Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Achizitionare Tableta ( Android ) !

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Asuletz

Asuletz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.12.2007
Salutare ! In urmatoarele  luni vreau sa - mi achizitionez o tableta. astept ultimele aparitii...deocamdata m-as orienta spre Samsung Galaxy Tab 10.1. Voi ce parere aveti ?

#2
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
Intrebi de Samsung Galaxy Tab 10.1 ? Pai nici nu l-au prezentat bine ca l-au si modificat. Ai rabdare sa apara pe piata. Si eu sunt interesat de tableta aceasta.

http://forum.softped...howtopic=762205

#3
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009

View PostAsuletz, on 27th March 2011, 16:43, said:

Salutare ! In urmatoarele  luni vreau sa - mi achizitionez o tableta. astept ultimele aparitii...deocamdata m-as orienta spre Samsung Galaxy Tab 10.1. Voi ce parere aveti ?
Deci ai timp pentru a aștepta Galaxy Tab 10.1  :peacefingers:.

#4
erycx

erycx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 16.04.2006
De asta ce zici? http://www.gsmarena....8_9_3g-3891.php Mi se pare mai ok totusi aceasta varianta de 8,9 inci, varianta de 10 inci parca e prea mare si grea.

#5
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Posterycx, on 10th April 2011, 00:35, said:

varianta de 10 inci parca e prea mare si grea.
Diferenta la greutate e de 125 de grame, nu mi se pare enorma, avand in vedere ecranul mai mare... In rest specificatiile sunt identice. http://www.gsmarena....p;idPhone2=3892

#6
erycx

erycx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 16.04.2006
Ecranul de 10 inci are intr-adevar avantajele lui. Dar pentru mine o tableta inseamna in primul rand portabilitate, si o tableta din categoria amintita chiar nu mi se pare ca s-ar incadra aici. Pentru mine tableta ideala este cea cu ecran de 7 inci, dar nu i-am recomandat Galaxy Tab-ul P1000 datorita faptului ca nu are un OS optimizat pentru tablete.

#7
serrina

serrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.06.2010
bine v-am gasit! Sunt foarte noua in domeniu si sper sa ma puteti ajuta chiar daca intrebarile mele vi se vor parea penibile. Mi-am luat un tablet Android de 1.6 pentru citit carti si habar n-am ce fel de carti pot citi pentru ca desi imi deschide orice in word si txt si excel si pdf, nu am nici un semn de dat pagina si cu "touch screen" e foarte dificil ca-mi fug randurile prin fata ochilor. De unde pot lua carti pe care sa le pot citi? Ce sunt cartile electronice si cum stiu daca se potrivesc aparatului meu?Sunt in strainatate si singura mea placere ar fi sa citesc niste carti in limba mea, daca ma puteti ajuta ....multumesc!

#8
adionita

adionita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 27.04.2008

View Postserrina, on 13th April 2011, 18:55, said:

bine v-am gasit! Sunt foarte noua in domeniu si sper sa ma puteti ajuta chiar daca intrebarile mele vi se vor parea penibile. Mi-am luat un tablet Android de 1.6 pentru citit carti si habar n-am ce fel de carti pot citi pentru ca desi imi deschide orice in word si txt si excel si pdf, nu am nici un semn de dat pagina si cu "touch screen" e foarte dificil ca-mi fug randurile prin fata ochilor. De unde pot lua carti pe care sa le pot citi? Ce sunt cartile electronice si cum stiu daca se potrivesc aparatului meu?Sunt in strainatate si singura mea placere ar fi sa citesc niste carti in limba mea, daca ma puteti ajuta ....multumesc!

incearca programul numit Aldiko sau Moon Reader din market

#9
serrina

serrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.06.2010
[quote name='adionita' date='14th April 2011, 05:33' post='9749241']
incearca programul numit Aldiko sau Moon Reader din market
[/quote
nu am nici aldiko nici moon reader in market...oricum iti multumesc....nu-mi vine sa cred ca nu gaesc o carte romaneasca compatibila cu aplicatia kindle, sau nu stiu unde sa caut?!?

#10
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Asus EEE Pad Transformer si Slider

Transformer s-a anuntat in US la 399 USD si la fel in EUR in Europa. Tastatura inca 100 USD (EUR). Mi se pare de departe cea mai buna investitie la ora actuala.

#11
alsal84

alsal84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2011
dap, si eu astept eee pad-ul in romania dar deocamdata ASUS are probleme cu livrarile...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate