Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ajuta SMURD să-și cumpere un avion.

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Cine stie daca Smurd este particular sau apartine de stat sau este o societate pe actiuni ,mixta, sau cum?

Edited by nico123, 08 March 2011 - 20:19.


#20
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postnico123, on 8th March 2011, 20:18, said:

Cine stie daca Smurd este particular sau apartine de stat sau este o societate pe actiuni ,mixta, sau cum?

Este un serviciu de stat (la fel ca si politia, pompierii, etc.), insa mai exista un ONG care guverneaza donatiile (ca sa elimine birocratia si politicul dintre ei si donatiile cetatenilor). Cu alte cuvinte, stai linistit ca nu fac profit :)

#21
Misudeladorohoi

Misudeladorohoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.12.2010
:thumbdown: Acest domn Arahat a pierdut atatea helicoptere si vieti omenesti ca mi se pare un aventurier.

#22
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostMisudeladorohoi, on 10th March 2011, 18:52, said:

:thumbdown: Acest domn Arahat a pierdut atatea helicoptere si vieti omenesti ca mi se pare un aventurier.

Care e vina lui ca, de-a lungul existentei SMURD s-au prabusit 2 elicopetere?

#23
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View PostMisudeladorohoi, on 10th March 2011, 17:52, said:

:thumbdown: Acest domn Arahat a pierdut atatea helicoptere si vieti omenesti ca mi se pare un aventurier.
Acest om a pierdut 2 elicoptere si membri echipajului(7 daca nu ma insel) pe cei din primul elicopter prabusit i-am cunoscut personal. Dar au salvat mii de vieti.

Edited by ady1981, 10 March 2011 - 23:15.


#24
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,509
  • Înscris: 26.09.2006

View Postfloryyn, on 6th March 2011, 06:58, said:

Bravo Raed Arafat! Dacă omul ăsta ar fi numit ministru, i s-ar da mână liberă și fonduri ar întoarce mortul de la groapă, adică sistemul medical românesc.
Daca este pus in functie, nu prea cred ca i se va da mana libera sa faca ceea ce stie el mai bine ca trebuie facut.
In Romania nu esti pus intr-o functie fiindca esti capabil sa faci ceea ce trebuie facut ci pentru a avea grija de interesele altora.

#25
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View PostMisudeladorohoi, on 10th March 2011, 18:52, said:

:thumbdown: Acest domn Arahat a pierdut atatea helicoptere si vieti omenesti ca mi se pare un aventurier.
Te-ai gandit mult cand ai scos asta din putul profund al gandirii tale?

#26
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
da de ce sa donez arabului bani sa ia un avion?
eu vreau sa donez statului roman bani...pt un avion

#27
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 06.09.2010

View Poststalnet1, on 22nd March 2011, 00:21, said:

da de ce sa donez arabului bani sa ia un avion?
eu vreau sa donez statului roman bani...pt un avion
"Arabul" va folosi banii in scopul de a salva vieti, poate chiar si a ta daca o sa ai nevoie.
Pe cand statul va folosi avioanele in alte motive: Sa scape Basescu de aglomeratia de pe dn1, sa se mai plimbe Udrea prin tara pentru a promova turismul...etc.

#28
sharyn

sharyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.01.2008
Al 4-lea an consecutiv cei 2% din impozitul meu se vor duce la SMURD. Ma bucur ca exista si un obiectiv setat pt anul acesta, sper sa se poata realiza.

..si o imagine gasita pe net
Attached File  195976_202584759769170_100000529416705_681412_3161658_n.jpg   102.23K   130 downloads

#29
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Hei, putina incredere! Nici eu nu stiu unde exact s-au dus banii donati de catre mine. Dar daca macar 75% ajung la destinatie, tot e o realizatie. Si macar pentru o chestie utila tuturor.

#30
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

View Postady1981, on 5th March 2011, 23:05, said:

..Sistemul sanitar din Romania care este 99,999% putred si ineficent. care in loc sa te faca bine te baga in pamant...
sistemul sanitar nu poate fi decuplat de restul ..sistemului. Acest sistem nu poate functiona nemteste, nelasandu-se influentat absolut deloc de restul societatii noastre..
SMURD a fost si va mai fi sprijinit la greu de multi: asculta conferinta lor de presa, tinuta sub egida ..Rompetrol.

Desigur, ca nu toata lumea ii sprjina, iar politicul are pana la urma decizia, oricat ar vrea unii sa ignore asta..
Oprescu dixit: "nu vor sa sprijinim SMURD-ul si Ministerul de Interne care aveau nevoie de platforma pentru elicoptere si interventii de urgenta necesare oricarui cetatean..."

Edited by scheleton, 03 April 2011 - 00:25.


#31
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Parca am citit o circulara in care se vorbea de desfintarea SMURD pe pompieri si ambulanta. Totusi donatia catre o filiala a statului mi se pare de prost gust, deoarece prin Martie vede nenea Bok bugetul din venituri independente si zice... cu x% mai putin la astia mai, sa ajunga si la ministere!

#32
floryn83

floryn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.09.2009
Este adevarat ca SMURD-ul are si foarte multe minusuri, nu am sa ma apuc sa le enumar aici, si exista multe diferente de opinie in legatura cu ei si Ambulanta. Eu cred ca ar trebuii sa vedem un pic lucrurile din alt punct de vedere decat acesta, si anume ca si SMURD-ul si Ambulanta sunt in serviciul nostru si spre binele nostru iar daca avem posibilitatea sa punem o caramida le ceea ce inseamna mai binele nostru sa o facem si sa nu mai carcotim atat. Oare care din noi suntem perfecti???
    In concluzie EU am sa directionez si in acest an cei 2% catre SMURD!!!
    Si tot respectul pentru acei care salveaza vieti, cu atat mai mult pentru domnul Raed Arafat.

                                         "Cine salveaza o viata, salveaza o lume intreaga."

   Acum avem o mica posibilitate sa dam o mana de ajutor la salvearea unei vieti prin cei 2%.

#33
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Da, daca se desfiinteza toate spitalele lasand doar centrele universitare, e nevoie de teleportare pentru locuitorii "provinciei"
PDL - Ministerul Sanatatii - "Nu exista legatura intre mortalitate si desfiintarea spitalelor! Oamenii oricum mor!"

Ce rost de SMURD daca si cu si fara oamenii tot mor? Daca mor la spital mai li se face si autopsie!...

Edited by Highlander91, 08 April 2011 - 13:48.


#34
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostMisudeladorohoi, on 10th March 2011, 19:52, said:

:thumbdown: Acest domn Arahat a pierdut atatea helicoptere si vieti omenesti ca mi se pare un aventurier.


Intai sa fii si tu capabil sa te ridici la nivelul Doctorului Arafat si p'orma sa vorbesti .

#35
NeaCostica

NeaCostica

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 378
  • Înscris: 16.09.2008

View Postcristi7, on 10th March 2011, 21:46, said:

Care e vina lui ca, de-a lungul existentei SMURD s-au prabusit 2 elicopetere?

Care e vina guvernului ca tara e pe butuci? Ar trebui ca statul (la care contribuim cu totii fie ca vrem sau nu) sa cumpere nu unul ci 10 avioane pentru SMURD.

#36
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
sub nici o forma nu voi da arabului un leu ...cred in tara mea de rahat...in capacitatea romanilor mei hoti ...da bani arabului nu dau ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate