Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Numai aici despre decodor R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
1809 replies to this topic

#793
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcristi0304, on 16th March 2012, 13:42, said:

(...)
...si totusi, gradul de sex-ism (...) ar trebui "masurat" de o persoana de sex feminin... :naughty:
(...)
Daaa, sigur...! :lol: Adică s-o întreb pe nevastă-mea "Ia uite dragă, dă-mi tu o notă la cât de sexi (bune, whatever...) sunt cele două gagici din fața noastră..."! :roflmaofast: Eu unul n-o să fac așa ceva...! :notangel:

View Postwii, on 16th March 2012, 13:42, said:

Destule sa fie ca in rest nu e nicio problema.
Ce bine-ar fi...! :coolspeak:

#794
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
crislacor, din cauza ta s-a trecut pe pagina urmatoare, acum nu o sa mai vada cei ce cauta stb-uri HD ca sosesc si in Bucuresti in zilele urmatoare  :lol:

#795
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Iertați și voi acuma...! :worthy: Bagă anunțul și pe topicul DVB-C HD! :peacefingers:

#796
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postcrislacor, on 16th March 2012, 13:52, said:

Daaa, sigur...! :lol: Adică s-o întreb pe nevastă-mea "Ia uite dragă, dă-mi tu o notă la cât de sexi (bune, whatever...) sunt cele două gagici din fața noastră..."! :roflmaofast: Eu unul n-o să fac așa ceva...! :notangel:

Fratioare, era vorba de o telecomanda... :console:

#797
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
OMG...!!! :roflmaofast:  :roflmao:  :roflmaofast: Am mușcat-o, ce mai...! :newblush:

#798
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postmaistoru, on 16th March 2012, 13:48, said:

ele se vor distribui celor care au sesizare deschisa prin call-center
in ordinea semnarii contractului

Sunt curios daca in Ploiesti or sa vina si... mai ales daca o sa fiu sunat...

Am sunat acum 2 zile la rc si o duduita m-a asigurat ca o sa fiu contactat, ca au mai fost echipamente hd, dar s-au dat in ordinea solicitarilor (eu am solicitare pentru un al 2-lea din noiembrie... parca)... in final m-a asigurat ca o sa "urgenteze" rezolvarea cererii... m-as mira... in fine.  ^_^

#799
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
am primit informatii ca sunt modelul nou

#800
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 16th March 2012, 13:49, said:

acum sunt in depozit, inca n-au ajuns in casierii :)
Da, sunt în depozit la "împerechere"... :D , că tot se vorbește despre lungime etc... :) Este noul model cu telecomanda lungă, iar el este micuț, iute și chel... :console:

View Postmaistoru, on 16th March 2012, 16:35, said:

am primit informatii ca sunt modelul nou

Da, ai primit informații corecte... :kisstogether:

#801
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Am ceva probleme cu STB-ul SD. Eu am decis sa renunt la el, chiar daca il platesc, insa l-am lasat amplasat langa TV, in caz ca mai vreau uneori sa vad un film pe DigiFilm, si care se vede execrabil pe analogic.

Totusi, am incercat acum cateva zile sa il bag pentru a vedea unde sunt pozitionate cele 10 teste (acum 9), insa dupa ce i-am dat revenire le setari din fabrica, nu mi-a gasit niciun canal.

#802
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008

View Postmaistoru, on 16th March 2012, 13:48, said:

ele se vor distribui celor care au sesizare deschisa prin call-center
in ordinea semnarii contractului

Ok, o veste buna dupa "nu-ul" pe care l-am primit astazi. Parca m-am mai linistit.

Astazi sun la call-center si o pun pe respectiva sa se uite la cererea mea facuta anul trecut si imi spune ca nu mai e activa, din moment ce am primit un receiver... SD! Astfel se explica faptul ca eu nu am primit in toamna nimic cand venise acel val de receivere cand au primit majoritatea. Mi-a fost inregistrata o noua cerere... dupa un an in care am crezut ca am o cerere activa si ca sigur-sigur ma vor suna ei... candva!

Am o intrebare insa. Ce inseamna in ordinea semnarii contractului? Cu RCS noi avem contract de foarte multi ani, insa anul trecut l-am reinnoit cand a fost bagata fibra optica in bloc. Care data se pune? Si... conteaza si faptul ca, datorita greselilor lor, eu am o cerere facuta pentru receiver HD inregstrata abia astazi?

Edited by snuck, 16 March 2012 - 19:29.


#803
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Sunt multi/multe Tantalai/Tantalaie la R.C., Nu va bazati pe Cerere facuta in urma cu niste Luni, si 1 Singura Data,
..ci Reinnoiti-o (Telefonic) Lunar..!
Le mai inchid, fiindca unii/unele se raporteaza numai la ideea in sine de 1 S.T.B./Abonat, Nu ca acesta a solicitat o bucata care era H.D. si Nu tip S.D..

Asa cum multi fac Confuzia intre Televiziunea Digitala si cea H.D..
S.D. si H.D. sunt tot Digital, de fapt D.V.B.-C. -cand se vorbeste de Cablu.

Edited by Lopatar, 16 March 2012 - 19:49.


#804
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cum HD nu e de la Hunedoara? (de Raluca Turcan)

Bun si acum... ON TOPIC:

Are vreo importanta daca cererea/sesizarea pentru a te inscrie pe lista de asteptare a decodoarelor HD se face telefonic sau este depusa una fizic la vreun punct de lucru RCS & RDS?
AleXXander00, nu a gasit nici un canal dintre cele de teste? Sau te referi ca nu iti arata in totalitate nici un canal?

Edited by Ciubex, 16 March 2012 - 21:03.


#805
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
@ciubex
Nu gaseste absolut niciun canal.

#806
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
AleXXander00, incearca sa vezi daca pe undeva prin setarile decodorului legate de cautarea canalelor, sa selectezi Romania. Si apoi sa reiei cautarile.
Eventual uita-te pe decodor si pe cartela, noteaza-ti codurile numerice corespondente codurilor de bare si apoi suna la relatii cu clientii.

#807
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
L-am activat atunci la inceput, cand l-am luat. Am renuntat insa sa-l folosesc pentru ca se vedea mai slab decat pe DVB-C. Mai incerc acum.

#808
anonim123

anonim123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2008

View PostAleXXander00, on 17th March 2012, 10:35, said:

L-am activat atunci la inceput, cand l-am luat. Am renuntat insa sa-l folosesc pentru ca se vedea mai slab decat pe DVB-C. Mai incerc acum.
Q: La cate zile de nefolosire se dezactiveaza automat SmartCard-ul? Cum se procedeaza pentru reactivare?
A:Daca echipamentul este scos din priza o perioada mai lunga este nevoie sa sunati la numarul de relatii clienti 031 400 4000.

#809
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
pentru receivere de cablu numarul este
0314004414
asta ptr bucuresti

#810
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008
Aveti idee cand ajung si in casierii ? Astazi mi s-a spus ca nu a fost vreun receiver in Bucuresti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate