Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

RETENŢIE Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#559
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Deci pentru asta ei nu vor sa imi scoata telefonul de tot, nu pentru ca nu s-ar putea scoate din centrala.

Trebuia azi sa imi instaleze fibra optica, dar nu se prea se poate...casuta e departe si trebuie sa mai vina cu un coleg ca e mult fir de tras pe stalpi asa ca a ramas pe maine.
Oare daca vine firul de fibra optica de mai departe se va pierde din semnal?Sunt cam 500 de metri pana acolo, dupa mine ar fi trebuit sa mai puna o casuta in apropiere dar cum is stalpii de lemn pe langa mine a ramas asa, cei de la UPC au pus mai aproape de mine casuta.

Edited by smiley2, 31 January 2019 - 11:59.


#560
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
"Cãsuța" nu amplificã semnalul, așa ca lasa-i sã își facã treaba. Semnalul se atuneaza atat cu distanța, dar si in functie de cate splituri sunt pe traseu. Probabil dacã bugetul optic nu era suficient la distanța asta, atunci nici mãcar nu cred ca mai veneau sã incerce sa te conecteze.

#561
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Acasa am urmatorul pachet: Internet L, IP static, telefonie cu minute incluse si nelimitat in afara orelor de varf, cu 34-35 lei lunar, cam asa iese. De la retentie mi s-a spus ca nu se poate obtine o oferta mai buna decat atat, ba chiar ca este o oferta mai buna decat cele din prezent. Poate ca informatia este interesanta pentru cineva...

#562
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Postbrasoveanul, on 14 februarie 2019 - 16:46, said:

Acasa am urmatorul pachet: Internet L, IP static, telefonie cu minute incluse si nelimitat in afara orelor de varf, cu 34-35 lei lunar, cam asa iese. De la retentie mi s-a spus ca nu se poate obtine o oferta mai buna decat atat, ba chiar ca este o oferta mai buna decat cele din prezent. Poate ca informatia este interesanta pentru cineva...

e lasa ca te notifica acum ca iti pun 0.42 euro in plus + euro calculat la curs ing si nu BNR (+~0.063lei pt fiecare euro).
deci de la 34-35 lei, eu spun sa te astepti la 37-38 lei.

Edited by boringboy, 07 March 2019 - 21:04.


#563
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Daca un utilizator doreste sa rezilieze datorita modificarilor de tarife aplicabile incepand cu Aprilie 2019 o poate face direct prin portare ?

Si daca da mai este necesara notificarea Telekom ?

#564
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Se poate

#565
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
nu sunt sigur, la portare cererea vine de la noul operator si Telekom poate refuza pe motiv perioada contractuala minima.
eu cred ca e mai bine reziliere cu trecere pe prepay si apoi portare

#566
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu mai spuneti aiureli, mai citesc oameni pe-aici si va cred....portarea nu se poate refuza pe motiv de "perioada" contractuala minima.

#567
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Eu înșiși susțin … #NeAbonamentul!
[ https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/42642851_10156180096427800_6112675155920551936_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-otp1-1.xx&oh=252ee39e4a75424dd2ae487493dabbd2&oe=5D237F70 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#568
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
corect ce spuneti, cu cateva mentiuni.
Acest "neabonament" este fara a beneficia de "oferte".
Daca ai beneficiat de promotii precum: bateria externa gratuita, discount la telefon etc, atunci ai perioada contractuala.

am verificat putin mai departe si ANCOM spune ca perioada contractuala nu poate reprezenta motiv de refuz portare, acest lucru este bun.
http://www.ancom.org...de-portare_5948

totusi, ma astept ca daca operatorul a oferit promotii/ gratuitati sa incerce sa le factureze dupa portare, nu?

daca voi considerati ca portarea "te scapa" de toate, super, faceti asa.
tinand cont ca totusi ei au juristi pentru contracte si noi nu, cred ca e totusi de preferat sa nu ne trezim cu facturi dupa portare ci sa clarificarea situatia cu ei, trecre pe prepay si apoi portare fara riscuri, nu?

Edited by boringboy, 08 March 2019 - 11:26.


#569
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postbrasoveanul, on 08 martie 2019 - 10:39, said:

Nu mai spuneti aiureli, mai citesc oameni pe-aici si va cred....portarea nu se poate refuza pe motiv de "perioada" contractuala minima.
Asa-i este corect, insa de mentionat ca daca mai ai contract cu ei , o sa-ti vina o factura cu nr de luni ramase din PM.Adica daca mai ai 5 luni, 5x abonamentul lunar+ ratele daca exista la terminale...

#570
wunderbar

wunderbar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.03.2019

View PostEricJohn, on 21 ianuarie 2019 - 10:05, said:

Am depus cerere de reziliere acum 3 săptămâni.
Azi m-a sunat o tanti amabilă de la RC și mi-a oferit umătoarele:
Net L
TV L fără Maxpack
2 receivere
59 lei

Ciudat
Depus cerere reziliere net adsl+voce fixa ma suna ieri un nene mai putin amabil si ofera net L
+tv M + un receiver la 50 lei
Refuz si pluseaza cu pachetul sport
Refuz si pachetul sport si cer inca un receiver
Imi ofera tv M+net L +2 receivere la 59 de lei sau net L+tv L+2 receivere la 65 lei
Refuz si asta cu pretextul ca altii ( ma gandeam la mesajul tau) au obtinut conditii mai bune, imi explica ca din NOIEMBRIE s-a nasolit treaba si pe final il amenint ca pastrez netul si ma duc la Orange satelit
Pauza pana luni
Am cerut ori tv M +2 receivere la 50 , ori tv L +2 receivere la 59,  lucru imposibil de otinut dupa parerea lui
Astia nu discuta intre ei ?

#571
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Cum ai depus cererea de reziliere?

#572
wunderbar

wunderbar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.03.2019
Le-am trimis un simplu email in care ii anuntam ca incepand cu data de ... renunt la serviciile lor
Fara cerere scrisa sau alte cacaturi
Chiar am incercat la doua saptamani dupa sa depun in magazin si scris dar mi s-a spus ca figurez deja cu cerere de reziliere si nu poate sa-mi inregistreze inca o cerere pe hartie
Atat

#573
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 21.03.2014
Și eu tot pe mail am trimis cererea.

#574
wunderbar

wunderbar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.03.2019
Cel mai tare m-a enervat ca mi-a propus pachetul sport gratis , adica 5,64 ( bnr) dar nu poate sa-mi scada chiria de 9 lei pentru al doilea receiver
Pentru 3, 36 lei Telekom renunta la inca un abonament pe doi ani
Pai daca Telekom, megacorporatia hapsâna nu renunta la  3,36 lei de ce sa platesc eu 9lei in plus pentru al doilea receiver ? adica eu trebuie sa pierd 9 lei ca sa nu piarda Telekom 3,36?

In scandalul cu Protv am dat dreptate Telekomului dar vorba cuiva: " stai linistit prietene  ambele trusturi sunt la fel , sunt la fel de lacome amandoua, e pur si simplu un scandal intre doi hamesiti "

#575
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011

View Postwunderbar, on 09 martie 2019 - 09:06, said:

Le-am trimis un simplu email in care ii anuntam ca incepand cu data de ... renunt la serviciile lor
Fara cerere scrisa sau alte cacaturi
Chiar am incercat la doua saptamani dupa sa depun in magazin si scris dar mi s-a spus ca figurez deja cu cerere de reziliere si nu poate sa-mi inregistreze inca o cerere pe hartie
Atat
Pe ce adresa?

#576
wunderbar

wunderbar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.03.2019
[email protected]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate