Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce parere aveti de HTC DESIRE HD..va rog..am posibilitatea sa iau HTC DESIRE HD-SAMSUNG GALAXY S -HTC HD7

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 bodi, on 22nd April 2011, 09:10, said:

Asta nu inseamna ca nu e un plus pentru un smarttphone sa aiba 802.11n.
Ohoho, si ce avantaj este. Acasa telefonul meu sta conectat mereu la un router dlink 615 care stie 802.11n. Sunt jocuri care necesita download aditional de 200-300 MB si prin tip g nici nu ma gandesc cat ar dura. Plus navigarea pe net care se face instant, trailerele pe imdb sau movieinfo, filmuletele de pe youtube etc. De cand il am am mai deschis laptopul doar de vreo 3 ori.

#38
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

 daddy, on 22nd April 2011, 12:34, said:

Ohoho, si ce avantaj este. Acasa telefonul meu sta conectat mereu la un router dlink 615 care stie 802.11n. Sunt jocuri care necesita download aditional de 200-300 MB si prin tip g nici nu ma gandesc cat ar dura. Plus navigarea pe net care se face instant, trailerele pe imdb sau movieinfo, filmuletele de pe youtube etc. De cand il am am mai deschis laptopul doar de vreo 3 ori.

Exact. Tot un DIR-615 am si eu.

#39
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

 tatimeu, on 22nd April 2011, 08:22, said:

si intrebarea mea era retorica. Daca acasa am router care nu stie n la ce ma ajuta? sau ai impresia ca o sa schimb routerul numai pentru simplu motiv ca telefonul stie si standardul n? Spre exemplu eu nu accesez netul prin wi-fi.
OK, scuze, poate n-am inteles eu bine sensul intrebarii, mie nu mi-a sunat a intrebare retorica.

In conditiile in care nu folosesti Wi-Fi pe telefon, si nu folosesti nici un laptop care sa "stie" n, nu merita sa-ti iei alt router, dar, la o utilizare medie spre intensiva a internetului wireless, consider standardul n esential; personal, la orice laptop sau router pe care l-am cumparat de prin '07 incoace, una dintre conditiile de baza a fost wireless b/g/n.

Edited by barboso, 22 April 2011 - 18:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate