Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

prima casa 4

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
383 replies to this topic

#343
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 18 octombrie 2012 - 15:47, said:

De cate zile a plecat dosarul? Al meu va pleca maine, tine ma la curent te rog daca te anunta ceva saptamana viitoare.Ms!

View PostcrisstinnaE, on 18 octombrie 2012 - 15:47, said:

De cate zile a plecat dosarul? Al meu va pleca maine, tine ma la curent te rog daca te anunta ceva saptamana viitoare.Ms!

A plecat la fond pe 17.10, dupa amiaza.Ieri am fost la banca sa intreb in ce stadiu' e la fond.Te tin la curent cu evolutia aprobarilor.Succes, sa speram ca vom fi fericitele proprietare cu acte in regula cat de curand( si cu nefericitele rate pe 30 de ani).

#344
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 18 octombrie 2012 - 15:47, said:

De cate zile a plecat dosarul? Al meu va pleca maine, tine ma la curent te rog daca te anunta ceva saptamana viitoare.Ms!

deja m-au anuntat azi, 22.10, cei de la banca ca dosarul e validat.

#345
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 22 octombrie 2012 - 11:39, said:

deja m-au anuntat azi, 22.10, cei de la banca ca dosarul e validat.

Te au anuntat cei din banca ca e valid,dar raspunsul e de la fond? Sau e vorba de aprobarea finala a bancii inainte sa plece la fond? Al meu n a plecat inca la fond ca a trebuit sa mai duc un act la dosar:( acum astept aprobarea finala a bancii si dupa va pleca dosarul la fond.

Edited by crisstinnaE, 22 October 2012 - 12:57.


#346
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 22 octombrie 2012 - 12:56, said:

Te au anuntat cei din banca ca e valid,dar raspunsul e de la fond? Sau e vorba de aprobarea finala a bancii inainte sa plece la fond? Al meu n a plecat inca la fond ca a trebuit sa mai duc un act la dosar:( acum astept aprobarea finala a bancii si dupa va pleca dosarul la fond.

Dosarul de la fond e validat, la fond era plecat de miercuri 17.10, raspunsul l am primit azi, 22.10, ca e validat. Raspunsul mi l au dat cei de la banca, chiar daca e de la fond, pt ca ei sunt responsabili sa verifice stadiul dosarului( si e si n avantajul lor sa si mai scoata un comision pt un credit acordat).Plus ca i-am cam stresat cu telefoane sa intreb in ce stadiu e dosarul, pt ca vreau sa dau o diferenta de avans proprietarului si ma interesa sa stiu daca am siguranta unui fond, avand in vedere ca s pe final.

#347
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 22 octombrie 2012 - 13:14, said:

Dosarul de la fond e validat, la fond era plecat de miercuri 17.10, raspunsul l am primit azi, 22.10, ca e validat. Raspunsul mi l au dat cei de la banca, chiar daca e de la fond, pt ca ei sunt responsabili sa verifice stadiul dosarului( si e si n avantajul lor sa si mai scoata un comision pt un credit acordat).Plus ca i-am cam stresat cu telefoane sa intreb in ce stadiu e dosarul, pt ca vreau sa dau o diferenta de avans proprietarului si ma interesa sa stiu daca am siguranta unui fond, avand in vedere ca s pe final.

Atunci e bine, felicitari, esti la 2 pasi de semnarea contractului de vanzare-cumparare!

#348
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 22 octombrie 2012 - 14:00, said:


Atunci e bine, felicitari, esti la 2 pasi de semnarea contractului de vanzare-cumparare!
da...sper sa se termine mai repede.Dar tie ce act ti au mai cerut pt la fond?Cumva extrasul de carte funciara, ca ala am inteles nu tre' sa aiba vechime mai mare de 15 zile la momentul plecarii la fond?

#349
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 22 octombrie 2012 - 14:03, said:

da...sper sa se termine mai repede.Dar tie ce act ti au mai cerut pt la fond?Cumva extrasul de carte funciara, ca ala am inteles nu tre' sa aiba vechime mai mare de 15 zile la momentul plecarii la fond?

Imi lipsea mie o dovada ca inchisesem un card de cumparaturi. Nu ptr fond, ptr aprobarea finala a bancii.

#350
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 22 octombrie 2012 - 17:01, said:


Imi lipsea mie o dovada ca inchisesem un card de cumparaturi. Nu ptr fond, ptr aprobarea finala a bancii.

S-au miscat destul de bine, daca se misca la fel in curand prinzi si tu validat.Succes, eu astept sa vad daca pana pe 3.11, cand imi expira ante-contractul, semnez contractul de vanzare cumparare.

#351
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012
revin cu o intrebare: stie cineva cat dureaza trecerea dosarului aflat la fond de la statusul "validat" la statusul " exportat" ?

#352
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 23 octombrie 2012 - 14:36, said:

revin cu o intrebare: stie cineva cat dureaza trecerea dosarului aflat la fond de la statusul "validat" la statusul " exportat" ?

Eu am inteles ca 5 zile, banuiesc ca intre timp tu ai aflat, ne spui si noua?

#353
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 30 octombrie 2012 - 08:33, said:


Eu am inteles ca 5 zile, banuiesc ca intre timp tu ai aflat, ne spui si noua?

Gata, ieri am semnat contractul de garantare si am achitat comisionul catre fond.Maine ma duc sa semnez contractul de vanzare.Practic, fix de la momentul validarii pana la semnarea contractului de garantare a trecut fix o saptamana.Tu in ce stadiu esti?

#354
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 30 octombrie 2012 - 11:19, said:

Gata, ieri am semnat contractul de garantare si am achitat comisionul catre fond.Maine ma duc sa semnez contractul de vanzare.Practic, fix de la momentul validarii pana la semnarea contractului de garantare a trecut fix o saptamana.Tu in ce stadiu esti?

Intre timp am primit si eu raspunsul de la fond, s a aprobat Posted Image. Pe 25.10 s a trimsi dosarul si azi, 30.10 am primit raspunsul. Saptamana viitoare semnam contractul de v-c. Prin ce banca ai luat creditul? Cred ca comisionul catre fond la mine e inclus in rata, dar erau banci la care se plateste la sf de an din cate imi aduc aminte. Depozitul colateral de 3 dobanzi se face inainte sa semnez contractul, nu?

Edited by crisstinnaE, 30 October 2012 - 14:37.


#355
ralush81

ralush81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2012

View PostcrisstinnaE, on 30 octombrie 2012 - 14:37, said:

Intre timp am primit si eu raspunsul de la fond, s a aprobat Posted Image. Pe 25.10 s a trimsi dosarul si azi, 30.10 am primit raspunsul. Saptamana viitoare semnam contractul de v-c. Prin ce banca ai luat creditul? Cred ca comisionul catre fond la mine e inclus in rata, dar erau banci la care se plateste la sf de an din cate imi aduc aminte. Depozitul colateral de 3 dobanzi se face inainte sa semnez contractul, nu?

Felicitari, sa fie intr un ceas bun!:) Am luat creditul prin BCR.Eu abia azi am platit cele 3 rate de dobanda, desi contractul l-am semnat ieri!De acum urmeaza distractia cu amenajarea apartamentului.Tu la ce banca ai luat creditul?

#356
crisstinnaE

crisstinnaE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.07.2009

View Postralush81, on 01 noiembrie 2012 - 19:43, said:

Felicitari, sa fie intr un ceas bun!Posted Image Am luat creditul prin BCR.Eu abia azi am platit cele 3 rate de dobanda, desi contractul l-am semnat ieri!De acum urmeaza distractia cu amenajarea apartamentului.Tu la ce banca ai luat creditul?
Mersi, eu la Unicredit Tiriac Bank. Distractia cu renovatul si amenajatul ca al meu nu e locuibil:). La bcr comisionul catre fond se achita o data pe an, nu e inclus in rata?

#357
dcubist

dcubist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.12.2012
A mai intampinat cineva probleme legate de firma angajatoare..am primit zilele trecute raspuns de la brd unde dosarul este la analiza in centrala ca firma angajatoare are datorii la stat ...si ca `analiza si inaintarea dosarului  este suspendata pana cand nu se rezolva problema`

Edited by dcubist, 08 December 2012 - 11:53.


#358
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Puteti spune va rog cei care ati luat bani pentru PC cat ati luat, la ce banca si cat aveti rata ?

#359
Manluc85

Manluc85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2012
are cineva dosarul la fond in perioada asta?

#360
schumy80

schumy80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.05.2009

View Postunrealgeb1978, on 22 decembrie 2012 - 10:06, said:

Puteti spune va rog cei care ati luat bani pentru PC cat ati luat, la ce banca si cat aveti rata ?

57000 euro in 2010, pe o perioada de 30 de ani de la bcr
rata: 292euro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate