Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei B560/E960

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
care aveti soft-ul original de la chestiile astea sau macar o idee unde il gasesc? fara branding-ul idiot al companiilor care le mai comercializeaza, care odata instalat pe ele, le codeaza la loc si trebuie sa te apuci iar de decodat...
nu prea mai am rabdarea de a cauta si pe site-ul producatorului au o functie de search de te doare capu'.

PS: avand in vedere ca sunt decodate si ca sunt cumparate, sper ca aia cu "licente" &shit sa taca din gura.

Edited by dygey, 10 March 2011 - 20:27.


#2
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Vezi aici, poate vei gasi...

#3
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Tre' sa gasesti in locatia specificata de Cosco. :P

#4
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
La E960 mai gasesti soft nebranduit, la B560 nu prea ai sanse !
La Huawei dupa decodare indiferent de softul pe care il pui nu se recodeaza
De ce te deranjeaza brandingul ? In partea de router faci setarile si asa ramane !

View Postdygey, on 10th March 2011, 20:17, said:

care aveti soft-ul original de la chestiile astea sau macar o idee unde il gasesc? fara branding-ul idiot al companiilor care le mai comercializeaza, care odata instalat pe ele, le codeaza la loc si trebuie sa te apuci iar de decodat...
nu prea mai am rabdarea de a cauta si pe site-ul producatorului au o functie de search de te doare capu'.

PS: avand in vedere ca sunt decodate si ca sunt cumparate, sper ca aia cu "licente" &shit sa taca din gura.


#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
am gasit pe undeva soft nebranduit pentru ele si m-am uitat si unde zicea Cosconor, multe chestii si p-acolo. :coolspeak:

fiindca vad ca mai e cineva care se pricepe, am o intrebare:
am mai decodat cateva Flybox-uri din astea pana acum, dar unul nu se decodeaza nici mort. e un E960 negru, dintre primele de la orange fara brand-ul lor pe carcasa.
culmea e ca il detecteaza pe USB, vede informatiile din el, adica IMEI, versiune firmware, etc.
chestia e ca nu-i iese simlock-ul nici batut. vreo idee ce sa-i mai fac?

Edited by dygey, 11 March 2011 - 19:44.


#6
xace

xace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2009

View Postdygey, on 11th March 2011, 19:38, said:

am gasit pe undeva soft nebranduit pentru ele si m-am uitat si unde zicea Cosconor, multe chestii si p-acolo. :coolspeak:

fiindca vad ca mai e cineva care se pricepe, am o intrebare:
am mai decodat cateva Flybox-uri din astea pana acum, dar unul nu se decodeaza nici mort. e un E960 negru, dintre primele de la orange fara brand-ul lor pe carcasa.
culmea e ca il detecteaza pe USB, vede informatiile din el, adica IMEI, versiune firmware, etc.
chestia e ca nu-i iese simlock-ul nici batut. vreo idee ce sa-i mai fac?


salut
se poate decoda ca si modemul e220 ai aici detalii cum se face
http://unlocke220.com/

#7
snakemic

snakemic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2007
eu am platit prin paypal cei 15 euro la dc-unlock, si am reusit sa il decodez. apoi l-am vandut decodat

#8
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
salut am o  mica rugaminte am si eu un ruter de la orange b560 am gasit  cum se calculeaza codul de deblocare  dupa imei.problema .este ca nu stiu cum sa il scriu in modem ,am gasit pe net  soft de deblocare dar cere  plata .cum pot sa introduc codul de deblocare in modem.? am decodat si un k3756.deci ceva stiu .dar la asta nu stiu ,cum se introduce  codul de deblocare in modem merci mult astept ,un raspuns. ps problema este ca nu se conecteaza pe usb, doar in lan .sau wfi

Edited by remus2509, 22 December 2011 - 15:11.


#9
andreeaaapac

andreeaaapac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2012

View Postdygey, on 11th March 2011, 20:38, said:

am gasit pe undeva soft nebranduit pentru ele si m-am uitat si unde zicea Cosconor, multe chestii si p-acolo. :coolspeak:

fiindca vad ca mai e cineva care se pricepe, am o intrebare:
am mai decodat cateva Flybox-uri din astea pana acum, dar unul nu se decodeaza nici mort. e un E960 negru, dintre primele de la orange fara brand-ul lor pe carcasa.
culmea e ca il detecteaza pe USB, vede informatiile din el, adica IMEI, versiune firmware, etc.
chestia e ca nu-i iese simlock-ul nici batut. vreo idee ce sa-i mai fac?


salut dygey ajuta-ma si pe mine sa decodez un flybox de la orange! adresa mea de mess:[email protected]

#10
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011

View Postremus2509, on 22nd December 2011, 16:08, said:

salut am o  mica rugaminte am si eu un ruter de la orange b560 am gasit  cum se calculeaza codul de deblocare  dupa imei.

La routere nu se calculeaza codul dupa IMEI. Codul calculat asa nu este valid !

#11
atitudine

atitudine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.11.2006
Flybox Huawei B560 NU apare in lista de la DC-Unlocker 2 Client 1.00.0460 :(
In versiunile urmatoare el apare in lista, insa acestea nu sunt free :(
Are totusi cineva pe aici idee cum deblochez acest modem sa mearga si in alte retele in afara de Orange?
Bineinteles moca, adica free.

#12
atitudine

atitudine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.11.2006
Am si eu un Huawei B560 (Flybox) si as vrea sa stiu daca se poate decoda cumva free? Daca se rezolva SIM unlck am vreo sansa sa fac alte setari decat cele implicite Orange? Ce firmware Huawei si de unde pot folosi? Din pacate la adresa de mai sus indicata de Cosconor nu gasesc nimic pentru B560 iar cu DC-Unlock Client free 1.00.0460 nu merge pentru ca nu apare in lista. Are cineva vreo idee?

#13
nxlnxl

nxlnxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2014
Se poate, tocmai l-am decodat pe al meu.
Ai nevoie de softul FMC Unlock de aici: http://modemsolution...e-instructions/
si de generatorul de coduri de aici (iti trebuie cont de google+, facebook etc): http://huaweicodecal...r.com/new-algo/
Instalezi programul, il rulezi si introduci codul.
Chiar daca pe net am gasit dupa IMEI ca mi s-ar potrivi generatorul vechi de coduri doar cu codul nou a functionat unlock-ul.

#14
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
nu gasesc FMC Unlocker, are cineva un link bun?

#15
dj_ra1d3n

dj_ra1d3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2005
Salut,

Nu stiu daca postez in locul potrivit, insa poate cineva sa ma ajuta cu datele profilului care trebuie creat pentru o cartela (date+voce) de vodafone?
Am un router Huawei e960 decodat si am incercat cu ce am gasit pe net, insa imi spune ca sim-ul este invalid.

Multumesc anticipat.

#16
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
Apn live.vodafone.com

E posibil sa fie codat daca spune ca simul este invalid

#17
Alexandrusc

Alexandrusc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.04.2017

 nxlnxl, on 29 iulie 2014 - 22:04, said:

Se poate, tocmai l-am decodat pe al meu.
Ai nevoie de softul FMC Unlock de aici: http://modemsolution...e-instructions/
si de generatorul de coduri de aici (iti trebuie cont de google+, facebook etc): http://huaweicodecal...r.com/new-algo/
Instalezi programul, il rulezi si introduci codul.
Chiar daca pe net am gasit dupa IMEI ca mi s-ar potrivi generatorul vechi de coduri doar cu codul nou a functionat unlock-ul.

Și zici că merge la un b560?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate