Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Logitech STRIKE AGAIN

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
S-a mai discutat. Mouse-ul cel mai bun OPTIC din lume este fara doar si poate MICROSOFT !!! (am testat TOATE modelele Logitech si Microsoft PERSONAL ! Si cand zic TOATE chiar sunt TOATE !)  By MONITOXÂź

Si totusi...asa de mult a trecut incat sa se schimbe punctul de vedere :D  :cool:  :D

#20
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
m-am jucat zilele trecute cu niste MX300 si MX500 (personal mi-a placut MX300). Insa bat de departe Intellimouseul meu...

PS: evident... urasc soriceii fara coada, asa ca sa nu aud de wireless :)

#21
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
ma tot intreb mousii astia microsoft fac si cafea? si ordine in casa?

eventual senzorul optic de la MS e luat direct pe Naveta spatiala?

#22
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
mah ... cafea nu fac, ca m-am sculat dimineatza, shi nu erea facuta ... erea tot aia de ieri ... tot nevasta-mea saraca ...

despre ordine - nu shtiu ... cateodata cand vin acasa shi gasesc masa de la pc shtearsa, CDurile aranjate, cashtile stranse, scrumiera golita shi spalata (in ordinea asta) etc ... :D :drac: ... si atunci am dubii ... e-adevarat ca intre timp trecuse nevasta-mea pe acasa ... oare tot ea sa fie  "vinovata"? Sau shoarecu' MS? investighez  ...

Nu, nu e luat de pe Columbia senzorul ... dar are rata de refresh mare, are rezolutzie buna, are ergonomie tzais, merge cam pe orice suprafatza, NU sare de colo - colo, are drivere excelente shi viatza lunga ... io zic ca de 50 USD e aproape de ajuns ...

PS: am la cel mai vechi PC mouse Microsoft cu 2 butoane, cu bila, de 7 ani ... a costat 35 USD atunci ... merge shi acum super! Shtitzi catzi geniushi & Co am schimbat la alte computere?! cam 2-3 pe an! x 3 - 5 USD ...

Toate Bune! :OK:

#23
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Ca scrie Microsoft pe el sau ca scrie Logitech sau A4Tech mi-e tot indiferent. Important e sa mearga bine. Nu prea sunt adeptul mousilor de "firma". Ce sa dau mai mult pe el pentru ca e Microsoft si nici macar "nu face cafea"?
Oricum am in plan un MX 500 daca nu macar un MX 300. Apropo nu stiti nu este si varianta "downlodabila" ca eu nu sunt pe trafic. :P
Hai noroc si sa avem parte numai de mousi sanatosi.

#24
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
90 $
review in ultimul level.

#25
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by raiiar
90 $  
review in ultimul level.

La €72 se poate cumpara...

#26
VelociRap

VelociRap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 10.11.2003
cred ca totusi un acumulator solid in mouse si niste baterii de rezerva constituie solutia perfecta.
Pentru istetii care recomanda super-baterii: Oare bateriile nu se consuma? sau, bateriile scumpe se consuma exact la sfarsit de sesiune, in momentul cand dai Shutdown?!?

MATURIZATI-VA!
PS: Mouse-ul meu IBM de ce "sare"?

#27
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View Postcavver, on Sep 25 2002, 11:55, said:

:) Sa inteleg ca mousii logitech formateaza harddiskurile . Si mai vin si cu troieni inclusi , asa ca posesorii lor sunt controlati de la distanta :)
Acuma serios , ce ai cu mousii logitech ? Miei imi merg FOARTE bine si in windows si in Linux .Si revenind la subiect , LA CE ITI FOLOSESTE un mouse cordless ???


Eu merg si mai departe si intreb LA CE ITI FOLOSESTE un Logitech sau Microsoft? Ce are in plus fata de un optic no-name acceptabil!?

Eu am de 4 sau 5 ani un mouse no-name optic cu 5 butoane care saracul are vreo 3 milioane de click-uri. Toate butoanele suna la fel (deci nu dau nici unele semne de uzura - desi n-au fost apasate toate la fel de mult) iar in urma cu 6-8 luni din mouse settings am activat optiunea "Switch primary and secondary buttons" ceea ce inseamna ca ma va tine si mai mult. Inafara de bec (care sper sa nu se arda sau ceva) mouse-ul nu are ce sa pateasca inca 5 ani de sa il schimb.

Pentru ce, la momentul respectiv sa fi dat un milion pe un Microsoft sau Logitech cand am putut sa dau 0.5 mil pe asta?

#28
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Nu stiu voi, dar eu n-as da 80$ pe un mouse nici daca mi-ar servi cafeaua la pat.
Am un Flatron CyberMouse optic de capatat. E de vreo trei ani la mine si n-am nici o treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate