Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

SuperMoto

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
http://lucian-cretu.blogspot.com/

exceptand 5,6 si 12, toate cu 50ciu.

si un teaser:

Attached Files

  • Attached File  91.jpg   59.39K   63 downloads

Edited by cold_fire, 04 September 2005 - 19:47.


#2
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
Frumoase fotografiile...Felicitari

PS.La prima de pe blog pacat ca l-ai scalpat pe saracutu'

#3
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Intotdeauna i-am admirat pe cei iuti de mana in ale fotografiatului. Tu esti unul dintre ei. Felicitari, omule!

#4
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Foarte faine

#5
wacher

wacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.06.2005
felicitari,  si pt curaj  ;)

#6
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
Superb :P
dar nush de ce se numeste supermoto cand ei sunt cu categorie enduro :P super moto fiind cele care combina strada cu enduro :D gen Ktm Lc8 daca gresesc corectati-ma :P

oricum superb :D

#7
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Super tari bre cold. Ne-ai lasat pe toti in praf cu pozele astea. Noroc ca eu n-am mers cu gandul de-a scoate poze hartistice. O sa pun si eu zilele astea ce-am tras.

#8
hedonis

hedonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 04.11.2004
da cold .. felicitari .. excelente pozele ... si curaj :))

#9
hedonis

hedonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 04.11.2004
Am luat si eu parte la acesta cursa, si da .. a fost dementiala. sper ca si pozele sa fie la fel.  apasa pe LINK pt. mai multe poze.

Attached Files

  • Attached File  6.jpg   118.34K   58 downloads


#10
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si ale lui cold_fire si ale lui hedonis sunt excelente...bv baieti.

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Bravos.

#12
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Bravo hedonis! Dovada clara ca aparatul conteaza in mica masura si fotograful e ala care scoate imagini bune.

#13
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

Necronomikon, on Sep 4 2005, 21:58, said:

Bravo hedonis! Dovada clara ca aparatul conteaza in mica masura si fotograful e ala care scoate imagini bune.

<{POST_SNAPBACK}>

De fapt se poate zice ca nici aparatul nici fotograful nu conteaza ci numai "photosopistul"... credeti ca daca editati o poza pana iese super marfa va face fotografi? Mai degraba buni utilizatori de photoshop. Sunt curios cum arata originalele acelor poze.Acolo e fotograful!

#14
hedonis

hedonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 04.11.2004
Nu sunt cine stie ce forograf... nici macar nu ma consider fotograf, probabil mai mult pozar.... deocamdata.

oricum ideea de a nu folosi photoshopul mi se pare greu de inteles. pt. ca unii dintre noi nu avem cele mai tari scule, filtre si  etc. In momentul de fata consider PS-ul ca o compensare pt. aparatul pe care il am.

dar e parerea ta si o respect! chiar daca nu sunt de acord cu ea.

#15
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005

UnForsaken, on Sep 4 2005, 22:02, said:

De fapt se poate zice ca nici aparatul nici fotograful nu conteaza ci numai "photosopistul"... credeti ca daca editati o poza pana iese super marfa va face fotografi? Mai degraba buni utilizatori de photoshop. Sunt curios cum arata originalele acelor poze.Acolo e fotograful!

<{POST_SNAPBACK}>

salut
esti cumva "purist"?
personal nu ma pricep prea mult la prelucrare in ps, dar cred ca este o unealta buna. nu totdeauna ne pricepem sau nu avem timp sa setam aparatul la parametrii optimi pentru fotografiere.
tipii pe care tu ii blamezi sunt buni pentru ca nu ps-ul le-a facut incadrarea, nu ps-ul le-a ales punctul de statie, nu ps i-a pus sa insurubeze pe obiectiv un filtru de polarizare, etc.
sunt buni pentru ca au ochi pentru detalii, sau pentru esential, depinde de situatie, pentru ca au idei, pentru ca sunt mereu in cautare, pentru ca nu le e frica sa incerce sau sa foloseasca, sau sa invete sa foloseasca, unelte precum ps sau gimp sau mai stiu eu ce.
serios acum, decat sa-ti faci inima rea, mai bine bucura-te de imaginile oferite. daca poti, fireste...
succes!

#16
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

UnForsaken, on Sep 4 2005, 23:02, said:

De fapt se poate zice ca nici aparatul nici fotograful nu conteaza ci numai "photosopistul"... credeti ca daca editati o poza pana iese super marfa va face fotografi? Mai degraba buni utilizatori de photoshop. Sunt curios cum arata originalele acelor poze.Acolo e fotograful!

<{POST_SNAPBACK}>


nu mai bine te duci tu sa dormi. e cel mai bine. astfel de butade starnesc zambete pe aici. nu ne intereseaza ce crezi tu. pe bune. sunt satul de puristi din astia. nu voi permite un flame pe tema asta.

Primul care continua polemica va suporta consecintele.

#17
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
on-topic : foarte marfa pozele .. bravo cold, bravo hedons !!  :worthy:

Edited by mr.fred, 04 September 2005 - 22:37.


#18
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Foarte faine, hedonis! Si prelucrate fain. Intr-adevar, se vede fotograful si nu camera...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate