Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

nutritie

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danaida

danaida

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.12.2010
vreau sa stiu si eu o parere de la cineva care cunoaste mai bn in domeniu daca are vreo legatura alimentatia (lipsa a ce?) cu faptul ca imi cam tremura mainile in general si ca as dormi 12 ore din 24....adica jumate din viatza:p

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
1) CE varsta ai in primul rand?
2) Esti stresata (stiu si eu, un loc de munca solicitant, exemene de dat etc)?
3) Ca ai dormi 12/24 este altceva (deci stari de solmnolenta; de moleseala), dar efectiv cat dormi?
4) CE stil de viata ai? (consumi alcol? Cafea? droguri? pierzi noptile? sport faci?)

Acel tremur poate proveni si dintr-o insuficienta/lipsa de calciu. Poate si pe fond nervos.

DA, o alimentatie aiurea (neechilibrata si adecvata, sub supravegherea cuiva de specialitate (nu orice... sarltan sau amator care iti promite marea cu sarea) poate sa fie foarte daunatoare organismului.

#3
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 20.02.2010
Ai tensiunea joasa ?

#4
danaida

danaida

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.12.2010

View Postcolombo2003, on 9th March 2011, 13:28, said:

1) CE varsta ai in primul rand?
2) Esti stresata (stiu si eu, un loc de munca solicitant, exemene de dat etc)?
3) Ca ai dormi 12/24 este altceva (deci stari de solmnolenta; de moleseala), dar efectiv cat dormi?
4) CE stil de viata ai? (consumi alcol? Cafea? droguri? pierzi noptile? sport faci?)

Acel tremur poate proveni si dintr-o insuficienta/lipsa de calciu. Poate si pe fond nervos.

DA, o alimentatie aiurea (neechilibrata si adecvata, sub supravegherea cuiva de specialitate (nu orice... sarltan sau amator care iti promite marea cu sarea) poate sa fie foarte daunatoare organismului.

am 19 ani si sunt ovo-lacto vegetariana;nu consum cafea droguri etc. nici cola sau alte sucuri "artificiale" nu beau; mananc cat pot de sanatos totusi nu am prea multe resurse pt o varietate prea mare de bucatarie dar nu sunt subnutrita, nu sunt "slabanoaga" nici "grasa nu-s". forta am(fac vreo 30 de flotari :) ) de muncit...acum nu mai muncesc dar astatoamna am pus si eu niste polistiren in doua cameresi....lucram pana pe la 4 dimineata...(.stiu ca degeaba ma chinui eu sa mananc sanatos daca pierd noptile asa dar de atunci...dorm cum trebuie sau poate mai mult decat trebuie... de pe la 9-10 la 7-8 dimineata) acum nu mai muncesc doar stau si ma chinui sa invat..de stresata nu sunt prea stresata dar...sunt uneori. ideeea e ca nu mi-am mai facut analizele de vreo trei ani...si nici nu prea am ocazia sa mi le fac prea curand...in general cand le faceam ieseau bune.... totusi calciu cam avea probleme. din toate descrierea asta ar putea fii data o solutie si fara  analize?

#5
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postdanaida, on 9th March 2011, 19:55, said:

sunt ovo-lacto vegetariana;
mananc cat pot de sanatos

Asta e parerea ta.

#6
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

View Postdanaida, on 9th March 2011, 19:55, said:

. din toate descrierea asta ar putea fii data o solutie si fara  analize?
nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate