Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Numai aici despre decodor R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
1809 replies to this topic

#847
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pt. cei cu modele noi , daca puteti sa accesati acest link : http://www.humax-dig..._icordcable.asp si sa va alegeti in functie de dth ( SKY, KabelBW sau KDG ) modelul care corespunde ca aspect cu ce aveti voi
Am intalnit o chestie destul de interesanta , ca model se stie ca este Humax PR-HD2000C , insa ca placa de baza este Humax iHD-FOX C
In mod normal/teoretic ar trebui atunci cautat firmware pt. modelul Humax iHD-FOX C si nu pt. Humax PR-HD2000C , insa probabil firmware-ul este custom la cererea rcs-ului ( mai ales ultimele variante de la care sau lipsit de o grija/bataie de cap in plus - partea de redare multimedia
Personal am observat acest lucru din pozele expuse mai sus si care mau nedumerit modelul scris pe placa de baza , fata de cum stiam eu ca s-ar numi receptorul pe care il detin
Mai exista si un al 3-lea model tot dvb-c hd - Humax iCord Cable , oare care ar fii diferentele intre ele hard/software ?

Edited by lupull, 24 March 2012 - 21:46.


#848
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postcatalinman, on 23rd March 2012, 20:44, said:

De ce, la concurenta poti sa folosesti portul usb ?
In conditiile in care altii au alte atu-uri... epg serios, dvr... intrebarea ta este putin... hai sa ma abtin.
Dupa parerea mea usb-ul functional era un mic atu al rcs-ului.

#849
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
de ieri sunt fericitul posesor al unei conserve HD

intrebare: fara "PILE" chiar nu se poate nimic in tara asta fratilor ? <_<

altfel si acum stateam sa astept telefonul mult visat din partea lor...

de cand mi-au montat GPON (septembrie 2011) eu nu am stick (desi am net de 100 mb)

cerere pt HD am din noiembrie anul trecut si cred ca ma apuca noiembrie 20...18 daca nu rezolvam prin alte mijloace

ce se intampla ?

le-am spus si de digi mobil & stick ... au zis sa trec saptamana viitoare sa le iau

#850
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Sunt si la Iasi decodoare HD2. Am luat astazi unul.

#851
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Sunt incompetenti rau astia de la RCS. Eu am semnat cu ei in Octombrie, cu toate ca m-au luat cu vrajeli, cum ca o sa ma sune cum au decodor HD stiam ca fac pe prostii, insa nici chiar asa fratica!
Am si net de 100 si nu au venit cu stickul cand mi-au instalat, de atunci am tot sunat si niciodata nu mi-au zis ca au, trebuie sa intreb zilnic si chiar si asa, aia de la call center nu stiu sa-mi zica cand mai vin, si daca pana si la stickuri e problema asta, nici nu vreau sa-mi imaginez de haos e cu deocodoarele. Ei nu-si dau seama totusi ca e o cerere mare, totusi, nu au bani sa aduca aproape deloc? La cati abonati au, sa le fie rusine.

Edited by PaulFCB, 26 March 2012 - 20:52.


#852
sylvyu

sylvyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.08.2008
Decodor RDS DVB C HD 2 au aparut si in Bacau eram pe lista din toamna,
m-au sunat azi si l-am luat de la casieria orizont

#853
Suedezu

Suedezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 31.07.2005
Salutare,

Din octombrie ma tot chinui sa fac si eu rost de un decodor HD in Bucuresti. Am depusa solicitarea care deja a fost urgentata de n ori, de fiecare data cand sun ma asigura ca ma vor suna cand sunt receivere disponibile. Evident, nu se intampla nimic. Povestea binecunoscuta de toata lumea, ce mai... Deja am ajuns la capatul rabdarilor cu Rcs Rds. :(

Ma poate ajuta cineva cu o pila la Rcs Rds Bucuresti?

#854
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006

View PostSuedezu, on 29th March 2012, 12:05, said:

Salutare,

Din octombrie ma tot chinui sa fac si eu rost de un decodor HD in Bucuresti. Am depusa solicitarea care deja a fost urgentata de n ori, de fiecare data cand sun ma asigura ca ma vor suna cand sunt receivere disponibile. Evident, nu se intampla nimic. Povestea binecunoscuta de toata lumea, ce mai... Deja am ajuns la capatul rabdarilor cu Rcs Rds. :(

Ma poate ajuta cineva cu o pila la Rcs Rds Bucuresti?

Ehe.. de cand caut si eu o "pila" si nu gasesc.
Sper sa fie asteptarea cat mai mica, eu am sesizare "doar" de 2 luni.

#855
eolis

eolis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.01.2012
mai are cineva probleme cu noul receiver DIGI+C HD2? la mine, dupa doua zile de utilizare, dupa ce il deschid, in cca. 5 secunde pierde imaginea pe HDMI, afiseaza doar negru. sunetul merge insa. ceva idei? am probat si pe alt TV, si cu alte 2 cabluri HDMI. la fel face.

Edited by eolis, 30 March 2012 - 09:39.


#856
ciak

ciak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 03.12.2006
Stie cineva, mai vin anul asta receptoare HD in Bucuresti? Ceva vesti?

#857
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Vad ca aveti probleme grave cu noul decodor HD2 eu am facut solicitare in 2 martie si in 23 martie l-am si primit.
La mine nu sunt probleme cu cablul hdmi poate din setari la tv sau decodor la tine sa fie ceva.
La treaba cu testele eu zic ca e mai bine sa vezi ca fac teste decat sa nu vezi nimic si sa trezesti deodata cu 10 canale.
Stiu si cei de la RCS sa faca sa ne "fiarba unpic sangele":) in asteptarea noilor canale.

#858
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008

View PostJohnTM, on 3rd April 2012, 23:08, said:

Vad ca aveti probleme grave cu noul decodor HD2 eu am facut solicitare in 2 martie si in 23 martie l-am si primit.
La mine nu sunt probleme cu cablul hdmi poate din setari la tv sau decodor la tine sa fie ceva.
La treaba cu testele eu zic ca e mai bine sa vezi ca fac teste decat sa nu vezi nimic si sa trezesti deodata cu 10 canale.
Stiu si cei de la RCS sa faca sa ne "fiarba unpic sangele":) in asteptarea noilor canale.

Da, pai... tu esti din Timisoara, acolo e alta lista de asteptare - din cate se pare infinit mai scurta.

In Bucuresti e alta poveste, cred ca sunt pe aici duzi cu cereri din toamna 2011 care inca n-au primit. Domnilor care cunoasteti, nu ne mai spuneti si noua pana in ce data s-au indeplinit cererile pana acum ? :D Noi astia care am facut in martie 2012 cerere mai avem vreo sansa primavara asta la o conserva ? Sau pana in Paste, ca sa ne intre si noua mielul mai bine...  :coolspeak:

Edited by snuck, 04 April 2012 - 08:05.


#859
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postsnuck, on 4th April 2012, 09:03, said:

Da, pai... tu esti din Timisoara, acolo e alta lista de asteptare - din cate se pare infinit mai scurta.

In Bucuresti e alta poveste, cred ca sunt pe aici duzi cu cereri din toamna 2011 care inca n-au primit. Domnilor care cunoasteti, nu ne mai spuneti si noua pana in ce data s-au indeplinit cererile pana acum ? :D Noi astia care am facut in martie 2012 cerere mai avem vreo sansa primavara asta la o conserva ? Sau pana in Paste, ca sa ne intre si noua mielul mai bine...  :coolspeak:
Imi zicea un prieten ca se rezolva pina-n Paste, parca...Dar mai zicea ceva de niste cai... :lol:

#860
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008

View Postsoftpedic, on 4th April 2012, 14:33, said:

Imi zicea un prieten ca se rezolva pina-n Paste, parca...Dar mai zicea ceva de niste cai... :lol:

Pai poate ne lamureste cineva despre care Paste e vorba. Poate e vorba de Pastele la catolici.  :naughty:

Edited by snuck, 04 April 2012 - 20:38.


#861
bogdanbbo

bogdanbbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 24.08.2011
Daca apare un canal nou, intra singur in lista sau trebuie sa dau iar revenire le setari sau instalare.......(humax hd2)

#862
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
a doua varianta ;)

#863
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă e pe o frecvență existentă (canal existent sau canal test) nu e nevoie de rescanare. Dacă intră pe o frecvență nouă, e obligatoriu rescanare (preferabil făcută după revenire la setările din fabrică).

#864
Suedezu

Suedezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 31.07.2005
Acum o saptamana a fost o pana de curent si a cazut cablul si netul in zona Obor. Tipul de la Rcs venit sa repare echipamentele mi-a spus ca in aproximativ o luna va sosi un "vapor cu decodoare".

Decideti voi daca e abureala sau nu. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate