Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pizza Lovers

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011
Astazi, vegetand pe la birou in asteptarea orei 18:00 sa ma car, mi-am dat eama ca am vreo 7 luni sa mananc o pizza.
Ma refer la o pizza adevarata!!! Din aia de-l vezi pe bucatar e la masa cum invarte aluatul prin bucatarie incercand sa nu-l lipeasca pe tavan, din aia de iroase a lemne, a cuptor...ma intelegeti....din aia!!!
Asadar...cine a papat o pizza buna in ultimul timp si pe unde?
Deasemenea, stiti site-uri, pagini, bloguri..dedicate eternei pizza?
Voi incepe eu cu una de am gasit-o pe facebook si astept si de la voi daca stiti.

https://www.facebook....27977710numele hotului e:ts

Attached Files



#2
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Mi-ai facut pofta de pizza!  :dribbledrool: :dribbledrool:   Ultima pizza mancata a fost facuta in casa, blat subtire si crocant... un deliciu! Mirosea numai a pizza in bucatarie!

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
In Iași - Pizzeria Domneasca

#4
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postpelikanu, on 30th March 2011, 23:48, said:

In Iași - Pizzeria Domneasca
Doamne, mor de dor dupa locul ala.

ON: in afi la dominium este un nene care invarte pizza. Pacat sa ti-o da cruda dupa aia.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
exact pizza mananc acum! doar ca e facuta in casa...

imi e dor de o pizza pe vatra, in sibiu fac o pizza foarte buna pe centru, pe vatra..e minunata :D

#6
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Eu nu obisnuiesc sa mananc pizza in oras, singurele dati cand am mancat pizza din oras, a fost cea cumparata de la supermarket, care se coace la cuptor si-atat. In rest, o prefer pe cea facuta acasa.

#7
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Si tot trebuie sa mananc si eu o pizza, era buna aia de la cafeneaua actorilor. Cea mai proasta pizza de la noi (exceptie facand pizzele de la fornetti si de pe la chioscurile de patiserii) tot e mai buna decat orice pizza din america.

#8
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Comand de obicei de la Biboche. http://www.bibochepizza.ro/
Aia cu blatul subțire nu-mi place deloc, dar blatul pufos este  :wub:

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Fac în casă, am cumpărat și tavă specială.

Știu ce pun în compoziție/toping.

Nu doresc să mă risc să îmi strănute (în cel mai bun caz !) ,,pițarul'' în obiectul muncii lui dar alimentul meu !

#10
ElaxC

ElaxC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.06.2010
In Suceava , parerea mea cele mai bune pizzerii , unde se face o pizza foarte buna , este la Zara Pizza Plus , si la Total Chagall . Cele mai bune pizze mancata de mine ( la restaurant ) au fost la Vatra Dornei , in urma cu cativa ani , era un restaurant traditional unde iti aducea o pizza imensa , care singur nu o puteai manca si nu era scumpa , si cea mai buna si cea mai buna a fost in Mamaia la restaurantul "La Scoica" , unde e o pizza de dimensiunea unei roti de car :D , chiar asa se si chema , era 50 de lei , am mancat in doi deoarece singur nu dovedeam  :naughty: . Acolo era un aluat destul de grosut si pufos , si ingrediente puse calumea , adica nu cantarite puse multe peste tot , chair isi merita toti bani. Dar tot nu depaseste pizza facuta in casa , cand in toata casa miroase a pizza  :notangel: .

#11
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcrisstonne, on 31st March 2011, 01:25, said:

Fac în casă, am cumpărat și tavă specială.

Știu ce pun în compoziție/toping.

Nu doresc să mă risc să îmi strănute (în cel mai bun caz !) ,,pițarul'' în obiectul muncii lui dar alimentul meu !
Pai asa tu mananci numai acasa, nu restaurant, nu fast-food, nu terase, nu nicaieri. Ca nu cumva bucatarul sa "iti bage" ceva in mancare. Ma refer la mancare, in general, nu strict pizza...

Edited by enoxcj, 31 March 2011 - 00:43.


#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postenoxcj, on 31st March 2011, 01:42, said:

Pai asa tu mananci numai acasa, nu restaurant, nu fast-food, nu terase, nu nicaieri. Ca nu cumva bucatarul sa "iti bage" ceva in mancare. Ma refer la mancare, in general, nu strict pizza...

Întradevăr îmi place să gătesc când mă lasă soțioara.

Rar mănânc în oraș și numai la ,,firme'' consacrate.

Nu îmi permit să mă dereglez la burtă din anumite motive și atunci nu mă risc, nu sînt totuși obsedat.

#13
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006
Nu neaparat ca te dereglezi, da' daca ai stii ce se petrece in multe din bucatariile diferitelor locatii care servesc alimente clientilor, nu ai mai vrea sa mananci. :D Si asta nu e valabil numai in RO, ci absolut oriunde in lume, indiferent cat de " firma " e locu'. Iti spun asta pentru ca lucrand vreo 10 ani in bransa, am vazut multe. Dar asta nu se intampla numai la restaurante, ci la multe alte alimente incepand cu banala paine si terminand cu berea. Asa ca tot ce ajunge in stomac, e preferabil sa fie pregatit acasa, de mana fiecaruia - sau de mama, bunica si alti membrii ai familiei. E si mult mai gustos e si mai sigur, ca sa nu mai vorbim ca e si mai ieftin. Si oricum, satisfactia e alta, cand faci ceva cu mana ta...

#14
Sunlounger

Sunlounger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 20.11.2008
Mananc pizza in general acasa si comand numai de la Trenta Pizza (www.trentapizza.ro). Au niste sortimente unice, ingrediente proaspete si blat subtire :D

#15
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
I am a Pizza Lover.

Dar o evit cat de mult pot :). Muncesc prea mult pe urma, ca sa-i contracarez efectele.....

#16
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View Postenoxcj, on 31st March 2011, 01:42, said:

Pai asa tu mananci numai acasa, nu restaurant, nu fast-food, nu terase, nu nicaieri. Ca nu cumva bucatarul sa "iti bage" ceva in mancare. Ma refer la mancare, in general, nu strict pizza...
Sa stii ca are dreptate, nu poti stii ce-ti pune in mancare. :)

#17
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
Ce nu te omoara, te intareste :lol:. Daca nu stii ce e in mancare....cu ce te deranjeaza?  Asta-i atitudine din aia cu drobul de sare... Asa, nu mai iesi la bere, nu mai iesi la un restaurant cu prietenii......ce rezolvi?

Edited by richelieu, 31 March 2011 - 12:38.


#18
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View Postrichelieu, on 31st March 2011, 13:38, said:

Ce nu te omoara, te intareste :lol:.
Ai dreptate. :P
Acum, sa fim ontopic, preferati pizza cu carne/salam/ce-o mai fi sau doar fara carne? :)
Mie-mi place mai mult cea fara, dar daca e una cu un salam din acela bun, putin afumat si uscat, nu refuz. :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate