Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

torino cuneo

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mattzass

mattzass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2011
buna seara...va implor ajutati-ma...sotul meu e in torino si are avion maine dimineata la 8.20 de la cuneo. a mers la agentii si nimeni nu are nici un autobuz care sa ajunga la timp. el nu a fost peste tot pentru ca nu cunoaste si nici nu are cine sa-l ajute. va implor spuneti-mi cu ce se poate ajunge de la torino la cuneo la 7.20 cel tarziu. stima si respect!

#2
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,852
  • Înscris: 14.08.2007
Din ce vad se poate si cu trenul: http://orario.trenit...T...mp;x=31&y=9 ... daca nu merge linkul meu direct spre rute, intra pe trenitalia.com si da torino si cuneo si cautare ... poate sunt si alte solutii, dar asta e usor de cautat. Se pare ca daca pleaca la 5:10 din Torino , schimba trenul in Fossano si apoi la 6:44 e in Cuneo.

Sau vad pe site-ul aeroportului arata ceva curse de autobuz, miercurea la 6:15 pleci din Torino LINGOTTO si ajunge la 7:15 la aeroport: http://www.aeroporto...o/autobus.lasso

Edited by utopium, 15 March 2011 - 22:36.


#3
mattzass

mattzass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2011
iti multumesc pt ajutor...problema e k nici makr nu stie de unde...si in plus la autobus de ce scrie la sf bacau?
iar la tren sunt niste prescurtari care de asemenea nu ma ajuta cu nimic deocamdata pt k nu stiu ce inseamna.
am vb cu el si trenul nu il ajuta cu nimic...autobuzul ala nu stie exact de unde sa-l ia...a fost la un centru turistic, i-a impins o foaie in mana cu orare si nici o informatie.

Edited by mattzass, 15 March 2011 - 22:51.


#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,852
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmattzass, on 15th March 2011, 22:42, said:

iti multumesc pt ajutor...problema e k nici makr nu stie de unde...si in plus la autobus de ce scrie la sf bacau?
iar la tren sunt niste prescurtari care de asemenea nu ma ajuta cu nimic deocamdata pt k nu stiu ce inseamna.
am vb cu el si trenul nu il ajuta cu nimic...autobuzul ala nu stie exact de unde sa-l ia...a fost la un centru turistic, i-a impins o foaie in mana cu orare si nici o informatie.
TO P.N. banuiesc ca e Torina Porta Nuova, adica gara principala din Torino.
TO LING banuiesc ca e Torino Lingotto, o alta gara (secundara) (de unde se pare ca poate lua si autobuzul ala direct spre aeroport, probabil undeva langa gara sunt si autobuze).

Scrie Bacau pentru ca probabil la ora aia pleaca un avion spre Bacau cu care face conexiunea ... nu ai zis in ce directie vrea sa mearga din aeroport desi nu cred ca e foarte relevant.

Nu am fost niciodata la Cuneo sau Torino, dar am mai utilizat trenitalia si alte site-uri italiene cand am fost in alte localitati din Italia ...

Daca vrea sa vina la Bacau, vad ca are avion Blueair la 9:20, daca vrea sa vina la Cluj sau Bucuresti cu Wizzair, alea sunt dupa-amiaza. De obicei la low-cost nu e necesar sa ajungi cu 2 ore inainte la aeroport, cel putin la Wizz e ok 40 de minute (evident ca recomandat e sa mergi cu cel putin o ora jumate inainte, mai ales intr-un aeroport unde nu ai mai fost).

La Torino Lingotto se pare ca se poate ajunge cu metroul (daca circula la ora aia) ... e ceva statie de metrou noua. Din ce vad pe site-ul metroului din Torino la 5:30 pleaca primul metrou deci ar trebui sa ajunga usor pana la 6:15 cam de oriunde de prin Torino

Edited by utopium, 15 March 2011 - 23:18.


#5
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
in dreptul autobuzului scrie bacau pt ca e cursa pt avionul care zboara acolo .  cuneo e un aeroport mic si probabil  miercuri doar cursa de bacau opereaza .
in josul paginii scrie ca autobuzul pleaca din fata garii Torino Lingotto (Via Pannunzio 1) - da o cautare pe google si vei gasi harta  , iar biletul se cumpara de la sofer si costa 11 euro .
date de contact :
Tel: +39 039 6820403
Cell: +39 346 6129426
Web: www.ctl.lombardia.it
bafta !

#6
mattzass

mattzass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2011
va multumesc pt ajutorul acordat...bine ca mai sunt oameni care mai cunosc anumite informatii ca daca te lasi in baza celor care sunt platiti pentru a sta de vorba cu clientii mori in desert....

Edited by mattzass, 15 March 2011 - 23:23.


#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,852
  • Înscris: 14.08.2007
M-am uitat pe harta si aeroportul e langa Fossano (vreo 6-7 km), Cuneo e la vreo 16 km de aeroport ... deci daca o sa aleaga sa mearga cu trenul, ar fi mai ok sa se opreasca la Fossano si sa ia ceva de acolo pana la aeroport (in cel mai rau caz Taxi desi ar trebui sa fie si altceva) ... dar tot mai simplu e cu autobuzul direct.

Edited by utopium, 15 March 2011 - 23:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate