Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

KAVALA și împrejurimi - fără Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#91
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
care ati fost in iunie, cit de calda sau rece a fost apa?

#92
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 22.03.2007
In Palio Tsifliki a fost cineva? As vrea sa incerc locatia anul acesta. Mi.a placut Neos Marmaras, de pe Sithonia, daca e ceva asemanator sau macar pe aproape si merita, astept sugestii!

#93
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 28.02.2006
Ai cateva impresii fix pe pagina 5 :)

#94
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 22.03.2007
Merci mult! Ma reorientez spre Siviri!

#95
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 28.02.2006
Uita-te si la Nea Iraklisa.

#96
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 15.09.2009

 takis, on 21 iunie 2019 - 22:50, said:

In Palio Tsifliki a fost cineva? As vrea sa incerc locatia anul acesta. Mi.a placut Neos Marmaras, de pe Sithonia, daca e ceva asemanator sau macar pe aproape si merita, astept sugestii!

Am fost eu anul trecut la inceput de septembrie si cred ca o sa merg si anul acesta la fel...Ce anume te intereseaza?

#97
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
kalimera !

Time to go  KAVALA   :)

1- o recomandare cazare in Kavala pt un grup de 6 adult+ 5 chld  ?
2- Cam cat dureaza  drumul,  sa zicem ca iesim de la buc, ora 04 AM , cat fac  pana  kavala ?
3- plaja in kavala ?  o recomandare ?

#98
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
@oztan:
1 şi 3 - vezi pe pagina 1 a topicului, a stat Daniela la hotel Akti în Palaio Tsifliki. Şi a mai spus cineva de Palaio Tsifliki pe pagina 5.
Eu zic să citeşti toate cele 6 pagini, că sunt puţine. Şi uită-te şi pe google.maps, arată bine şi Nea Iraklitsa şi Nea Peramos, Şi mai sunt plaje şi mai la sud-vest pe coastă, dar şi la est de Kavala, până la Nea Karvali. Cauţi apoi pe google hotelurile care ţi se par bine plasate şi afli datele de contact. Şi iei direct legătura.
Când vă duceţi ?

2 - despre drumuri se discută la "Turism auto", topicul "Cu maşina spre Grecia prin Bulgaria". Şi să spui acolo şi în ce zi a săptămânii vreţi să plecaţi.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 15 July 2019 - 10:54.


#99
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
kalimera sau yasso! (dupa virsta) .....again , tot in Palio , dar mai la bulevard....de abia astept, sper sa fie totul cum le-am lasat-liniste, calm, pitoresc...as trage o fuga la meteora am vazut ca sunt cam 240 km , aveti idee cam cum e drumul; cum se circula? dus -intors in aceeasi zi vreau. tura asta as vrea sa ma plimb mai mult prin Kavala , ceva recomandari de magazine ok?  anul trecut un grec zicea de peste proaspat undeva in sus din port pe o strada , poate il gasesc...

#100
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Autostradă plus drum expres.
Se circulă foarte bine dar sus este aglomerat.
Ori ajungi la 9.00, prima"serie" ori intre serii pe la 11-12.00.
Intre 9 si 11 este un varf.

#101
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Mai bine vizitează obiectivele din apropiere, lasă Meteora pentru o vacanţă în care îţi va fi în drum spre cazare (gen Parga sau insulele ionice), sau va fi mai apropiată ca acum (gen Nei Pori).
Ai Peştera Alistrati, ai siturile Amfipoli şi Philippi (fiecare cu muzeul adiacent) etc. Vezi pe prima pagină a topicului câteva idei şi poze.


Sănătate şi tcb !

#102
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
multumesc.

Edited by castelan, 17 August 2019 - 15:34.


#103
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006
Ma temteaza o vacanta in zona si dupa ce am citit m-as orienta la Nea Iraklitsa. Distantele fata de plajele din jjur si Kavala mi se par acceptabile, parca am citit pe undeva ca ar fi si o faleza sa ne miscam un pic seara, vad ca au un Masoutis si un Lidl, pentru aprovizionare, banuiesc ca sunt si ceva taverne... Ma gandisem si la Palio, cine a fost poate face o comparatie? Am cerut deja o oferta la Iraklitsa, 40 euro/noapte inceput de iunie. Cum vi se pare?

#104
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 28.02.2006
Noi am stat acum 3 ani in Nea Iraklitsa, Studio cu 2 camere chiar pe plaja cu 75 euro/noapte, 2 adulti si 2 copii. Statiunea e chiar faina, animata si nu foarte, are o faleza lunga unde te poti plimba, pana la Kavala faci vreo 20 minute. Atentie in Kavala cu parcarea.

#105
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006
Multumesc, cred ca aici o sa caut, si plaja pare ok. In Kavala voi cauta probabil o parcare cu plata, pentru cateva ore nu merita sa riscam.

#106
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postkerkyra, on 24 ianuarie 2020 - 11:12, said:

In Kavala voi cauta probabil o parcare cu plata, pentru cateva ore nu merita sa riscam.

https://www.google.r...84!4d24.4127624

Mi se pare foarte ok pentru acces la obiective.
Am gasit locuri acolo chiar cand Kavala era efectiv sufocata si imi venea sa fac stanga imprejur :)

#107
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006
Am notat, multumesc!

#108
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006
Am rezolvat cu cazarea in Nea Iraklitsa, am timp sa vad ce plaje din zona ma atrag.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate