Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Ascunderea nr de inmatriculare

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
Am tot intrebat dar nimeni nu stie. De ce in toate anunturile de masini nr de inmatriculare este sters? Ca o paranteza, am vazut un caz in care omul a pus o carpa peste numar :deadtongue:

#2
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Din aceeasi cauza din care si pozele de pe forum cu masinile fiecaruia, au numerele ascunse. Nu stii cine citeste, si sunt o multime de ciudati pe net...

#3
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Eu am vazut destule anunturi in care numarul nu era acoperit.Asta tine de fiecare cat de multe informatii personale vrea sa dea pe net ca sa-l recunoasca vreun cunoscut ca-si vinde masina

#4
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005

 calinkgb, on 5th March 2011, 15:40, said:

Din aceeasi cauza din care si pozele de pe forum cu masinile fiecaruia, au numerele ascunse. Nu stii cine citeste, si sunt o multime de ciudati pe net...

Si acei ciudati de ce sunt in stare? Sa caute masina dupa numar si sa intepe cauciucurile?

 tc2007, on 5th March 2011, 16:01, said:

Eu am vazut destule anunturi in care numarul nu era acoperit.Asta tine de fiecare cat de multe informatii personale vrea sa dea pe net ca sa-l recunoasca vreun cunoscut ca-si vinde masina

ciudat, credeam ca cei care vor sa-si vanda masina vor ca lumea sa STIE ca ei o vand. Ce-ar fi daca ai vrea sa-ti vinzi masina si nu ai face public asta?

#5
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 the_beast, on 5th March 2011, 16:09, said:

Si acei ciudati de ce sunt in stare? Sa caute masina dupa numar si sa intepe cauciucurile?

Aia ar fi cea mai mica problema...
Acum vreo 10 ani un prieten vindea un MB 190. Un cretin a vazut anuntul in ziar, si dimineata, amicul s-a trezit cu ceva lichid de frana aruncat pe caroserie. Asa ca, nu subestima specimenele astea.

#6
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
Si prietenul respectiv a dat la ziar nr de inmatriculare si zona unde poate fi gasita masina?

Totusi, mi se cretina ideea sa crezi ca cineva, vazundu-ti masina de vanzare pe net, isi face un scop in viata sa o caute si s-o vandalizeze.

#7
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Crezi ce vrei, eu ti-am zis la ce se poate ajunge, nu e obligatoriu sa fie asa.

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pai nu s-a intamplat cu un coleg de-al nostru de pe forum ce apartine unei tagme mai speciale sa se trezeasca la masina lui cu o mica taietura la un fir usor accesibil care intamplator avea grija de ABS? Nu se stie daca era de pe forum sau nu binevoitorul. :) Nici nu trebuie sa dai prea multe date personale, o poza in care se poate identifica modelul masinii si parcarea sunt de obicei de ajuns ca sa te gaseasca cineva care chiar vrea sa dea de tine.

Edited by AlexIP, 05 March 2011 - 18:35.


#9
fabyboss

fabyboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 09.05.2010
pai la varianta asta v-ati gandit?????

masina exista doar in anunt,nu si in realitate????

tocmai voiam sa-mi cumpar un Logan,1,5,diesel,60.000 km,...pret 2000 euro :rolleyes:

am stabilit cu omul tot ce era de stabilit,fiecare dintre noi trebiua sa parcurga o anumita distanta pt. a ne intalni,cand sa trezit omul meu ca vrea o anumita garantie de bani,cica sotia sa-i puna pe numele meu,dar eu sa-i dau o copie de la acel act,si cica el ar fi facut la fel.Eu bineinteles ca i-am spus ca nu-s de acord cu aceasta varianta,si de atunci n-a mai dat nici un semn de viata... :thumbdown:

asa ca aveti grija,vorba aceea...paza buna trece primejdia rea...

Edited by fabyboss, 05 March 2011 - 18:43.


#10
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Dar cum ai putut sa crezi ca exista asa ceva?
Eu ni nu bag in seama anunturile alea .

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pretul e pe la 3000, asta la una cu injectoare schimbate cel mai ieftin. 2000 e o Solenza de taxi diesel, eventual. :lol:

#12
fabyboss

fabyboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 09.05.2010
pai ce sa mai zic acum, ma bucur ca sa terminat bine,si nu m-am numarat printre cei care iau teapa...

si asta nu e tot...pt. a fi mai credibil...cica el 67 ani...ea 55.....

or fi crezut ca daca ei "au ceva ani in plus" eu ii cred si pun bani la posta... :naughty:

#13
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Daca citeai topicul asta nu mai aveai dileme existentiale de acest gen.
http://forum.softped...howtopic=226390

Si eu ascund numarul de inmatriculare, la cati dementi am observat ca au acces la internet...

#14
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
In cazul unui banal anunt pe un site specializat nu se uita nimeni cine e ala care vinde si apoi cauta masina ca sa o vandalizeze. Iar daca cineva chiar vrea sa-ti faca rau fii sigur ca nu va astepta sa-ti vinzi masina ca sa afle ce nr de inmatriculare ai.

#15
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
nu stie nici dracu cine sunt, nu am buletin pe adresa unde locuiesc, numele de familie destul de complicat e scris gresit pe interfon si pe panoul de locatari, nu platesc (xxx) la casa desi am cumparat-o de cativa ani (si nici nu am de gand sa platesc vreodata), am masina pe leasing si leasingul pe firma, nu am adrese de hi5, feisbuc, telefonul meu si al sotiei fac parte dintr-un grup pt care se plateste un singur abonament care nu e pe numele noastre.
oare ar fi bine sa imi pun poze cu masina (cu numere vizibile) pe net?

Edited by undercoverbrother, 05 March 2011 - 23:19.


#16
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Este utila în multe, dar deranjeaza în cazul în care: Etnia, reprezentata printr-un nene gras, lant fals, ceafa lata, pune anunt pe internet, trecând pentru dilemele: cum reuseste sa puna un analfabet anunt pe internet, sa urce poze, sa faca cont de Y.M., trecând peste astea, pune anunt: dotarile bomba, tot timpul cu multe extra inexistente, plecând de la acte lipsa, pâna la dotarile care sunt invizibile, masina proaspat vopsita, numerele scoase din poza, doar ca uita sa precizeze ca este neînmatriculata (si la telefon mai tot timpul nu poate sa vorbeasca, nu raspunde la nimica, insista sa te duci sa o vezi pe viu), cum vezi numerele pe viu = îti vine sa îl eutanasiezi, de parca nu era clar ca un detaliu asa de mic trebuia precizat.
Eu unul nu cumpar nimica S.H., dar am si eu tot felul de cunostinte începatoare, nu se duce nimenea sa îsi cumpere masina sigur, automat esti tras într-o situatie penala, te uiti la garoi, el se uita la tine, începe cu minciunile: unele credibile, altele scoase pe poarta de la scoala ajutatoare, pe loc nu pare deloc ocupat, chiar îti spune sa nu te grabesti, dar la telefon este tot timpul: plecat, ocupat.

Edited by Aether, 06 March 2011 - 11:39.


#17
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 the_beast, on 5th March 2011, 16:09, said:

ciudat, credeam ca cei care vor sa-si vanda masina vor ca lumea sa STIE ca ei o vand. Ce-ar fi daca ai vrea sa-ti vinzi masina si nu ai face public asta?

Stergerea numarului tine de confidentialitatea fiecaruia.

Eu nu inteleg alt aspect , de ce unii  ascund pretul pe masina sau pe net si pun PRET NEGOCIABIL ! Eu n-as suna la astfel de oameni , nu ma interseaza sa-i sun sa ma balbaiasca la telefon cu tot felul de combinatii.

Defapt o data am sunat la unu care avea un BMW E46 de vanzare si am zis ca-i dau 100 E daca accepta ?!! Mi-a zis la revedere si mi-a inchis telefonul ! :lol:

Edited by polizei, 06 March 2011 - 14:11.


#18
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
"Negociabil" e una, "accept variante" e alta. Poate sa puna 14.900, in ideea in care o lasa la 14.500 sau 14.000, "sa aiba de unde sa scada". :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate