Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vand Tuica si Palinca pentru cunoscatori

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010

View Postscaiba, on 1st April 2011, 11:17, said:

Dacă ai înțeles și de ce un client ca și sudest_om, nu trebuie refuzat, ai înțeles totul !
imi cer scuze dar m-am grabit fara sa cunosc optiunile pe care le am :worthy: :confuzzled:

#20
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Multam "scaiba".Becurile economice se aprind la intensitate maxima dupa trei minute. :cheers:

#21
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010

View PostRazvanGL1, on 31st March 2011, 21:35, said:

pentru 27-28grade.
Asta e pe bune?
Tuica la 28 grade??? :clapping:
Aia e din aia ce se bea cu halba!

Grig

#22
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011

View PostIon_Bumbu, on 1st April 2011, 19:25, said:

Asta e pe bune?
Tuica la 28 grade??? :clapping:
Aia e din aia ce se bea cu halba!

Grig

2 x 3.14

#23
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010

View PostIon_Bumbu, on 1st April 2011, 18:25, said:

Asta e pe bune?
Tuica la 28 grade??? :clapping:
Aia e din aia ce se bea cu halba!

Grig
  :nonobad:  nu e tuica care se bea cu halba. e tuica de consum.nu trebuie sa te strambi dupa fiecare inghititura.iti garantez ca dupa ce gusti ai tot bea  :lol: . daca vrei si ceva mai tare se gaseste :naughty:

#24
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010
Da , asa`i , doar aia de 28 se bea cu halba!
Tuica e de la 45-55 grade!
Aia e tuica si se bea un paharut !


Grig

P.S. Multumesc da nu ma mai lasa doctoru nici sa ma uit la ea!
Mai am din aia de Zalau de vre`o citiva ani si o mai dau la preteni, nu
am fost eu amator de bautura da din cind in cind un paharut din ala de 50
face bine.

Edited by Ion_Bumbu, 01 April 2011 - 22:57.


#25
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
deja ajunsesi la palinca cu 55 grade :P . e bun un paharel de palica sau vre-o 2-3 de tuica la masa  :OK:

#26
sadd_2000

sadd_2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.07.2010
e 6 lei litrul de tuica de calitate

#27
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Din pufoaică ?

#28
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010

View Postsadd_2000, on 1st April 2011, 23:11, said:

e 6 lei litrul de tuica de calitate
:thumbdown: s-o vad si pe asta....nu se da pe la mine unde are omul in magazie si 3-500 vedre(5000litri) cu 6lei. in butia in care altii baga prune toamna pe la noi se baga tuica :notangel:

Edited by RazvanGL1, 01 April 2011 - 23:15.


#29
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011

View Postsadd_2000, on 2nd April 2011, 00:11, said:

e 6 lei litrul de tuica de calitate
Si pufoaica costa mai mult sa o distilezi.Aia-i mitilic, d'ala de stinge lumina.

#30
sadd_2000

sadd_2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.07.2010
Nu-i adevarat. Voi vorbiti de preturi in raport cu carciuma. Un taran obisnuit si cinstit isi vinde tuica in ziua de azi cu 12 lei bidonul de 2l, va spun ca stiu preturile. Si nu vorbesc de pufoaica, aia e mizerie.


View PostRazvanGL1, on 1st April 2011, 23:15, said:

in butia in care altii baga prune toamna pe la noi se baga tuica :notangel:

Ce vrei sa zici prin asta? ori ai vrut sa zici ca in butia in care altii baga apa cu alcool sanitar toamna ori esti prea prost pentru topicul asta si nici nu stii cum se face tuica. In butie chiar se baga prune toamna. A muncit tacto mare de i-au sarit capacele la adunat si la povarna si vii tu mare smecher sa-i vinzi tuica pe net acum dupa ce a murit. Vai si amar.

#31
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011

View Postsadd_2000, on 2nd April 2011, 09:25, said:

Nu-i adevarat. Voi vorbiti de preturi in raport cu carciuma. Un taran obisnuit si cinstit isi vinde tuica in ziua de azi cu 12 lei bidonul de 2l, va spun ca stiu preturile. Si nu vorbesc de pufoaica, aia e mizerie.




Ce vrei sa zici prin asta? ori ai vrut sa zici ca in butia in care altii baga apa cu alcool sanitar toamna ori esti prea prost pentru topicul asta si nici nu stii cum se face tuica. In butie chiar se baga prune toamna. A muncit tacto mare de i-au sarit capacele la adunat si la povarna si vii tu mare smecher sa-i vinzi tuica pe net acum dupa ce a murit. Vai si amar.

Cand ai o problema cu cineva aminteste-ti de cei 7 ani de acasa.Daca nu-i ai, dai 6 lei si-ti ineci amarul.

#32
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010

View Postsadd_2000, on 2nd April 2011, 08:25, said:

Nu-i adevarat. Voi vorbiti de preturi in raport cu carciuma. Un taran obisnuit si cinstit isi vinde tuica in ziua de azi cu 12 lei bidonul de 2l, va spun ca stiu preturile. Si nu vorbesc de pufoaica, aia e mizerie.

Ce vrei sa zici prin asta? ori ai vrut sa zici ca in butia in care altii baga apa cu alcool sanitar toamna ori esti prea prost pentru topicul asta si nici nu stii cum se face tuica. In butie chiar se baga prune toamna. A muncit tacto mare de i-au sarit capacele la adunat si la povarna si vii tu mare smecher sa-i vinzi tuica pe net acum dupa ce a murit. Vai si amar.
stimate domn va rog sa va pastrati bunul simt.eu nu cunosc zona(de la tara) din care proveniti dar se vede ca sunteti mai amarati. astfel de preturi nu se mai intalnesc de mult prin tot argesul. poate numai posirca...pretul la carciuma poate fi mai mare sau poate fi acelasi.prin multe carciumi se gaseste acel acool sanitar cu apa de care vorbesti.
mai cititi o data: "in butia in care altii baga prune toamna pe la noi se baga tuica " traducere : nu se folosesc numai butuoaie pentru stocarea tuicii. sunt prea mici. de aceea se astupa ambele funduri la o butie de 180-200vedre, se aseaza pe-o parte sise baga tuica de prune stocate in alte butii,  facuta in cazanul personal.se folosesc si "putini" petru stocare. nu-mi vorbiti de procesul de fabricare a tuicii 100%naturale cand eu am crescut langa cazan.are bunicul cazan de la 22ani si acum are 70.
nu cred ca ai muncit dumneata cat am muncit eu vara trecuta. doamne fereste..cum sa fie tata mort??? :angry:  va rog masurativa cuvintele!!!daca sunteti incapabil mintal :death:  sa purrtati o discutie normala nu mai postati :angry: :thumbdown:

Edited by RazvanGL1, 02 April 2011 - 10:19.


#33
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008

View Postscaiba, on 1st April 2011, 23:15, said:

Din pufoaică ?
Chiar se face tuica din asa ceva? Intotdeauna am luat-o ca pe-o gluma...

Razvane, nu mai pune la inima orice, te mai astepti si la contre :peacefingers:

#34
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
mda..chiar se face. nici eu nu stia ce e asta cu exactitate pana de ceva vreme. pe la mine n-am auzit de nimeni sa mai faca asa ceva. se facea inainte cand era saracia mai mare ca acum.
nu pot sa raman indiferent cand imi vorbeste asa.

#35
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

katlin said:

Chiar se face tuica din asa ceva? ...
The "țuica de pufoaică" is the most dangerous kind of țuica, mainly   because is made from a fluffy winter coat(pufoaică neapărat jegoasă) dipped is the   main substance found in an outhouse(this mean pure shit).  
Da' din de electrozi de Buzău ai auzit ?

#36
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Cica si din zama de gainat se face.
Aia de electrod cum e ca am auzit de ea?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate