Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Android for DUMMIES

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Trecut si eu de la iphone4 la Galaxy S4 ca sa fiu sigur ca nu-s ingust la minte... Deocamdata-s plin de draci - daca citesc stiri spre exemplu cu Firefox sau browserul implicit mi se umple ecranul de reclame - am ajuns sa-i urasc pe niste nenorociti de la "tocmai.ro" care-mi mananca 1" din cei 5" si nu merge steluta de inchis... nu se poate instala vreun killer de reclame? Mai am si 5 pagini de widget-uri - niste nenorocenii care-s tot timpul active, degeaba le omor ca imediat sunt up and happy... adica vointa userului e vax albina in fata dorintei coreenilor de a-i servi userului reclame turistice spre exemplu... incercat dezinstalarea, dar cica e posibila doar dezinstalarea updaturilor si revenirea la versiunea din fabrica... exista vreun killer sau dezinstalator mai performant?
Si ca remarca o multime de bloatware de la Samsung care iarasi nu poate fi dezinstalat sau inchis: S. WatchON, S.Link, S.Voice etc - n-am nevoie de ele, nu le vreau active tot timpul -da ce conteaza ce vreau eu?...

#74
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
După ce-l root'ezi poți scapa de toate dracoveniile alea. Vezi pe topicul S4.

#75
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Ai putea scapa de reclamele din aplicatii, nu stiu daca si de cele din paginile web deschise in browsere, folosind aplicatia AdAway. Aplicatia asta din pacate a fost scoasa de pe GooglePlay pentru ca opreste exact serviciul pe care Google si-l doreste: reclamele din aplicatii. Ma rog, nu chiar le opreste ci redirectioneaza apelurile catre adresele web ale serverelor de reclame catre o adresa inexistenta: 127.0.0.1 (localhost).
Google Pulls Ad-Blocking Apps From Play Store For Violating Developer Distribution Agreement

Legat de aplicatiile preinstalate ele pot fi scoase, dar ca si in cazul de mai sus, ai nevoie ca telefonul tau sa fie root-at (sa ai drepturi de administrator in linux-ul ce ruleaza in spatele Androidului).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate