar interesa facultatea de Comunicare si Relatii Publice din cadrul UBB (Cluj-Napoca) doar ca nu stiu ce specializare sa aleg dintre sectia de Comunicare si PR sau Publicitate. Care din ele e mai potrivita pentru postul de copywriter? Si care e pana la urma diferenta dintre PR si copywriter?

#84
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Si trebuie multiple postari? Ai scris intr-un topic, asteapta acolo raspunsurile.

#85
Auraa

Auraa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2010
Hei! As vrea sa aud cat mai multe pareri despre ambele facultati, Medicina si Farmacie din cadrul facultatii Carol Davila. Eu m-am pregatit pentru amandoua(adica la Anatomie si Chimie organica) tocmai pentru ca nu eram decisa de la inceput ce vroiam sa aleg. Si..ghici ce? mai sunt doua saptamani si nu am avut parte de nicio revelatie pana acum. As vrea sa aud pareri si de la studenti sau cine stie, poate chiar absolventi, avantaje, dezavantaje, etc. Tin sa precizez ca tind mai degraba spre farmacie pentru ca ajungi sa profesezi mai repede, e mai putin stresanta si pana la urma..ai o viata linistita. Pe de alta parte medicina mi se pare o meserie cu adevarat nobila..insa grea. M-ar interesa sa aud si de niste ramuri interesante ale ei mai putin cunoscute. Spre exemplu azi, am auzit ca poti lucra ca cercetator in genetica. Nu stiam de asa ceva. Sau ca poti lucra ca reprezentant pentru firme de medicamente. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu ma feresc de munca. Ma tem doar ca nu o sa imi placa suficient si ca avantajele ca medic vin mult mai tarziu.

#86
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Iar topic aiurea? O saptamana relax, ca vad ca te doare undeva de sfaturile mele.

#87
IcemaN5

IcemaN5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.12.2009
Salut ,
Vreau sa depun un dosar pentru inscriere la licenta la Universitatea din Craiova , la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor si nu ma pot decide ce domeniu sa aleg.

Am urmatoarele optiuni :

1.Economie generala si comunicare economica
2.Economia comertului , turismului si serviciilor
3.Finante si banci
4.Contabilitate si informatica de gestiune
5.Cibernetica , statistica si informatica economica
6.Economie si afaceri internationale
7.Management
8.Marketing

Vreau ceva , de viitor , ceva sa ma pot si angaja dupa nu sa fac facultatea de dragul de a avea o diploma.Daca ma puteti ajuta cu o opinie , o idee .

Multumesc aniticipat!


#88
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
3.Finante si banci

#89
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Topicul dedicat nu se vede, nu? Trebuie sa scrii cu caractere mari, ca noi suntem chiori, nu?

#90
prodigy93

prodigy93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2011
Buna, as vrea sa stiu urmatoarele lucruri despre facultatea de medicina veterinara din bucuresti. Intentionez sa ma inscriu la aceasta facultate, dar as vrea sa stiu daca in urmatorii  2, 3  ani se pastreaza  structura actuala a admiterii, si totodata daca stie cineva care a intrat recent la aceata facultate, in ce consta acel INTERVIU, mai exact, si daca e nevoie de o pregatire superioara , chiar daca nu se va da examen ( mentionez ca am vorbit cu o persoana care a terminat aceasta facultate,  cu brio chiar, specializarea CEPA, si care nu a avut absolut nicio  pregatire in materie de biologie sau chimie, a intrat pur si simplu pe dosar, iar materiile pe care le-a studiat acolo erau cam diferite de ceea ce avem la liceu, deci sa inteleg ca daca fac meditatie la cele doua materii, cam fac degeaba? Multumesc, si as aprecia daca mi-ar raspunde cineva in mod serios ( fara glume)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate