Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ajuta SMURD să-și cumpere un avion.

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
cj01

cj01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2015

View Postfloryyn, on 06 martie 2011 - 06:58, said:

Bravo Raed Arafat! Dacă omul ăsta ar fi numit ministru, i s-ar da mână liberă şi fonduri ar întoarce mortul de la groapă, adică sistemul medical românesc.

I s-a dat;


View Postedy_wheazel, on 08 martie 2011 - 20:11, said:

In fiecare an cei 2% de la mine merg la SMURD. Arafat nu se baga in politica si bine face.

In fiecare an, cei 2% nu merg la SMURD ci la "fundatia pentru Smurd; "

#74
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
In fiecare an eu si familia directionam 2% spre "Fundatia pentru SMURD"Posted Image

#75
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ca sa trimita aparate de zbor la intervenții și în Republica Moldova.
Avem prea multe deja.

Edited by mihai!, 11 June 2015 - 17:01.


#76
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pai nu fundatia le trimite, a nu se confunda entitatea asta cu cea din cadrul MAI.

#77
jl_rona

jl_rona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.09.2007
Pentru ca doresc sa fac bine oamenilor sarmani care nu realizeaza ce monstru se poate ascunde in spatele acestei scheme de 2%:

Eu miros ca asta cu redirectionarea este o teapa ca oricare alta, iar cei care cica "redirectioneaza" bani care trebuiau sa intre automat in buzunarul statului, au toate sansele sa fie chestionati la un moment dat de catre statul roman care, evident, din cauza acestei redirectionari, nu isi incaseaza toata cota de impozit.

Chiar daca astazi legea scrisa de statul roman zice ca pensia nu va fi afectata ca urmare a acestei redirectionari, maine acelasi stat roman poate foarte usor sa schimbe legea, iar rezultatul va fi ca redirectionacii vor primi pensii trunchiate in caz de boala/batranete si/sau vor trebui sa isi plateasca macar partial spitalizarea.

Multi vor spune: eh pai si ce daca imi reduce pensia cu vreo 120 de lei pe an? (ceea ce in momentul de fatza reprezinta in medie acesti 2%). Ceea ce nu este sesizat de catre cei care redirectioneaza este faptul ca statul roman este stapanul. Iar statul roman poate sa te penalizeze cu cat vrea el pentru ca nu i-ai dat cei 2%. Nu il obliga nimeni pe statul roman sa te penalizeze numai cu 2% din nu stiu ce impozit pe nu stiu ce salariu ai tu astazi.

Se stie foarte bine ca nu avem suficienti angajati/nr. de pensionari si ca situatia se va agrava pe viitor, cand vor iesi si decreteii la pensie.

A fost Caritas-ul, a fost SAFI, a fost FNI-ul si alte banci falimentate si borfasi imbracati in calugari unde oamenii si-au pierdut banii pe propria semnatura.
Ce are acesta schema in plus din punct de vedere al garantarii integritatii banului meu, ca sa ma faca sa cred ca nu este decat tot o teapa? Nimic, evident. Deoarece Nu statul roman este raspunzator. Totul se face cu semnatura (a se citi "bunavointa") redirectionacului.

Edited by jl_rona, 18 February 2016 - 23:21.


#78
silviu21qw

silviu21qw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.08.2017
Si dupa ce SMURD are avionul sa aibe si o bomba mare in avion sa scapi de ei cu o apasare de buton.

Edited by silviu21qw, 27 August 2017 - 23:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate