Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Unken - Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Adriana_MS

Adriana_MS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.12.2007
Am gasit niste oferte bune pentru vara (iulie) in Unken. Nu am prea auzit pareri despre acest sat si poate cineva imi poate spune cate ceva despre el. Din poze pare foarte frumos dar as vrea sa aud niste pareri de la cineva care a fost in zona aceea. Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

#2
danielaionela

danielaionela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 12.07.2008

View PostAdriana_MS, on 25th March 2011, 10:03, said:

Am gasit niste oferte bune pentru vara (iulie) in Unken. Nu am prea auzit pareri despre acest sat si poate cineva imi poate spune cate ceva despre el. Din poze pare foarte frumos dar as vrea sa aud niste pareri de la cineva care a fost in zona aceea. Multumesc pentru eventualele raspunsuri!
Este frumusel, n-am stat in el, am stat in Lofer, fac parte din aceeasi regiune.Dar l-am vizitat. Asezarea, ca si a loferului este superba. Plus este aproape de multe zone care merita vazute. Merita, mai ales daca oferta este buna. Este multa liniste, daca vreti o zona cu distractii, mai putin. Dar este aproape de Salzburg, de Bad reichenhall, de Zell am See. Plus se ajunge usor in multe zone.

#3
Adriana_MS

Adriana_MS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.12.2007
Multumesc mult, Daniela. Multa liniste...da...asta vrem! Oferta e 800 euro familie cu doi copii, cu demipensiune, 7 nopti...eu zic ca e buna :rolleyes:

#4
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View PostAdriana_MS, on 25th March 2011, 09:03, said:

Am gasit niste oferte bune pentru vara (iulie) in Unken. Nu am prea auzit pareri despre acest sat si poate cineva imi poate spune cate ceva despre el. Din poze pare foarte frumos dar as vrea sa aud niste pareri de la cineva care a fost in zona aceea. Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

Am trecut prin el ,fiind pe drumul de legatura dintre Zell am See si Germania, pe valea Saalach-ului [ Saalachtal], fiind parca ultimul sat inainte de a urca Steinpass, spre DE. Pozitia este buna,avand in vedere apropierea de Berchtesgaden Land , Salzburg [ oras si land].Ai si piscina interioara si ext. http://www.alpenbad.at/.

Pretul nu-l  comentez, deoarece nu vreau sa mai starnesc polemici noi .Am obosit scriind de  exemple de apartamente la preturi de 35 -55 Euro/noapte/ familie[ banuiesc ca cei doi copii sunt mici]. Esti foarte aproape de Germania si ti-as recomanda Ramsau am Berchtesgaden, unde gasesti cazare mai ieftin ca in AT si unde este un lac de vis, Hintersee.
Avand in vedere ca mergi cu doi copii,n-as alege altceva decat apartament la gazda.[ ferienwohnung]

#5
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
800 Euro numesti tu oferta!!!  :wallbash:  Asta e risipa de bani!!! in fine, fiecare face ce vrea cu proprii bani!! La banii astia as gasi lejer o vacanta de o luna de zile pe tiscover.com

Edited by gabriel05, 25 March 2011 - 14:25.


#6
Adriana_MS

Adriana_MS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.12.2007
Gabriel, am solicitat multe oferte prin email...si dupa ce am primit multe de genul 2300 euro, 1800 euro ...1400 euro... cand am primit-o pe cea cu 800 ..mi s-a parut ieftin  :rolleyes: Dar nu e batut in cuie si mai caut, multumesc pt. sugestii!

#7
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Cum crezi! Sa sti ca iti vreau binele!

Cauta si pe aici   sau aici sau  aici

Nu se poate sa nu gasesti ceva bun! O sa va mai ramana bani si de un sejur in Grecia! Enjoy!!!

#8
Adriana_MS

Adriana_MS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.12.2007
Multumesc pentru link-uri, mi-ai dat de lucru :-)

#9
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postgabriel05, on 25th March 2011, 14:23, said:

800 Euro numesti tu oferta!!!  :wallbash:  Asta e risipa de bani!!! in fine, fiecare face ce vrea cu proprii bani!! La banii astia as gasi lejer o vacanta de o luna de zile pe tiscover.com

Daca gasesti lejer una pe o luna inseamna ca pe 3 saptamani iti iese in 5 secunde. Da-mi o varianta si te-ngrop in bere (austriaca). Dar te rog sa fie ceva similar cu ce a ales colega de forum, cazare unde sa poti sta cu 2 copii dupa tine (restaurante, posibilitati de a umple timpul copiilor in imediata proximitate etc).

#10
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008
Pentru Adriana  MS

Ai dat nastere la polemici si confuzii,uitand sa pomenesti ce ai obtinut pentru cei 800 Euro . Este hotel,pensiune,privat, este camera sau apartament, demipensiunea este doar pentru adulti sau pentru toti patru, ce varsta au copiii, etc ?.......
In schimb alegerea locatiei este buna. Ti-am raspuns cu cateva posturi inainte si am spus ca am trecut prin zona de cateva ori.Alpii Pinzgauer sunt stancosi ,aducand ceva cu Dolomitii,dar la alta scara. Odata am oprit sa mananc un sandwich,intr-o parcare la Weissbach bei Lofer si -atunci am observat ca in zona erau o pestera si ceva chei ale unei ape .Erau foarte multi turisti care plecau pe trasee, cu rucsacii si copiii in spinare.

Edited by baril, 26 March 2011 - 09:21.


#11
Adriana_MS

Adriana_MS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.12.2007
Baril, n-am vrut sa starnesc polemici, Doamne fereste!... copiii au 9 si 12 ani, e un hotel de 3 stele "Kirchenwirt Landhotel" care are pachet de vara 350 euro de adult si 49 euro de copil (7 nopti cu demipensiune si diverse activitati pentru copii). Demipensiunea banuiesc ca e pentru toti 4...sper...:-)

#12
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
denky, uita-te in link-urile de mai sus. Mai exista  multe alte link-uri. Iti trebuie rabdare si timp sa cauti! Numai tu poti sti ce iti doreste sufletelul! Cat despre bere... nu consum alcool  :)

off topic - PS.  Acum 10 minute am rezervat in Halkidiki - Grecia o camera pt. 4 persoane (2 adulti + 2 copii) cu mic dejun  7 nopti in perioada 3 - 9 iulie cu 150 euro. Deci se poate! Spor tuturor la cautat!!!

#13
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View PostAdriana_MS, on 26th March 2011, 10:46, said:

Baril, n-am vrut sa starnesc polemici, Doamne fereste!... copiii au 9 si 12 ani, e un hotel de 3 stele "Kirchenwirt Landhotel" care are pachet de vara 350 euro de adult si 49 euro de copil (7 nopti cu demipensiune si diverse activitati pentru copii). Demipensiunea banuiesc ca e pentru toti 4...sper...:-)

M-am uitat pe site-ul hotelului si cred ca s-ar putea sa fie asa cum zici. Suna frumos oferta ,pentru tot ce ti se ofera,iar pretul este unul foarte bun ,pentru hotel,in Austria,in sezon. Eu nu sunt adeptul hotelului ci al cazarii la "privat",la apartamente. La hotel va iese ~ 114 Euro/zi/4 pers. Sa zicem ca gasiti un apartament de doua camere la 50 Euro/noapte. Va raman 64 Euro sa mancati 4 pers. mic dejun si cina.Va incadrati,dar la limita,nemaipunand la socoteala ca la hotel aveti programe pentru copii si acces la welness.Iesiti mai ieftin numai daca gatiti..... In concluzie,oferta hotelului este foarte buna,chiar daca nu imi place s-o recunosc.

    Pentru   gabriel05

off topic - PS. Acum 10 minute am rezervat in Halkidiki - Grecia o camera pt. 4 persoane (2 adulti + 2 copii) cu mic dejun 7 nopti in perioada 3 - 9 iulie cu 150 euro. Deci se poate! Spor tuturor la cautat!!!

Gabriel, nu compara Grecia cu Austria,dpdv al preturilor si al......multor altora. Tu ai rezervat o camera,Adriana a rezervat "family room" [ 2 camere], tu ai doar mic dejun iar ea are demipensiune plus programe de recreere si ceva excursii.Stiu, chiar si asa , diferenta ramane mare,dar asta este Austria. In rest sunt de partea ta si sustin ca se pot gasi solutii ieftine,dar trebuie cautate  :peacefingers:

Edited by baril, 26 March 2011 - 18:27.


#14
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

View Postgabriel05, on 26th March 2011, 15:18, said:

denky, uita-te in link-urile de mai sus. Mai exista  multe alte link-uri. Iti trebuie rabdare si timp sa cauti! Numai tu poti sti ce iti doreste sufletelul! Cat despre bere... nu consum alcool  :)

off topic - PS.  Acum 10 minute am rezervat in Halkidiki - Grecia o camera pt. 4 persoane (2 adulti + 2 copii) cu mic dejun  7 nopti in perioada 3 - 9 iulie cu 150 euro. Deci se poate! Spor tuturor la cautat!!!

Eu am gasit aici: http://www.holidaylettings.co.uk/

off topic: site-uri similare cu appt in Grecia stiti?

#15
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postgabriel05, on 26th March 2011, 15:18, said:

denky, uita-te in link-urile de mai sus. Mai exista  multe alte link-uri. Iti trebuie rabdare si timp sa cauti! Numai tu poti sti ce iti doreste sufletelul! Cat despre bere... nu consum alcool  :)

off topic - PS.  Acum 10 minute am rezervat in Halkidiki - Grecia o camera pt. 4 persoane (2 adulti + 2 copii) cu mic dejun  7 nopti in perioada 3 - 9 iulie cu 150 euro. Deci se poate! Spor tuturor la cautat!!!

Pune te rog un link sa vedem ce-ai gasit. Dau si bere fara alcool. Cred ca e on-topic, vorbim de preturile din austria, cum zice si baril.

#16
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostApril26, on 26th March 2011, 20:28, said:

Eu am gasit aici: http://www.holidaylettings.co.uk/

off topic: site-uri similare cu appt in Grecia stiti?

Si ai rezervat/platit ? la http://www.holidaylettings.co.uk

#17
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

View PostIahimardna, on 27th March 2011, 19:48, said:

Si ai rezervat/platit ? la http://www.holidaylettings.co.uk

Da, vezi in topicul Flachau, am povestit acolo cum a fost.

#18
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostApril26, on 27th March 2011, 19:08, said:

Da, vezi in topicul Flachau, am povestit acolo cum a fost.
Sa stii ca m-am uitat in Flachau dar nu am gasit nicaieri adresa respectiva.
Am intrebat pentru ca mai demult nu puteam rezerva la englezi.
Eu merg pe site-uri germane.
Nu stiu cum mai sunt englezii la rezervari, dar la plati cu cardul inca se feresc de RO.
Si nu stiu de ce pentru ca au si ei uscaturile lor mari. De curand am comandat o bicicleta pe un site al lor.
Au luat banutii la 2 zile dupa efectuarea comenzii si dupa o luna si jumatate nu am primit nimic (nici bicicleta si nici bani, desi am anulat comanda si i-am rugat frumos sa-mi dea grauntele inapoi). Acum inerc sa recuperez banii, dar procedurile dureaza cel putin 45 zile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate