Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Limitless (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am fost aseara, mi-a placut ideea, ritmul foarte rapid al filmului, mi-a placut de Eddie Mora (mi-am facut inima rea gandindu-ma ca ar putea exista un asemenea medicament care sa functioneze), cum au jucat Bradley Cooper si Robert de Niro, mi-au placut scenele care iti creau impresia de camera video care alearga cu 200 km/h pe marginea strazii.

Il recomand, vad ca si nota IMDb il recomanda.

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Foarte misto si ai dreptate... iese din tipar, este cat se poate de original. Cat se poate, pentru ca deja este destul de greu sa mai vii cu ceva nou si cu mult mai dificil sa o faci si bine.

... o placere!

#3
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
am crezut ca doar mie mi`a placut :))
pana la urma reusise sa controleze efectul secundar al pastilei? sau nu o mai folosea deloc?

Edited by Cutzu, 04 April 2011 - 21:57.


#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Pai cica nu o mai folosea deloc, numai ca initial toti cei care renuntau la drog mureau. Asta e marea lui realizare, faptul ca a reusit sa renunte si sa ramana in viata...

Edited by floraur, 05 April 2011 - 17:40.


#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Va rog io frumos nu-l povestiti aici ca inca nu l-am vazut.

#6
Hardstyle1

Hardstyle1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 02.04.2011

 floraur, on 5th April 2011, 18:40, said:

Pai cica nu o mai folosea deloc, numai ca initial toti cei care renuntau la drog mureau. Asta e marea lui realizare, faptul ca a reusit sa renunte si sa ramana in viata...


eu n-am inteles asa, doar ca reusea sa o utilizeze mai eficient, sa manance ce trebuie, odihna, stil de viata..nu mai stiu daca umblase la compozitia ei.

nu mai stiu prietena daca a mai ramas cu el si daca ea mai lua. (am uitat deja..a trecut vreo saptamana :D )

oricum nu cred ca trebuie sa fii presedintele americii ca sa schimbi lumea, fiindca ala e doar actor, marioneta(obama de exemplu).
mai bine devenea miliardar si cumpara toate corporatiile, pe urma "influenta" statele cu armatele lor si pe urma modela lumea cum vroia.

aa, in primul rand trebuia sa se apuce el de chimie si medicina si isi facea singur medicamentul si chiar imbunatatit, asta era logic pt un "om" ca el.
astfel putea in ani sa-si schimbe adn-ul, sa fie nemuritor si sa construiasca nave spatiale( inter-galactice..).
e populista ideea filmului cu presedintele care modeleaza lumea in bine.

sa-mi dea mie pastila sa le arat eu ce trebuie facut. :D

Edited by Hardstyle1, 08 April 2011 - 23:48.


#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Spoiler
Luati si voi una si va prindeti fara sa cititi de pe forumuri.

#8
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
A inceput bine si s-a terminat prost. Mie mi s-a parut sec si slabut.

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
avind in vedere ca pleaca de la unul din cele mai retardate mituri, e misto :w00t:

#10
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Mi-a placut filmul, o idee interesanta, ritm alert, joc bun, un film reusit, merita vazut!

#11
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Bun

#12
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
filmul este unul extrem de bun pentru ca atinge si da frau liber imaginatiei oamenilor.
oricine stie povestea ca oamenii isi folosesc doar o mica parte din capacitatea creierului ca sa gandeasca si cred ca oricine si-ar dori sa fie super inteligent.
conceptul filmului este unul simplu si foarte puternic. Cred ca o continuare ar fi interesanta sa vezi cum 2 astfel de persoane se dueleaza de ex.

#13
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 OriOn20, on 3rd June 2011, 00:38, said:

oricine stie povestea ca oamenii isi folosesc doar o mica parte din capacitatea creierului ca sa gandeasca si cred ca oricine si-ar dori sa fie super inteligent.
conceptul filmului este unul simplu si foarte puternic. Cred ca o continuare ar fi interesanta sa vezi cum 2 astfel de persoane se dueleaza de ex.
Si mai putini stiu ca toata chestia aia cu "mica parte din capacitate" e un mit. In fond, tu iti folosesti tot creierul, dar nu pe tot o data...maxim, in unele cazuri iti folosesti 25-30% din capacitatea lui...si chiar daca l-ai folosi pe tot o data nu e de ajuns. In film se vorbea despre o ordine in gandire, o claritate, ori daca tu iti folosesti tot creierul in acelasi timp nu inseamna ordine ci haos.
Eu nu stiu la ce film te-ai uitat tu dar chestia cu 2 care se dueleaza s-a aratat...tipul nostru, personaj principal, si rusu...amandoi luau drogu si se vedeau imbunatatirile la amandoi dar in fond discrepanta era vizibila pentru ca rusu era oricum prost bata, avea doar "street smarts" in dotare...asa ca i-a fost usor scriitorului sa-l desfiinteze.

O continuare ar fi o tampenie colosala. Decat se foloseste alt personaj, alta poveste, alta perspectiva...atat.

#14
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

 M0n0, on 3rd June 2011, 02:07, said:

Si mai putini stiu ca toata chestia aia cu "mica parte din capacitate" e un mit. In fond, tu iti folosesti tot creierul, dar nu pe tot o data...maxim, in unele cazuri iti folosesti 25-30% din capacitatea lui...si chiar daca l-ai folosi pe tot o data nu e de ajuns. In film se vorbea despre o ordine in gandire, o claritate, ori daca tu iti folosesti tot creierul in acelasi timp nu inseamna ordine ci haos.
Eu nu stiu la ce film te-ai uitat tu dar chestia cu 2 care se dueleaza s-a aratat...tipul nostru, personaj principal, si rusu...amandoi luau drogu si se vedeau imbunatatirile la amandoi dar in fond discrepanta era vizibila pentru ca rusu era oricum prost bata, avea doar "street smarts" in dotare...asa ca i-a fost usor scriitorului sa-l desfiinteze.

O continuare ar fi o tampenie colosala. Decat se foloseste alt personaj, alta poveste, alta perspectiva...atat.
cred ca ai inteles gresit termenul de duel. intre pers. principal si rusul acela nu a fost un duel. M-am referit la nivel politic sau corporatist ceva mare intelegi.
iar chestia cu creierul nu ai inteles-o din nou m-am referit ca oricine si-ar dori sa fie super inteligent. In film este prezentata ideea ca un om normal nici foarte inteligent dar nici prost de loc (cam cum sunt majoritatea oamenilor) poate ajunge cu o pastila sa fie la fel sau poate mai inteligent decat cele mai luminate minti care le-a avut omenirea si la ideea asta m-am referit ca a prins mult la public.

#15
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si cum ai vedea tu duelul ala corporatist diferit fata de duelul (clar) dintre personajul nostru si rus? De ce a fost duel? Pentru ca amandoi luau pastila care ii faceau mai inteligenti.
Omu ala nu era tocmai normal pentru ca era capabil sa scrie tot ce a scris cat era pe pastila de la bun inceput...el avea deja informatiile alea, pastila nu l-a facut mai destept ci l-a facut sa ajunga la informatiile alea mai repede. Omu ala nu era prost "de loc" intr-adevar, era chiar cel mai bun caz. Era omul intelectual, scriitor care insa avea multe probleme si de asta nu era capabil sa isi puna ordine in ganduri.
Si incearca sa nu mai imi spui ca nu am inteles aia si cealalta...cauta tu sa intelegi.

Publicul a fost atras de posibilitatile pastilei, nu neaparat de ceea ce facea tipul nostru...ideea a fost ce a condus filmul asta, nu actorul, nu scenariul acesta, nu executia.

#16
adore28

adore28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 24.06.2011
Mie una mi-a placut filmul . Ar fi misto daca ar exista o pastiluta magica ca asta :)):D .

#17
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
Si daca iasa pe piata pastiluta nu oricine poate sa o consume caci uratii , rusii si femeile mor de la pastila. Trebuie sa fii un tip chipes cu o viata sociala prastie si cu aspect de junkie. Deci nu prea o sa aiba succes.

#18
soot

soot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 19.07.2009
In afara de ideea filmului si cateva secvente din film care au fost mai interesante, totul a fost sec. Nu e un film de la care sa ai asteptari mari, dar merita vazut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate