Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#37
virgil_1976

virgil_1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 05.12.2010
cum se  poate vedea pe tot ecranul monitorului?am vazut ca merge doar tvr hd

#38
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
N-ai cum.E ceva cu playerul.La HD se vede pe tot ecranul,la restul apar dungile pe margine.

#39
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
DolceTV.ro

Romtelecom a lansat miercuri intr-o versiune beta o noua platforma de difuzare de continut TV prin internet, DolceTV.ro, prin care utilizatorii care au o conexiune la internet pot viziona filme, emisiuni TV live sau inregistrate si continut video sportiv. In prezent, platforma contine printre altele circa 200 de filme disponibile gratuit sau in regim de inchiriere la tarife care variaza intre 1,1 si 1,9 euro (cu TVA) si 15 posturi TV ce pot fi urmarite in direct.

•"Suntem deja prezenti in casele clientilor nostri cu servicii de televiziune sau internet, am lansat anul trecut primul canal tematic - Dolce Sport, iar incepand de astazi vom oferi divertisment video de calitate si direct peste internet, prin Dolce TV online", a declarat Ovidiu Ghiman, director executiv de strategie pe segmentul rezidential in cadrul Romtelecom.

Platforma Dolce TV Online include trei mari sectiuni: Filme, TV si Sport. In prezent, portalul ofera circa 200 de filme disponibile gratuit sau in regim de inchiriere la tarife care variaza intre 1,1 si 1,9 euro cu TVA, dar si aproape 1000 de trailere ale celor mai recente productii, stiri si programele cinematografelor. Plata pentru continutul la cerere se face prin SMS, cu orice card bancar sau prin serviciul de plati online PayPal.

In cadrul sectiunii TV, utilizatorii au la dispozitie prin internet continut TV live sau inregistrat furnizat de cele mai cunoscute posturi de televiziune din Romania. Pe sectiunea de live web TV se difuzeaza in prezent emisiunile a peste 15 posturi.

Conform informatiilor operatorului, portalul va fi optimizat constant in perioada urmatoare, iar continutul acestuia va fi imbogatit tinand cont de reactiile utilizatorilor.

SURSA

#40
walsy

walsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.10.2010
Daca ati ales sa-l faceti in Flash in loc de HTML 5... imi pare rau, tocmai ati pierdut un client! Nu merge pa iPad... zero lei de la mine! Hulu, Netflix, merg pe iPad, platforma voastra nu. Daca va permiteti sa pierdeti potentiali clienti, inseamna ca sunteti tari de tot.

#41
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View Postwalsy, on 9th March 2011, 16:49, said:

Daca ati ales sa-l faceti in Flash in loc de HTML 5... imi pare rau, tocmai ati pierdut un client! Nu merge pa iPad... zero lei de la mine! Hulu, Netflix, merg pe iPad, platforma voastra nu. Daca va permiteti sa pierdeti potentiali clienti, inseamna ca sunteti tari de tot.

Asta am zis si eu. Sunt foarte multi care ar dori acest serviciu si pe iPad. Din pacate stie toata lumea ca nu exista flash pe iOS

#42
Tavy88

Tavy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.09.2010
Interesant....O idee buna de viitor care s-ar putea sa prinda la oameni...E posibil sa aiba mare succes cu acest serviciu Romtelecom mai ales daka vor reusi sa ia si niste meciuri din liga I.

#43
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postwalsy, on 9th March 2011, 16:49, said:

Daca ati ales sa-l faceti in Flash in loc de HTML 5... imi pare rau, tocmai ati pierdut un client!
Nu unul singur! Poate scot totuși și o variantă fără Flash până la urmă, pentru iPad/iPhone.

View PostTavy88, on 9th March 2011, 16:56, said:

E posibil sa aiba mare succes cu acest serviciu Romtelecom mai ales daka vor reusi sa ia si niste meciuri din liga I.
Sunt șanse foarte mari să ia meciuri de Liga I, la cum sunt împărțite drepturile TV în 9 pachete pentru care se licitează separat.

Dacă nu vor lua deloc înseamnă că nu îi interesează așa mult fotbalul.

#44
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Mie unu imi place cum arata site-ul cu toate ca mai sînt/sunt mici probleme, dar sa nu uitam ca inca e beta si un lucru important e ca putem sa vedem Dolce Sport /2 pe net si legal acu sa vedem si cat o sa tina ca la meciurile din UCL nu cred...

Edited by megafanro, 09 March 2011 - 17:29.
sînt/sunt în locul lui sant


#45
xymultimedia

xymultimedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.09.2007
poate or sascota separat varainta pt mobile....

#46
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Varianta pentru iPhone și m-au convins. :D Pe Android sau WM presupun că funcționează, nu?

PS: Tu ai scris de pe mobil nu?

#47
ciprax

ciprax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.11.2009
chiar e buna treaba asta.sa vedem cat o merge gratuit

#48
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Foarte interesant , nu ma asteptam din partea lor . Pacat ca sunt doar 15 posturi tv si nu foloseste sopcast .

#49
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
La prima vedere, nu e ceva pentru care as plati abonament.
Calitatea posturilor tv e slaba chiar si pe HD.

Attached Files



#50
keheke

keheke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.08.2007

View Posta_d_y, on 9th March 2011, 16:53, said:

Asta am zis si eu. Sunt foarte multi care ar dori acest serviciu si pe iPad. Din pacate stie toata lumea ca nu exista flash pe iOS
Merge pe iPad dar numai streamingul online. e adevarat insa nu arata la fel ca pagina de tv din browser. e ins un inceput bun, zic eu

#51
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008
Nu stiu daca e din cauza ca e free sau nu, dar calitatea imaginii lasa de dorit.
Sper ca nu va ramane asa.

#52
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Ce platforma au lansat ei? Mai corect spus au copiat mediadirect.ro si au mai facut un site.

#53
Inulul07

Inulul07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 11.08.2007
De pe RDS merge sacadat (mesaj "Latime banda insuficienta. Buffering"). Ciudat, pt ca testele de viteza zbarnaie (abonament Fiber Link 2)

Din contra, de pe Digi Net Mobil merge fara intreruperi, la fel si de pe Orange :)

#54
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

View PostInulul07, on 9th March 2011, 21:10, said:

De pe RDS merge sacadat (mesaj "Latime banda insuficienta. Buffering"). Ciudat, pt ca testele de viteza zbarnaie (abonament Fiber Link 2)

Din contra, de pe Digi Net Mobil merge fara intreruperi, la fel si de pe Orange :)
Am incercat si eu...merge ok,nu am avut intreruperi....am net de la upc 25/4

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate