Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se scot banii de la NN ?

darlington

Care sunt cateva companii bune di...

Alimentare cont( top up), de pe c...
 Masina noua nu poate fi inmatricu...

Sunt romanii cu adevarat mulț...

Utilitate vas expansiune pentru a...

Modul wifi aparate aer cond Vortex
 Cum sa castigi alegerile pe Tik-Tok

e ok un acumulator chinezesc?

laptop HP Omen

Hemoroizi cauzati de sport de per...
 Cum se demonteaza acest stop?

Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie

La multi ani @honeybee!

HTC EVO 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
1692 replies to this topic

bogdan074

bogdan074

Active Member

• Grup: Members
Ce accesorii recomandati pentru EVO 3D - busa, folie, ..., si de unde se pot procura

hitch0206

hitch0206

Junior Member

Aproape m-ati convins baieti cu comentariile voastre sa achizitionez si eu un 3D . Am un Motorola Defy de care sunt foarte multumit si chiar vad useri de pe forumul nostru care au facut deja trecerea . O singura problema si intrebare : un call recorder functional avem pt. ca la defy chiar si cu root dar cu froyo oficial nu am gasit ? Multumesc !

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

bogdan074, on 25th January 2012, 18:29, said:

Ce accesorii recomandati pentru EVO 3D - busa, folie, ..., si de unde se pot procura

Folie recomand 3M http://www.originale...c27-p-2229.html

Husa depinde de care doresti.Ramane la alegerea ta.

KOsmix

KOsmix

Junior Member

Am vazut ca a scazut pretul destul de mult pana la 1250 la magazine online "respectabile" sa zicem. Are cineva idee carui fapt se datoreaza acest lucru?

Edited by KOsmix, 25 January 2012 - 19:51.

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

KOsmix, on 25th January 2012, 19:50, said:

Am vazut ca a scazut pretul destul de mult pana la 1250 la magazine online "respectabile" sa zicem. Are cineva idee carui fapt se datoreaza acest lucru?

Cred ca s-a mai discutat acest lucru.Htc o sa scoata un nou produs si cum acesta nu s-a vandut foarte bine au scazut pretul peste tot in Europa.

laurm

laurm

Member

bogdan074, on 25th January 2012, 18:29, said:

Eu am luat de aici husa silicon, care vine f bine (am incercat acolo si asta si desi era mai eleganta avea un joc intre carcasa si telefon, "clampanea").

Tot acolo mi s-a aplicat si folie 3M Vikuiti pe ecran.

Edited by laurm, 25 January 2012 - 20:10.

geo_ovi

geo_ovi

Member

Am citit si vazut citeva review-uri, dar vrau sa va intreb si pe voi:
Cum e calitatea foto/ video?
Si cum sta la partea de semnal, eu stau la parter deci semnalul pe orange  nu e chiar stralucit.

Merci.

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

geo_ovi, on 26th January 2012, 09:21, said:

Si cum sta la partea de semnal, eu stau la parter deci semnalul pe orange  nu e chiar stralucit.

Merci.

Parerile unui user de pe alt forum:

Cateva impresii (mi-a venit sambata dar abia acum am ceva timp de el).

Antenele sunt f.f.f. bune, si aici compar cu iPhone 4S (Cosmote), SGS (Orange, fostul), Sony Xperia Neo (Vodafone) pe care le mai am. Folosesc skype foarte mult si e prima data cand am reusit sa am o convorbire fara nici o problema pe 3G, in miscare pe masina, strabatand 3/4 din Sibiu (Mihai Viteazul - Lazaret). Si inca si pe Orange, unde SGS-ul inlocuit statea mai mult pe Edge in miscare. Imi zicea interlocutorul (neamt) ca nu m-a auzit niciodata asa de bine, si ma intreba daca am schimbat laptop-ul, crezand ca sunt la birou. Cand i-am spus ca sunt pe masina, pe telefon, pe loudspeaker, pe 3G, a ramas uimit. Aici are mare merit partea audio, cu microfoane puternice si noise cancelling eficient.

bogdan074

bogdan074

Active Member

geo_ovi, on 26th January 2012, 09:21, said:

Merci.

La semnal e mai bun ca vechiul meu nokia E55, tot la parter stau si eu, sunetul e impecabil, tinand cont că sunt pe cosmote

PsYcloNe

PsYcloNe

Member

Eu il am de cateva zile si sunt foarte multumit de el.
Ecranul mi se pare mai bunicel la SII, in special contrastul, HTC-ul compenseaza in schimb cu o diferenta semnificativa la rezolutie.
Touch functioneaza excelent(am senzatia ca se activeaza inainte sa il ating..)
Raspunde foarte repede la comenzi(am impresia, cel putin la al meu, ca merge mai incet in cauza numeroaselor aplicatii de la HTC cu care a venit in cutie. Un  al ROM probabil ar rezolva problema
Pozele 3D chiar sunt 3D, depinde si cum le faci
Mie,personal imi placea mai mult interfata de la Samsung, dar e o parere subiectiva si pana la urma se poate modifica cum vreau.
Bateria tine destul de mult.Folosit intens vorbit, internet...tine o zi fara probleme.Vorbit si internet normal tine o zi jumate, poate chiar doua.

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

PsYcloNe, on 26th January 2012, 15:16, said:

Eu il am de cateva zile si sunt foarte multumit de el.
Ecranul mi se pare mai bunicel la SII, in special contrastul, HTC-ul compenseaza in schimb cu o diferenta semnificativa la rezolutie.
Touch functioneaza excelent(am senzatia ca se activeaza inainte sa il ating..)
Raspunde foarte repede la comenzi(am impresia, cel putin la al meu, ca merge mai incet in cauza numeroaselor aplicatii de la HTC cu care a venit in cutie. Un  al ROM probabil ar rezolva problema
Pozele 3D chiar sunt 3D, depinde si cum le faci
Mie,personal imi placea mai mult interfata de la Samsung, dar e o parere subiectiva si pana la urma se poate modifica cum vreau.
Bateria tine destul de mult.Folosit intens vorbit, internet...tine o zi fara probleme.Vorbit si internet normal tine o zi jumate, poate chiar doua.

Sa-l stapanesti sanatos! Daca schimbati rom-ul oficial, va rog sa postati numele costum rom-ului si cat de multumiti sunteti de el.

RCG

RCG

Senior Member

• Grup: Senior Members
Vad ca lumea este interesata de schimbarea ROM-ului. Este al 4231423432 telefon al meu cu Android, deci sa zicem ca le mai inteleg cat de cat.

Hai sa va fac o recenzie scurta a ROM-urilor disponibile:
MikRunny v1.06 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1416832
Este cel mai ok dpdv al bateriei, performantei si stabilitatii.

LeeDrOiD 3D V5.2.1 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1245424
Cel mai bun dpdv al performantei, dar mananca bateria, are restart-uri aiurea si telefonul se incalzeste.

Warm TwoPointThree r119 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1421097
Atentie! Ma refer la varianta WARM-3.5-evo3d-unofficial-r119.zip! Este foarte stabil, dar (cel putin din cate am eu impresia) performantele sale nu sunt tocmai ok.

InfectedROM Eternity - http://forum.xda-dev...d.php?t=1451126
Este un ROM care promite multe, dar cel putin momentan este in stadiul de beta si nu recomand folosirea sa.

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

RCG, on 26th January 2012, 16:13, said:

Vad ca lumea este interesata de schimbarea ROM-ului. Este al 4231423432 telefon al meu cu Android, deci sa zicem ca le mai inteleg cat de cat.

Hai sa va fac o recenzie scurta a ROM-urilor disponibile:
MikRunny v1.06 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1416832
Este cel mai ok dpdv al bateriei, performantei si stabilitatii.

LeeDrOiD 3D V5.2.1 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1245424
Cel mai bun dpdv al performantei, dar mananca bateria, are restart-uri aiurea si telefonul se incalzeste.

Warm TwoPointThree r119 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1421097
Atentie! Ma refer la varianta WARM-3.5-evo3d-unofficial-r119.zip! Este foarte stabil, dar (cel putin din cate am eu impresia) performantele sale nu sunt tocmai ok.

InfectedROM Eternity - http://forum.xda-dev...d.php?t=1451126
Este un ROM care promite multe, dar cel putin momentan este in stadiul de beta si nu recomand folosirea sa.

Multumim RCG.Asteptam sa postezi mereu cand apar lucruri noi.Tu ce rom folosesti acum?

bogdan074

bogdan074

Active Member

Momentan nu cred ca o sa il rutez , o sa astept ICS oficial, și apoi o sa vad.
Mar interesa niste aplicatii si jocuri care sa mearga pe rezolutia lui EVO 3D

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

bogdan074, on 26th January 2012, 16:47, said:

Momentan nu cred ca o sa il rutez , o sa astept ICS oficial, și apoi o sa vad.
Mar interesa niste aplicatii si jocuri care sa mearga pe rezolutia lui EVO 3D

In Market nu ai gasit nimic?Cauta si pe xdaforum!

PsYcloNe

PsYcloNe

Member

Se stie ceva de ICS ? L-a instalat cineva ?

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

PsYcloNe, on 26th January 2012, 17:29, said:

Se stie ceva de ICS ? L-a instalat cineva ?

Sunt doua custom rom-uri pe xda dar nu sunt foarte stabile.ICS oficial cred ca o sa-l avem pana la jumatatea lunii martie.

bogdan074

bogdan074

Active Member

Se pot efectua apeluri video, cum?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate