Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#1927
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
https://tvconnect.orange.ro/

#1928
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,830
  • Înscris: 07.07.2009

View Postmicutu82, on 15 iulie 2022 - 15:58, said:

Care-i adresa site-ului pentru desktop? stiu ca orange tv connect, dar pe google nu-l gasesc Posted Image

https://tvconnect.orange.ro/live//

#1929
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Multumesc

LE

Hmmm, chiar daca am tv premium+net L+fix, se pare ca nu am acces la noile posturi, cica nu sunt incluse in pachetul meu

Edited by micutu82, 15 July 2022 - 16:11.


#1930
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Sper sa ai noroc ca sa intrii pe TV-Online, am ticket deschis de aproape 2 saptamani, ma suna cam la 2 zile si ma intreaba daca s-a rezolvat. Apoi imi reseteaza contul si observa ca nu functioneaza si zice ca revine.

#1931
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Functioneaza aplicatia, cel putin posturile care erau functionale de pe timpul telekom Posted Image Astea noi, intrate astazi, imi dau cu virgula :D

Edited by micutu82, 15 July 2022 - 16:13.


#1932
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
Nou: Pro Arena SD a fost inlocuit cu Pro Arena HD.

#1933
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
A iesit: Tralala

#1934
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Am început sa pot viziona in aplicație noile posturi dar se vad foarte, foarte prost.
Marea majoritate a posturilor sunt SD și se vad ok, astea se vad foarte prost

#1935
alexalex22

alexalex22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 27.11.2016
Bună seara, deși am abonament la OROC, TVL, am activat funcția TV online din My Orange Fix, dar nu îmi merge deloc. Când dau pe orice canal îmi spune că "Nu ești abonat la acest pachet". Ce ar trebui să fac în acest sens ? Mă poate ajuta cineva ?

#1936
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Trebuie sa deschizi ticket de deranjament, a durat aproape o luna pana mi-au rezolvat problema. Mi-au resetat parola contului de vreo 6-7 ori. Daca intrii in aplicatia online (unde platesti si vizualizezi serviciile) la Servicii- Orange TV Conect -Administrare Aliasuri- Tip cont - Postpaid Orange TV Connect. La tine apare PrePaid Orange TV Connect, ceea ce este gresit. Cand vorbesti cu operatorul, atrage-i atentia din start ca la tipul de cont trebuie sa apara POSTPAID nu PREPAID. Il v-a reseta si te v-a chinui sa stai in fata calculatorului, dar eu am rezolvat altfel. Dupa a 6-7 resetare, am zis sa sune dupa ce verifica ei cu userul si parola pe care oricum ti-o reseteaza ei. Apoi sa te sune cand e gata. Bafta

#1937
alexalex22

alexalex22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 27.11.2016
Ok, mulțumesc

#1938
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Plec in prin Europa vreo 2 saptamani, sunt curios daca aplicatia Orange TV Connect merge si din afara tarii. Stie careva daca este functionala?

#1939
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 18.11.2005
Da functioneaza atat pe windows cat si pe android in Europa.

#1940
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Multumesc mult!

#1941
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 08.11.2019
De ce nu mă lasă să proiectez de pe telefon ?

Attached Files



#1942
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Trebuie sa fi pe aceeasi retea wireless. E chromecast?

#1943
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
Kanal D SD, Trinitas TV SD, Romania TV SD si Realitatea Plus SD au fost inlocuite cu versiunile HD.

Rock TV HD si Magic TV HD au fost inlocuite cu versiunile SD.

Au iesit: National 24 Plus, Mooz HD, Stingray Classica HD, History Channel SD, (era doar SD, nu a fost inlocuit cu versiunea HD), Warner TV SD (a ramas HD), AXN SD (a ramas HD), CNN International SD (a ramas HD), Viasat History SD (a ramas HD), Viasat Nature SD (a ramas HD), Viasat Explore SD (a ramas HD), Fashion TV SD (a ramas HD),

Edited by IceCoolExtreme, 09 April 2023 - 18:25.


#1944
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.02.2009

View PostIceCoolExtreme, on 09 aprilie 2023 - 18:24, said:

Kanal D SD, Trinitas TV SD, Romania TV SD si Realitatea Plus SD au fost inlocuite cu versiunile HD.

Rock TV HD si Magic TV HD au fost inlocuite cu versiunile SD.

Au iesit: National 24 Plus, Mooz HD, Stingray Classica HD, History Channel SD, (era doar SD, nu a fost inlocuit cu versiunea HD), Warner TV SD (a ramas HD), AXN SD (a ramas HD), CNN International SD (a ramas HD), Viasat History SD (a ramas HD), Viasat Nature SD (a ramas HD), Viasat Explore SD (a ramas HD), Fashion TV SD (a ramas HD),
Ar fi cazul să renunțe la această aplicație au Orange TV go care ori cum practic pentru cei care au la tv cablu de la Orange rețea proprie au incluse Canalele din grupul Discovery iar pe  cei care la cablu sunt proveniți de la infrastructura Telekom nu beneficiază de canale Discovery in schimb au acces la alte programe la fel cum sunt și cele două grile tv așa are și pe aplicație ,deci nu mai are rost aplicația Orange TV connect

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate