Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pot aparea vergeturi?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011
Buna ziua, eu am niste vergeturi, dar dau cu crema de vreo 5 luni si s-au mai imbunatatit de atunci. Eu vreau sa merg la sala, exista posibilitatea sa-mi apara alte vergeturi? (am la spate unele)

#2
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Daca nu pui pe tine, nu.

#3
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011
Pai io vreau sa pun pe mine, ca de-aia vreau sa ma si duc la sala, nu ma duc sa ma uit la aparate

#4
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011
Stie cineva?

#5
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Hai mai fii serios, crezi ca o sa crape pielea pe tine de cati muschi vei face ?
Du-te la sala si mai vorbim peste cativa ani.

#6
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011

View Postvp-emanuel, on 21st March 2011, 14:54, said:

Hai mai fii serios, crezi ca o sa crape pielea pe tine de cati muschi vei face ?
Du-te la sala si mai vorbim peste cativa ani.

de unde stii ca nu vor aparea?

mai vreau niste pareri

#7
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Vergeturile de pe spate sunt naturale, asa ai crescut tu, m-ar mira sa fie din alt motiv, dispar natural daca faci plaja, se decojeste pielea, pāna la urma ai scapat de ele, fara vreo alifie, sau eu mai stiu ce solutie de melc ti-au prescris de la dermato.
Slabe sanse sa īti mai apara asa ceva, oricum si vergeturile astea au cāteva zone īn care apar: spate, umar, pulpa, dar sala īn nici un caz nu te dezvolta asa de repede, ai sanse duble sa faci asa ceva din cauza regimului.

#8
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011

View PostAether, on 21st March 2011, 16:59, said:

Vergeturile de pe spate sunt naturale, asa ai crescut tu, m-ar mira sa fie din alt motiv, dispar natural daca faci plaja, se decojeste pielea, pāna la urma ai scapat de ele, fara vreo alifie, sau eu mai stiu ce solutie de melc ti-au prescris de la dermato.
Slabe sanse sa īti mai apara asa ceva, oricum si vergeturile astea au cāteva zone īn care apar: spate, umar, pulpa, dar sala īn nici un caz nu te dezvolta asa de repede, ai sanse duble sa faci asa ceva din cauza regimului.

cum sa fie naturale? ca eu nu am mai auzit la altii sa aiba asa ceva. Nu stiu daca vor disparea daca fac plaja ca sunt adanci, dar dau cu o alifie de luni bune si s-au mai domolit, inainte erau mov, acum nu mai sunt asa, dar inca se mai vad. De unde stii ca nu o sa-mi mai apara? daca nu dadeam cu crema ar mai fi aparut altele. Nu tin niciun regim

#9
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Atuncea ce sa aibe, cum te-ai zgāriat acolo, pe spate (linia coloanei) = naturale, cauta pe google "vergeturile de crestere", sunt foarte multe tipuri, unele spre interior, altele spre exterior, dupa ce faci plaja = se decojeste pielea, cu timp īti va vor trece si fara crema.
Nu ai idee cāt de īntālnita este problema asta, sa īntrebi doctorul tau de familie, sau daca ai vreun Medic Pediatru.
Tu ai spus īn contextul cu sala, eu īti zic ca nu īti vor mai aparea altele, acuma era bine daca īmi spuneai si ce vārsta ai, Kg, dar sala te dezvolta treptat, nu apar de la sala, īn schimb daca te pui pe māncat = pot sa apara.
Multe persoane nici nu spun de ele, un doctor Pediatru (apar īn copilarie, Pediatru este primul care le descopera, dar orice Medic General stie despre ele) o sa le recunoasca fara probleme.

Edited by Aether, 22 March 2011 - 15:32.


#10
Dany2011

Dany2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.03.2011

View PostAether, on 22nd March 2011, 15:31, said:

Atuncea ce sa aibe, cum te-ai zgāriat acolo, pe spate (linia coloanei) = naturale, cauta pe google "vergeturile de crestere", sunt foarte multe tipuri, unele spre interior, altele spre exterior, dupa ce faci plaja = se decojeste pielea, cu timp īti va vor trece si fara crema.
Nu ai idee cāt de īntālnita este problema asta, sa īntrebi doctorul tau de familie, sau daca ai vreun Medic Pediatru.
Tu ai spus īn contextul cu sala, eu īti zic ca nu īti vor mai aparea altele, acuma era bine daca īmi spuneai si ce vārsta ai, Kg, dar sala te dezvolta treptat, nu apar de la sala, īn schimb daca te pui pe māncat = pot sa apara.
Multe persoane nici nu spun de ele, un doctor Pediatru (apar īn copilarie, Pediatru este primul care le descopera, dar orice Medic General stie despre ele) o sa le recunoasca fara probleme.

am 16 ani si 62 de kg

#11
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 06.09.2010

View PostDany2011, on 24th March 2011, 21:56, said:

am 16 ani si 62 de kg
Din cate am citit, vergeturile apar mai des la adolescenti.Ai fost la dermatolog?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate