Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

mai renteaza un powebook g4

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

addicted, on Sep 5 2005, 20:50, said:

o sa existe vreo forma de autentificare cu platforma pentru produsul final. si atunci sufletu os x.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu prea cred că va exista o formă de protecție hardware. Chiar dacă ar exista ar putea fi ocolită ușor. Habar n-ai la ce inginerii se pricep anumiți crackeri pe platforma x86.

#20
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003

dixy, on Sep 5 2005, 13:42, said:

-dacă iei un laptop cu SSE3 (P4 sau Athlon64) ai avantajul că e platforma care va fi suportată de Apple în viitor și în plus vei putea rula și Os X și Windows

<{POST_SNAPBACK}>


Daca iti iei un laptop PC si vrei OS X, o sa tot stai în urmatorii 5 ani sa cauti patch-uri si sa pierzi nopti încercând sa instalezi o versiune hacuita de OS X de fiecare data când apare un update sau versiune noua.

Pe de alta parte daca mai poti sa astepti vreun an, o sa poti sa-ti iei un laptop Mac cu procesor Intel care va rula Mac OS X, Windows si Linux.

#21
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
nu sunt decit speculatii, inclusiv daca la anul o sa vedem mac cu intel.

daca cineva isi inchipuie ca suportul pentru ppc se va stinge brusc, se inseala. o sa fie o perioada de tranzitie de cel putin trei ani, ca si la trecerea de la 68K la PPC.

daca e sau nu rentabil depinde de ceea ce doresti. nu este de neglijat faptul ca platforma PPC este matura si are o performanta semnificativa.

Edited by Centris, 06 September 2005 - 12:54.


#22
Shady™

Shady™

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2005
mersi pt toate sugestiile...
cred ca pana la urma o sa iau un pb...
da mai astept putin ca cica pe la sf lu septembrie scot ultimu pb cu proc g4...
oricum, dupa cum am auzit prima serie de la fiecare noua generatie de la pb apple e plina de bug-uri...nu am chef sa fiu un beta tester pe o platforma mactel... :deadtongue:

#23
macbeni

macbeni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 12.06.2005
eu nici n-as discuta de o paralela intre un powerbook g4 de 17 si un pentium. e diferenta atat de mare incat nu merita discutata.

Edited by Centris, 07 September 2005 - 12:40.


#24
Shady™

Shady™

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2005
io nu stiu daac tu esti pro intel sau pro apple... :huh:
care pe care?

#25
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Centris, nu sunt speculații sunt declarații făcute de staff-ul Apple și anunțuri făcute de Apple.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate