Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Combaterea ecologica a pirului si a altor buruieni din gradina

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#145
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009

View Postmeganedoi, on 30 iulie 2015 - 10:32, said:

De unde vin niste nume de agroscule?

Matale esti istoric de meserie? Posted Image  ... am tot vazut ca studiezi arhivele!

#146
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Probabil ştie că istoria se repetă uneori.
Faină aia cu "hîrț-pârţ-tractor".
Da, nu aveam nici ochelarii pe nas şi citeam în diagonală, da' tot faină rămâne...

#147
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Sunt doar încântat de tehnologiile din trecut. :)
Mai ales atunci cand aflu ca acum viteza medie a trenurilor din ro este putin peste 40 km/h.

"hîrț-pârț-tractor" Fabulos! :)

#148
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Viteza media a "risipirii" miliardelor de euro din bugetul MT, in buzunare unor romani escroci, este mult mai rapida!

#149
dilivio26

dilivio26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2011
Mdea.... Dupa atatia ani de cand am deschis topicul concluzia este urmatoarea: combaterea ecologica a pirului se poate face eficient in timp de 2, 3 ani. Astfel metodele aplicate de mine au fost urmatoarele:
1. Target : 1000 mp de pamant intelenit. In primul an tatonari, pe alocuri cu lupte greco romane cu ridicari de sale si dureri de spate, dat cu sapa si cazmaua ( in moldova e harlet) , matanii in genunchi si plivit manual. Bineinteles cu pauze dese .... De tigara. Finalitate : 300 mp desteleniti .
2. Anul doi s-a schimbat abordarea
In primavara eu ma uitam la pir si el la mine, si eu la el si el la mine. Si tot asa m-am plimbat nepasator prin gradina ( ca sa nu ii dau de banuit) pina in iulie cand ..... Am atacat furibund la baioneta si l-am sapat tot.la ce calduri au fost s-a copt pamantul. Nici eu nu am facut nimic acolo dar nici el nu a supravietuit.
3.anul 3. Target inca 500 mp. Alta abordare. Prin mai am dat o sapatoare la 15 cm in pamant.am tocat tot ce am prins. Executat dansul cu grebla si cu roaba prin gradina. Dupa vreo doua saptamani alta sapatoare, de data asta la 30 cm.iar balet cu grebla. Deocamdata vad ca e liniste.... Si pace.... Semn ca i-o fi fost de ajuns sa se puna cu unu ca mine si si- a facut bagajele. .... La vecini

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate