Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Internet mobil nelimitat pentru toată Uniunea Europeană

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Cu doar 15€ pe săptămână vom avea acces nelimitat la internet mobil pe telefon sau laptop în toată Uniunea Europeană. Asta înseamnă că vom putea merge la mare în Europa și n-o să mai trebuiască să ne enervăm căutând oferte de internet mobil în țara respectivă.

Pentru început vor da drumul în vară la un permis valabil pentru UE, în Germania și imediat în Austria. Apoi se va extinde peste tot acolo unde este T-mobile, deci și în România.
http://matthew-matth...ntru-toata.html

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu se extind asa repede din cite stiu eu: am de aproape un an un t-mobile UK pe care il folosesc in roaming (1 pound 3MB 24h, 10 pound 50MB o luna) si de asemenea de-alde Vodafone UK au bagat ceva similar (parca 2 pounds 25MB 24h sau oferta excelenta pentru durata mai lunga 10 pounds pentru 30 zile cu 25MB/zi). Mai sint niste oferte intermediare de saptamina si preturile includ desigur TVA ca in orice tara normala.
Oricum ce vreau sa spun e ca:
- oferte decente exista de ceva timp chiar daca nu nelimitat (poate parea exagerat dar 3MB totusi reprezinta infinit mai mult decit zero si pentru smartphone e absolut acceptabil la limita)
- ofertele nu se propaga automat de la un T-Mobile/Vodafone/etc national la altul

#3
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 benis, on 8th March 2011, 00:37, said:

Cu doar 15€ pe săptămână vom avea acces nelimitat la internet mobil pe telefon sau laptop în toată Uniunea Europeană. Asta înseamnă că vom putea merge la mare în Europa și n-o să mai trebuiască să ne enervăm căutând oferte de internet mobil în țara respectivă.

Pentru început vor da drumul în vară la un permis valabil pentru UE, în Germania și imediat în Austria. Apoi se va extinde peste tot acolo unde este T-mobile, deci și în România.
http://matthew-matth...ntru-toata.html

Link-ul prezentat de tine este al unui blog unde se poate scrie orice doreste posesorul... inclusiv stiri de senzatie pentru cresterea traficului :(
Unde este link-ul cu anuntul oficial al companiei T-mobile vis-a-vis de acesta oferta ?

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Chiar de-ar fi adevarata stirea, 60 Euro lunar nu-i tocmai un chilipir, mai ales in tarile mai sarace, cum e si Romania.
Pentru perioade mai scurte e util, dar cam atat.

Edited by Mocebon, 08 March 2011 - 10:44.


#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
60 euro pe luna ESTE un chilipir mai ales comparat cu 200 euro doar asa ca ai legat stick-ul in roaming la laptop (ca sa nu spun de facturile de zeci sau sute de mii de euro care au aparut inainte de faza cu limitarea implicita la 50 euro). Daca folosesti asa ceva se presupune ca stai o luna afara, eventual in cel putin doua tari diferite din EU (ca altfel ti-ai lua o singura cartela locala) si atunci implicit vorbim de cu totul alt buget fata de un roman pe salariul minim (sau chiar si mediu).

#6
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
In Germania, i-au dat drumul din 1 Martie sub numele de Travel&Surf:
bundle de 10Mb disponibili 1zi -1.95e
bundle de 50Mb disponibili 1zi -4.95e
nelimitat 1saptamana -14.95e

Edited by medley, 08 March 2011 - 13:03.


#7
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

 Ignition, on 8th March 2011, 09:23, said:

Link-ul prezentat de tine este al unui blog unde se poate scrie orice doreste posesorul... inclusiv stiri de senzatie pentru cresterea traficului :(
Unde este link-ul cu anuntul oficial al companiei T-mobile vis-a-vis de acesta oferta ?
Dacă citei mai atent, vedeai că blogul respectiv are un link către o pagină în germană. Dar cum tu probabil nu știi germana, ți-am aruncat link cu ceva în română.

 medley, on 8th March 2011, 14:02, said:

In Germania, i-au dat drumul din 1 Martie sub numele de Travel&Surf:
bundle de 10Mb disponibili 1zi -1.95e
bundle de 50Mb disponibili 1zi -4.95e
nelimitat 1saptamana -14.95e
Super! Zilele astea trebuie să pun mâna pe una!

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

 Ignition, on 8th March 2011, 09:23, said:

Link-ul prezentat de tine este al unui blog unde se poate scrie orice doreste posesorul... inclusiv stiri de senzatie pentru cresterea traficului :(
Unde este link-ul cu anuntul oficial al companiei T-mobile vis-a-vis de acesta oferta ?
Dacă citei mai atent, vedeai că blogul respectiv are un link către o pagină în germană. Dar cum tu probabil nu știi germana, ți-am aruncat link cu ceva în română.

 medley, on 8th March 2011, 14:02, said:

In Germania, i-au dat drumul din 1 Martie sub numele de Travel&Surf:
bundle de 10Mb disponibili 1zi -1.95e
bundle de 50Mb disponibili 1zi -4.95e
nelimitat 1saptamana -14.95e
Super! Zilele astea trebuie să pun mâna pe una!

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Asteptam date concrete, eu n-am vazut optiunea in sine documentata pe site, doar anuntul de presa.

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,383
  • Înscris: 20.10.2006
Oare nu se pot cumpara de undeva de pe net astfel de cartele si reincarca online din afara Germaniei ?

#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cartele T-Mobile se pot cumpara in multe moduri de "afara" (majoritatea "gri" dar altminteri perfect posibile) doar ca momentan nu pare sa fie disponibila optiunea despre care vorbim pentru nimeni, din Germania sau nu...
M-as bucura sa ma contrazica cineva cu data concrete.

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Mă, voi vre?i mură în gură?
http://www.t-mobile....5-_1725,00.html
Momentan doar Tagespass.

Edited by benis, 07 April 2011 - 00:33.


#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ce spui tu nu are legatura decit tangential cu subiectul discutiei. Una e nelimitat (chit ca iti limiteaza viteza la un moment dat) si alta e un pachet (destul de piperat 2 euro, 5 euro) de 10 sau 50 MB. Limitat la o zi deci trebuie sa-l cumperi in fiecare zi daca vrei sa ai acces permanent si la trafic de-asta nu ti-as recomanda sa conectezi laptopul ca te trezesti ca platesti in plus 0.49 eur pentru fiecare MB extra...).
Sint ca si ofertele vechi din UK de care spuneam mai sus oferte potential interesante (in mod cert mult mai bune decit tariful default de cine stie citi euroi pe MB) dar de aici pina la ceva care sa se apropie de nelimitat e inca o distanta enorma.
Daca mi-l arati pe ala de o saptamina nelimitat nu la 14 euro, chiar si la 40 atunci avem ceva interesant.

#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Păi ăla urmează în vară..

#15
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Vara a venit ... ofertele mai putin.

Momentan cea mai buna oferta pare sa fie http://www.simyo.de/...ifoptionen.html 4.99 EUR 50 MB 7 zile.

E un pas inainte (cel putin pentru 1-2 sapt) de la ce foloseam: http://support.t-mob...mp;cat=BOOSTERS (10 pounds 50 MB 30 zile)

dar oricare oferta e departe de ceva pe care sa poti sa-l folosesti fara griji, majoritatea userilor normali nu ar putea probabil sa se incadreze (desi pentru cine stie ce face 50MB e si practic infinit mai mult decit 0, nu numai matematic)

#16
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Da, bun, vara a venit, eu m-am intors din vacanta de la mare dar tot cu cartele prepay locale a trebuit sa ma stresez, nimic nu se apropie de nelimitat. Vaporware.

#17
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 benis, on 27th March 2011, 03:56, said:

Dacă citei mai atent, vedeai că blogul respectiv are un link către o pagină în germană. Dar cum tu probabil nu știi germana, ți-am aruncat link cu ceva în română.


Super! Zilele astea trebuie să pun mâna pe una!

La momentul respectiv nu era nici un link... bineinteles ca poti adauga ulterior orice link din moment ce detii respectivul blog... :)

#18
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010

 f300, on 4th July 2011, 08:11, said:

Da, bun, vara a venit, eu m-am intors din vacanta de la mare dar tot cu cartele prepay locale a trebuit sa ma stresez, nimic nu se apropie de nelimitat.
Ce cartele ai folosit? Ofertele sunt bune ca trafic si pret?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate