Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Cu ce lipesc mocheta pe pal?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
Am cumparat o mocheta d-aia ieftina, subtzire si vreau sa imbrac o cutie de PAL (lemn) cu ea. Ma gandisem la prenandez, dar ala care mi-a vandut mocheta mi-a zis ca s-ar putea sa reactioneze ciudat mocheta, fiind subtire si ca nu mi-ar recomanda (ca el ar fi facut asta odata si s-a umflat a doua zi). Deci, idei? Am 3mp de mocheta de lipit, bucatele mici (o casuta pentru pisica).

Edited by yetty18, 07 March 2011 - 12:30.


#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006
Banda dublu-adeziva.

#3
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Ala care ti-a vandut-o inseamna ca nu stia ce zice.

Eu,personal,am lipit o mocheta extrem de subtire,semana cu o pazla(1-2 mm grosime),care cred ca este mult mai pretentioasa decat asa zisa "mocheta" pe o bucata de pal,cu grosimea acestuia de 8-10 mm .. s-a lipit exceptional,fara ca prenandezul sa iasa pe suprafata exterioara...
Cu incredere iti recomand solutia aleasa de tine,dar si de mine.

Ai grija cum utilizezi prenandezul.. trebuie aplicat pe ambele suprafete,lasate putin "in vant" apoi apasat bine pe intreaga suprafata.

Bafta,
Danitos

Edited by Danitos, 07 March 2011 - 12:45.


#4
nexus_3

nexus_3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 16.01.2007
mocheta se lipeste cu prenandez

daca trece prenandezul prin mocheta , se sterge imediat cu o carpa inmuiata in diluant.

in forumul poweraudio.ro exista toate detaliile necesare pentru a construi boxe in regie proprie.

#5
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
mersi :thumbup:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate