Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Despre blazare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#19
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Elena2k, on Aug 31 2005, 14:34, said:

http://www.racovitan.../node/view/1534
.
Poti sa spui parerea ta in 10 cuvinte?

<{POST_SNAPBACK}>


Sa-mi spun parerea despre propriul text? Cred ca n-ai cautat foarte atenta. vei mai gasi texte de-ale mele si o multime de oameni care au avut interesul si bunavointa sa discute cu mine pe marginea acestora. Iar textul pe care l-ai transcris (si-ti multumesc pentru asta) nu si-ar fi gasit locul in nici o rubrica de pe acest forum. Dar multumita tie, vor fi cativa care nu frecventeaza cafeneaua (si pe care le-o recomand calduros) care-l vor citi.

#20
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

Radu Herjeu, on Aug 31 2005, 14:40, said:

Sa-mi spun parerea despre propriul text? Cred ca n-ai cautat foarte atenta. vei mai gasi texte de-ale mele si o multime de oameni care au avut interesul si bunavointa sa discute cu mine pe marginea acestora. Iar textul pe care l-ai transcris (si-ti multumesc pentru asta) nu si-ar fi gasit locul in nici o rubrica de pe acest forum. Dar multumita tie, vor fi cativa care nu frecventeaza cafeneaua (si pe care le-o recomand calduros) care-l vor citi.

<{POST_SNAPBACK}>

Radu  ma refer cand faci un topic sa nu tst asa mult . Daca deschizi o tema incearca sa spui ce ai de spus in 10  randuri nu intr-o pagina . :peacefingers:

#21
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003
Radule tu vrei sa-ti faci expunere de umpli internetu cu editorialele astea ? Mai bine ti-ai crea un blog si umpli forumurile cu linkuri catre topicurile din blog.
Parerea mea ...

#22
godLESS

godLESS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.08.2004

Radu Herjeu, on Aug 31 2005, 14:40, said:

Sa-mi spun parerea despre propriul text? Cred ca n-ai cautat foarte atenta. vei mai gasi texte de-ale mele si o multime de oameni care au avut interesul si bunavointa sa discute cu mine pe marginea acestora. Iar textul pe care l-ai transcris (si-ti multumesc pentru asta) nu si-ar fi gasit locul in nici o rubrica de pe acest forum. Dar multumita tie, vor fi cativa care nu frecventeaza cafeneaua (si pe care le-o recomand calduros) care-l vor citi.

<{POST_SNAPBACK}>


Poti sa-mi mai arati inca 10 locuri in care ai postat acelasi text, tot n-am rabdare sall citesc... mpare rau :(

#23
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Alinux, on Aug 31 2005, 14:39, said:

si daca vrei sa iesi din blazare dar la tot pasul ti se pun piedici, cum procedam?

<{POST_SNAPBACK}>


Cele mai multe piedici ni le punem singuri, prin modul in care ne vedem, in care-i vedem pe ceilalti... Eu nu sunt depozitarul solutiilor miraculoase. Imi spun si eu parerea de om obisnuit despre anumite probleme pe care le-am putea rezolva, fiind putin mai constienti de ele. Fiecare trebuie sa-si gaseasca un drum... Eu nu fac decat sa spun ca incremenirea in blazare si in asteptarea ca "binele" sa vina de la ceilalti (asta incluzand si statul) nu este un drum... Sau, daca vrei, e o fundatura.

#24
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

Elena2k, on Aug 31 2005, 15:43, said:

Radu  ma refer cand faci un topic sa nu tst asa mult . Daca deschizi o tema incearca sa spui ce ai de spus in 10  randuri nu intr-o pagina . :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


aici pot sa te contrazic,
neavand o limita de caractere pentru un post poti sa scrii si pana maine dimineata, esti libera sa citesti asa cum eu sunt liber sa scriu toata ziua, atata timp cat ma mentin in baza regulamentului.

#25
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

Elena2k, on Aug 31 2005, 15:43, said:

Radu  ma refer cand faci un topic sa nu tst asa mult . Daca deschizi o tema incearca sa spui ce ai de spus in 10  randuri nu intr-o pagina . :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


edit: dublu post, kill me pls  :death:

Edited by shumilica, 31 August 2005 - 14:57.


#26
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Alinux, on Aug 31 2005, 14:39, said:

si daca vrei sa iesi din blazare dar la tot pasul ti se pun piedici, cum procedam?

<{POST_SNAPBACK}>


Cele mai multe piedici ni le punem singuri, prin modul in care ne vedem, in care-i vedem pe ceilalti... Eu nu sunt depozitarul solutiilor miraculoase. Imi spun si eu parerea de om obisnuit despre anumite probleme pe care le-am putea rezolva, fiind putin mai constienti de ele. Fiecare trebuie sa-si gaseasca un drum... Eu nu fac decat sa spun ca incremenirea in blazare si in asteptarea ca "binele" sa vina de la ceilalti (asta incluzand si statul) nu este un drum... Sau, daca vrei, e o fundatura.

#27
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

shumilica, on Aug 31 2005, 14:47, said:

aici pot sa te contrazic,
neavand o limita de caractere pentru un post poti sa scrii si pana maine dimineata, esti libera sa citesti asa cum eu sunt liber sa scriu toata ziua, atata timp cat ma mentin in baza regulamentului.

<{POST_SNAPBACK}>

ai perfecta dreptate   :coolspeak:

#28
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003

godLESS, on Aug 31 2005, 14:44, said:

Poti sa-mi mai arati inca 10 locuri in care ai postat acelasi text, tot n-am rabdare sall citesc... mpare rau :(

<{POST_SNAPBACK}>



Godless si eu sufar de aceeasi treaba. Lipsa rabdarii. ai vreun tratament ceva pentru asta? mi-e sa nu dau in blazare din cauza asta.

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Radu Herjeu, on Aug 31 2005, 15:16, said:

eu asa inteleg notiunea de "editorial"... probabil, deformare profesionala... daca gresesc, ii astept pe moderatorii acestei sectiuni sa ma corecteze.
Normal ca am folosit scurtaturi, ca doar nu scriam un tratat despre blazare. E bine daca oamenii le vad.

<{POST_SNAPBACK}>


nu gresesti cu nimic. exista unii care confunda threadul asta cu un anumit autobuz. cred ca am sa-i cobor la prima statie  :death:

Elena2k, on Aug 31 2005, 15:43, said:

Radu  ma refer cand faci un topic sa nu tst asa mult . Daca deschizi o tema incearca sa spui ce ai de spus in 10  randuri nu intr-o pagina . :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


m-ai spart. taie-o in autobuz  :death:

#30
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

BugHunter, on Aug 31 2005, 14:43, said:

Radule tu vrei sa-ti faci expunere de umpli internetu cu editorialele astea ? Mai bine ti-ai crea un blog si umpli forumurile cu linkuri catre topicurile din blog.
Parerea mea ...

<{POST_SNAPBACK}>


Ca sa fiu sincer, chiar ma intereseaza ce parere au oamenii despre lucrurile pe care le gandesc si scriu eu. Asa ca, da, le fac lor (gandurilor) expunere. Sper ca nu te deranjeaza prea tare. Cat priveste ideea unui blog... O sa ma gandesc la asta.

Elena2k

Asta e defectul meu profesional... cand scriu, n-o fac stiristic. Si, repet, poate gresesc, dar "editoriale" inseamna, pentru mine, ceva mai mult decat cateva idei rasfirate in 10 randuri. Sau inteleg eu gresit topicul acesta si doresc sa mi se atraga atentia de catre moderatori.

godless - si mie imi pare rau. Idei am de impartasit cu ceilalti, rabdare, nu.

#31
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003

Radu Herjeu, on Aug 31 2005, 14:55, said:

godless - si mie imi pare rau. Idei am de impartasit cu ceilalti, rabdare, nu.

<{POST_SNAPBACK}>



probabil ca nu ai rabdare de impartit pentru ca o folosesti la scrierea editorialelor astea imense  :coolspeak:

#32
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

BugHunter, on Aug 31 2005, 14:57, said:

probabil ca nu ai rabdare de impartit pentru ca o folosesti la scrierea editorialelor astea imense  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


Uite, la asta nu m-am gandit... s-ar putea sa ai dreptate. Nu mi-am pus niciodata problema de cata rabdare am cu mine... :)
Eu cred ca ele (editorialele) pot fi citite asa cum sunt scrise... un rand azi, unul maine... cu rabdare...

#33
godLESS

godLESS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.08.2004

BugHunter, on Aug 31 2005, 14:50, said:

godLESS si eu sufar de aceeasi treaba. Lipsa rabdarii. ai vreun tratament ceva pentru asta? mi-e sa nu dau in blazare din cauza asta.

<{POST_SNAPBACK}>


Deci BugHunter, cred ca lipsa rabdarii poate fi un defect profesional. Prin urmare, deci, zic eu, un tratament bun ar fi demisia (din cind in cind).

#34
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003

godLESS, on Aug 31 2005, 15:11, said:

Deci BugHunter, cred ca lipsa rabdarii poate fi un defect profesional. Prin urmare, deci, zic eu, un tratament bun ar fi demisia (din cind in cind).

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca o sa ma apuc sa scriu editoriale ca sa-mi antrenez rabdarea.


Radu H. mai ai si altele ? Eventual cu o tematica mai vesela.

#35
godLESS

godLESS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.08.2004

BugHunter, on Aug 31 2005, 15:15, said:

cred ca o sa ma apuc sa scriu editoriale ca sa-mi antrenez rabdarea.
Radu H. mai ai si altele ? Eventual cu o tematica mai vesela.

<{POST_SNAPBACK}>


Deci parerea mea colectiva este ca ai putea incepe cu un editorial despre rabdare. Dar sa fie scurt...  :worthy:

Edited by godLESS, 31 August 2005 - 15:20.


#36
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

BugHunter, on Aug 31 2005, 15:15, said:

cred ca o sa ma apuc sa scriu editoriale ca sa-mi antrenez rabdarea.
Radu H. mai ai si altele ? Eventual cu o tematica mai vesela.

<{POST_SNAPBACK}>


bughunter - scrisul editorialelor antreneaza mintea. Si cititul lor asisderea. Iar tematica vesela o las celor de la Vacanta mare.

godless - stii cum se spune despre rabdare "de unde nu e... nici dzeu nu cere"... doar n-o sa cerem noi, muritorii? Sau nu era despre rabdare?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate