Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Pizza Lovers

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cea mai scirboasa pizza pe care am mincat-o (atit cit am mincat) in viata mea a fost amedeea timisoara. holy shit :scared:

#74
Mira_PM

Mira_PM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2011
Cea mai buna pizza din Iasi o gasesti la Pizzeria Mamma Mia! Au un meniu variat si bogat in  tot felul de mancaruri gustoase dar pizza ramane punctul lor forte. In meniu sunt trecute mai multe sortimente de pizza dar eu raman fan Pizza Mamma Mia si Pizza Calzone.

Daca treceti prin Iasi nu ratati Pizzeria Mamma Mia!

#75
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011

View Postantigen, on 4th April 2011, 18:56, said:

Una dintre cele mai rele, seci, sărăcăcioase pizze pe care le-am mâncat a fost de la Pizza Hut. Poate sunt eu învățată cu pizzele "românizate".  :habarnam:


Hmm..nici eu nu sunt fan Pizza Hut :( Mi se pare prea...industrializata sarmana pizza! Stii...scoasa pe banda :))

View PostMosotti, on 30th June 2011, 14:58, said:

cea mai scirboasa pizza pe care am mincat-o (atit cit am mincat) in viata mea a fost amedeea timisoara. holy shit :scared:


Beeeah!!! Da ce avea, bre?

#76
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Poate nu era facuta.
Mi s-a intamplat, la lucru fiind, sa comand o pizza la o spelunca destul de centrala.  
Dupa 20 de minute, cand m-am dus s-o iau am observat ca nu era facuta aproape deloc.
Ii arat baiatului de la vanzare, ala ridica din umeri si zice: stiti, n-o fac eu.

#77
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View PostMosotti, on 30th June 2011, 14:58, said:

cea mai scirboasa pizza pe care am mincat-o (atit cit am mincat) in viata mea a fost amedeea timisoara. holy shit :scared:
Sper ca macar a fost scumpa. :rolleyes:

#78
mirelbotan

mirelbotan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2014
din Constanta .. intra bine pizza de la pepe verde. e cam cea mai buna pizza din constanta, e pe lemne facuta.. si cred ca au produse de calitate nu gluma.. ca e super gustoasa. si merge sa faci si comenzi online: http://www.pepeverde.ro

#79
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003
Sunt putini pizzeri care stiu sa lucreze cu cuptorul pe lemne plus ca necesita mai multa logistica din partea firmei. Marea majoritate au cuptoare electrice ce asigura o temp. de ~400 de grade fata de cuptoarele de-acasa ce merg pana la 200-220 de grade celsius.

Io caut acum gresie netratata chimic pt. cuptorul electric de-acasa, ce ar permite coacerea potrivita a pizzei. Si daca as gasi prin Ro si o paleta ca asta ....

P.S.: La Cluj, o pizza buna se poate comanda de la "La Ses"

Edited by shiva, 12 November 2014 - 19:37.


#80
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
shiva, daca gasesti o gresie din aia, ma intereseaza si pe mine.

#81
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Shiva si Alex, gasiti ce vreti voi la www.alforno.ro

Edited by balauru69, 28 November 2014 - 18:58.


#82
StefaniaM3

StefaniaM3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.07.2018
Ultima data cand am mancat pizza, chiar am avut cina cu niste studenti italieni si am mers la Napoli Centrale, in CLuj, a fost super buna pizza, si chiar pe gustul italienilor :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate