Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

HIT DE CE

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Boss302

Boss302

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.06.2005
Salut la toti,

Mi-am instalat si eu ultima versiune a lui MTZ.Merge mai bine.Dar sincer - poate nu am descoperit eu toata puterea acestui player - dar nu pot sa spun ca se ridica la asteptarile mele.(la player ma refer- tot respectul pentru MTZ ) - am aceasi intarziere intre sunet si imagine si in multe cazuri imi afiseaza mai repede subtitrarea decat sunetul - chestia cu o secunda ar fi bine, dar daca am ambitie si urmaresc filmul pana la capat, pe la jumatetea filmului se termina subtitrarea!!!

Am probat acelasi disc pe alte playere existente pe piata si - merge ok.

Un alt lucru care nu imi place (am stiut de la inceput  ca asa este dar am sperat in vreo modificare) este obligativitatea ca .sub sa fie identic cu fisierul . avi.
Am tras pe un dvd un film cu trei parti.1.avi,2.avi si 3.avi.Fiecare parte are subtitrarea 1.sub etc.NU imi deschide nici o subtitrare.Am bagat acelasi disc intr-un amarat de Neuston de acum 3 ani si nu numai ca pot sa-mi deschid subtitrarea corespunzatoare dar daca apesi tasta "subtitles" poti sa-ti alegi oricare din cele trei subtitrari, chiar daca nu au acelasi nume.Dar le afiseaza corect, mare si clar.FARA nici o intarziere.Din pacate acel player este mai"incet" si se blocheaza imaginea in unele cazuri.

Credeti ca e din cauza instalarii firmware-ului.Totusi aveam aceleasi probleme si inainte.

Multumesc

#2
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Salut si tie,

Ai dreptate, asa e!
Dar nu m-as astepta la mai mult de la acest player, atata poate. :(

Edited by Serpent, 01 September 2005 - 21:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate