Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#1531
nebunixz

nebunixz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2010

View Postramurel, on 23 septembrie 2017 - 13:35, said:

Mi-am formatat tableta şi am reinstalat Telekom TV, insă la logare primesc mesajul că am atins nr maxim de dispozitive [ ? ] , am intrat in setari, am şters telefonul mobil de acolo, insă aplicatia de pe tabletă tot nu vrea sa se deschidă, incerc sa intru la Canale TV si imi scrie că "acest disp nu este inregistrat"
Imi prind urechile, imi da cineva un pont ce as putea face ?

In timp am folosit aplicatia pe tableta si pe acel telefon mobil doar, insă văd că, desi am sters telefonul mobil de la dispozitive, nu pot folosi app pe tableta

PS : am rezolvat intre timp la 1234 ! mersi
Cum ai rezolvat?am aceeasi problema, insa nu sunt abonat telekom sa pot suna la 1234. Am sunat la un nr de al lor saptamana trecuta si fara nicio exagerare am stat 45minute la telefon, timp in care  m-au plimbat in 5 departamente si nimeni nu avea habar de cum sa ma ajute.

#1532
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Hai te rugăm, toți cei ce au probleme cu aplicația, adică 98% din cei de aici, ajută-ne să fim ca tine , 100% fericiți cu aplicația... Ajută-ne să dăm click-ul ideal, ce deget să folosim pentru activarea mobile a aplicației... Sau doar dacă ai fttb 100 ai șansa fericirii maxime cu telekomtv? Luminează-ne

#1533
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Te iei dupa toti care vorbesc ca sa nu adoarma? Posted Image)) In alta ordine de idei, aplicatia functioneaza ok. Dar la ultimele meciuri de UCL, nu mai retin exact etapa, au fost momente cand au picat cu totul streamurile...Si cand se aglomereaza se vede ca se pierde si din calitate. Amatori...

Edited by Silviudeep, 09 October 2017 - 12:40.


#1534
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Din cate știu, maxim 5 dispozitive funcționează, 2 telefoane, o tableta și 2 pc-uri sau laptop-uri.
Pt a șterge un dispozitiv, se intra pe site-ul telekomtv.ro, nu în site-ul Telekom.ro.
Posibil sa dureze ceva timp pana se elimina un dispozitiv din sistem.

#1535
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.07.2008
Eu am intrat pe site-ul www.telekomtv.ro [ initial intrasem pe telkom.ro, de aia nu găseam ], te autentifici , in dreapta sus [ "autentificare cu Telekom"] , dupa care, tot de acolo [ apare "Bună numele tău " ] dai click pe "Profilul meu" !

Şi vei intra in profilul tău şi vei vedea un tabel unde apare "Administrare dispozitive" !
De acolo elimini dispozitivele [ pe toate chiar, pt ca formatarea redenumeşte dispozitivul, cumva ], iar apoi te loghezi de pe device şi gata !

Baftă !

Cam aici :

Attached Files



#1536
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Are cineva idee de ce nu merge vizionarea si pe aplicatia Chrome pe Android? Dau play si nu face nimic. Ma intereseaza sa pot da cast pe TV.

#1537
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Pe android ai aplicația dedicata, nu cred sa meargă din Chrome.

#1538
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Inainte, mai exact acum cateva luni mergea si din Chrome. Nu am niciun fel de posibilitate sa folosesc Chromecast se pare...

#1539
YoNuTzz88

YoNuTzz88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.09.2008
am observat acum...un pic funny...mi-a expirat abonamentul la pachetul cu sport si cu toate astea, imi merg toate cele 8 dolce-uri...am testat ieri cand a fost UCL.

e normal ? :))

#1540
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Pe telekomtv.ro canalele FOTBAL ONLINE au fost denumite TELEKOM SPORT 7, TELEKOM SPORT 8, TELEKOM SPORT 9, TELEKOM SPORT 10.

#1541
YoNuTzz88

YoNuTzz88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.09.2008
dap, pe telekomtv.

#1542
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
La voi mai merge telekom tv pe web? La mine nu, am incercat de pe calculatoare diferite, nici in internet explorer nici in chrome.

#1543
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Merge perfect (Chrome, Windows 10):

Attached File  tv.png   604.59K   59 downloads

#1544
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Mie imi da eroare incontinuu plugin-ul. Dupa 2-3 imi zice "stopped working" si trebuie sa dau refresh... (Chrome, Windows 10)

#1545
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009
si la mine pe chrome dupa aprox 5 min se opreste, in schimb merge perfect pe Internet Explorer...

#1546
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Da, oricum nu prea îmi place și nu îmi e comod să urmăresc televiziune prin internet, mai ales ca nu pot face cast pe TV nici de pe telefon, pentru că nu există opțiunea, nici de pe laptop, pentru că se întrerupe mereu; așa că am achiziționat un pachet de televiziune, deci, dacă cumva asta au urmărit, și-au atins scopul. Rămân la părerea că dacă vrei tot ce e de văzut, combinația Telekom - Digi trebuie să fie prezentă...

#1547
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Dacă ai digi, la ce ai mai făcut abonament la ăștia?

#1548
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
@wb626ek Pentru canalele de sport în principal, plus alte câteva canale care nu sunt pe Digi. Cele două grile se cam completează una pe alta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate