Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

HTC EVO 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
1692 replies to this topic

laurm

laurm

Member

• Grup: Members

View Postgeo_ovi, on 24th January 2012, 12:53, said:

Salutare, as fi si eu interesat de telefon, dar as vrea sa stiu cu aproximatie cam cit tine bateria.

Pe defy ce am momentan, am cam 1 ora de net pe zi, cam 30-40 de minute de vorbit, +sms uri etc si ma tine aproape 2 zile bateria, cam 40-45 de ore.

La htc ar tine bateria cam tot asa in conditiile astea?

Multumesc anticipat de rapuns.
Si eu am avut defy, si desi sunt de-abia la a doua incarcare de cand l-am luat, a tinut cam 20 de ore dintre care 4 h l-am forjat cu instalari de pe market (vreo 300 mb numai spiderman 3d jocul), gps , poze , video , audio.

Asa ca facand comparatie cum se ducea bateria la defy in ritmul de mai sus cred ca va tine la htc tot doua zile bateria.

Dupa modul tau de folosire sigur va tine 2 zile. Partea 3d seaca bateria repede!

Edited by laurm, 24 January 2012 - 13:52.

geo_ovi

geo_ovi

Member

View Postlaurm, on 24th January 2012, 13:51, said:

Si eu am avut defy, si desi sunt de-abia la a doua incarcare de cand l-am luat, a tinut cam 20 de ore dintre care 4 h l-am forjat cu instalari de pe market (vreo 300 mb numai spiderman 3d jocul), gps , poze , video , audio.

Asa ca facand comparatie cum se ducea bateria la defy in ritmul de mai sus cred ca va tine la htc tot doua zile bateria.

Dupa modul tau de folosire sigur va tine 2 zile. Partea 3d seaca bateria repede!

Fata de defy se simte diferenta la performanta, se misca mai bine?

laurm

laurm

Member

View Postgeo_ovi, on 24th January 2012, 16:36, said:

Fata de defy se simte diferenta la performanta, se misca mai bine?
Fără lag, chiar dacă pe defy am încercat Cm7, Miui, LiquidArc, WajKIUI (proc. la 1,1 Mghz), nimic nu s-a ridicat la nivelul lui Evo care e cu 2.3.4.

La defy am văzut un progres de la 2.1 la 2.2 oficial si apoi si mai mare la custom rom, oprindu-mă la Wiui. În schimb la Evo nimic nu trebuie schimbat, iar interfața Sense îmi place foarte foarte mult.

Evo 3D va primi oficial Ics si Sense 3.5 care vor aduce un plus de rapiditate si optimizarea consumului.

E mult în urmă Defy, Evo 3D se ia la bătaie cu Sgs s2 si Iphone. Clar nu vei regreta achiziția, mai ales ca în iulie 2011 când a fost lansat era la 2600 lei si după jumătate de an a căzut și prețul la jumătate.

zuzulic

zuzulic

Member

Dar ce reprezinta acest "ICS"...ca am citit si inainte , dar nu imi dau seama:S

RCG

RCG

Senior Member

• Grup: Senior Members
ICS = Ice Cream Sandwich = Android 4.0.3 (ultimul update major de la Google).

zuzulic

zuzulic

Member

View PostRCG, on 24th January 2012, 17:25, said:

ICS = Ice Cream Sandwich = Android 4.0.3 (ultimul update major de la Google).

Aa, am auzit de acest update dar nu ii stiam prescurtarea:))...dar au facut ceva progrese la update-ul asta...de la 2,3 la 4...trebuie sa fie unul major

RCG

RCG

Senior Member

Saltul de la 2.3.4 la 4.0.3 se datoreaza faptului ca Android 3.0 (sau Honeycomb) a fost lansat doar pentru tablete, iar sursa sa nu a fost opensource. Din aceasta cauza nici nu s-a facut atata valva pe tema asta.

Oricum de la 2.3.4 la 4.0.3 este un salt urias (interfata redesenata, accelerare hardware, management mai bun al resurselor etc.)

bogdan074

bogdan074

Active Member

Azi mi-a sosit telefonul, la prima vedere e superb, mai multe detalii maine, acum fiid la incarcat

laurm

laurm

Member

View Postbogdan074, on 24th January 2012, 20:34, said:

Azi mi-a sosit telefonul, la prima vedere e superb, mai multe detalii maine, acum fiid la incarcat
Buuun, cat mai mulți în noua comunitate Evo 3D   :thumbup:  :coolspeak:

Edited by laurm, 24 January 2012 - 21:25.

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

View Postlaurm, on 24th January 2012, 21:23, said:

Buuun, cat mai mulți în noua comunitate Evo 3D   :thumbup:  :coolspeak:

Da e bine ca suntem din ce in ce mai multi.Asa impartasim cunostintele,parerile despre acest telefon.

new_mihay

new_mihay

New Member

am vazut ca procesorul e de 1.5 ghz iar el ruleaza la 1.2 poate fi ridicat inapoi la 1.5 fara root si custom?

WarpS

WarpS

Active Member

Se observa 3D-ul, sau doar marketing?

laurm

laurm

Member

View Postnew_mihay, on 24th January 2012, 23:47, said:

am vazut ca procesorul e de 1.5 ghz iar el ruleaza la 1.2 poate fi ridicat inapoi la 1.5 fara root si custom?
Conform specificatiilor procesorul e la 1,2 dual core si se poate overclock-a si la 1,5 dar cu root sau custom rom.

@WarpS - chiar se vede 3D fără ochelari, poze, filme și jocuri (are instalat pe card Spiderman 3D - mai trebuie download-at cam 300 mb)

Vizionare :rolleyes:  plăcută!

RCG

RCG

Senior Member

Procesorul are frecventa de 1.5GHz. Este tactat la 1.2GHz din mai multe considerente:
- bateria tine mai mult la 1.2GHz
- nu se incalzeste foarte tare la utilizare indelungata
- plusul de viteza de la 1.2 la 1.5 nu este foarte mare

Daca vreti, instalati LeeDroid care suporta overclock pana la 1.9GHz. Telefonul este stabil dar se incalzeste foarte tare.

Uitati aici cateva tips-uri privind bateria: http://forum.xda-dev...play.php?f=1096

Edited by RCG, 25 January 2012 - 11:15.

new_mihay

new_mihay

New Member

nu ma prea intereseaza cat tine bateria....
cum se misca cu leedroid ceva deelay?
m-am jucat cu unul ieri si nu am ramas impresionat deloc telefonul nu avea nici  o aplicatie instalata (peste alea stoc) fara nici o sincronizare cu nimic avea putin lag prin meniu si in pagini web
am butonat si un i9100 cu custom rom si overclock in 1.5 ghz cu toate sincronizari facebook mail tweeter etc o gramada de programe instalate telefonul se misca impecabil 0 deelay meniu pagini web si decat sa dau 1250 pe evo mai bine mai pun 150 lei si iau i9100

RCG

RCG

Senior Member

Vezi ca telefoanele cu Android au ceva ce se numeste Cache/Dalvik-Cache. Pe masura ce folosesti telefonul, se creaza cache-ul si astfel se reduce lag-ul.

Cu LeeDroid se misca bine, nu am ce sa reprosez. Repet: pentru banii lui este un telefon ok.

bogdan074

bogdan074

Active Member

momentan nu nua am nimic de reprosat acestui telefon
iar jocurile :-spider-man, -sims3, -nfs shift sunt 3d
pentru cei interesati de alte schimbari ale telefonului: aplicatii, teme si alte nebunii (custom rom) intrati aici

daniel_steaua1

daniel_steaua1

Junior Member

View Postnew_mihay, on 25th January 2012, 11:55, said:

nu ma prea intereseaza cat tine bateria....
cum se misca cu leedroid ceva deelay?
m-am jucat cu unul ieri si nu am ramas impresionat deloc telefonul nu avea nici  o aplicatie instalata (peste alea stoc) fara nici o sincronizare cu nimic avea putin lag prin meniu si in pagini web
am butonat si un i9100 cu custom rom si overclock in 1.5 ghz cu toate sincronizari facebook mail tweeter etc o gramada de programe instalate telefonul se misca impecabil 0 deelay meniu pagini web si decat sa dau 1250 pe evo mai bine mai pun 150 lei si iau i9100

Cred ca ti-a raspuns destul de bine RCG in privinta deelay-ului.Si eu am facut comparantie cu I9100 si nu am observat o diferenta foarte mare.Cu cei 150 in plus nu il cumperi nou dar este alegerea ta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate