Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

caut o carte

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
azar_gelu

azar_gelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2009
. Buna  tuturor,  caut o carte si nu stiu numele autorului , in romana nu am gasit nimic si ma gandeam ca poate reusesc sa aflu titlul cartii in engleza sau germana . Carte editata in romana se numeste "Vulturul mortii" si cred ca e scrisa de un autor german , dar nu sunt sigur.  E o carte foarte veche... o citea bunicului meu acum 30 de ani, care la randul sau o avea strabunicu. Din cate imi aduc amintesc desi aveam doar 6 ani era vorba de un baiat , Mihu inima de leu , student prin polonia... Daca stie cineva despre ce autor este vorba il rog sa imi dea un refresh. Bafta

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Am căutat și eu după traducerea mot-a-mot "der todesadler" și am ajuns la http://www.lenaklassen.de/?page_id=205

dar nu e veche, și nu cred că e vorba despre niciun student

#3
azar_gelu

azar_gelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2009

View PostOriginalCopy, on 3rd March 2011, 20:41, said:

Am căutat și eu după traducerea mot-a-mot "der todesadler" și am ajuns la http://www.lenaklassen.de/?page_id=205

dar nu e veche, și nu cred că e vorba despre niciun student
am gasit un fascicol din acel roman dar din pacate nici detinatorul acelui fascicol nu poate sa imi spuna cine a scris pt ca nu apare nici un nume de autor. Nu este cartea pe care ati prezentato in lincul postat.
Am sa atasez o poza ... poate asa  isi va aminti cineva despre ce este vorba.
Va multumesc.

Attached Files



#4
RedBraker

RedBraker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.11.2007
Si eu caut aceasta serie. Din cate imi aduc aminte se numea Vulturul mortii (era cunoscut in mai multe tari dupa diferite
nume, Mihu inima de leu sau Stanislaw Rinsky)
Este de fapt un roman foileton in genul Rocambole, si apucasem sa citesc fascicolele legate in volume mari,
si parca erau volumele 4, 5, 6, si 8, fiecare avand peste 500 pagini (fiecare revista avea vreo 20 pagini si costa
2 lei). Nu cred ca avem sanse sa o gasim undeva...
Si intr-adevar era foarte veche, daca nu ma insel a fost tiparita la inceputul anului 1934.

Am gasit si o poza cu interior, intr-adevar costa 2 lei Posted Image

Edited by RedBraker, 19 September 2012 - 15:50.


#5
Ancasu

Ancasu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2016

View PostRedBraker, on 19 septembrie 2012 - 15:47, said:

Si eu caut aceasta serie. Din cate imi aduc aminte se numea Vulturul mortii (era cunoscut in mai multe tari dupa diferite
nume, Mihu inima de leu sau Stanislaw Rinsky)
Este de fapt un roman foileton in genul Rocambole, si apucasem sa citesc fascicolele legate in volume mari,
si parca erau volumele 4, 5, 6, si 8, fiecare avand peste 500 pagini (fiecare revista avea vreo 20 pagini si costa
2 lei). Nu cred ca avem sanse sa o gasim undeva...
Si intr-adevar era foarte veche, daca nu ma insel a fost tiparita la inceputul anului 1934.

Am gasit si o poza cu interior, intr-adevar costa 2 lei Posted Image

Eu am 5 volume, fiecare cu aprox 700 de pagini. Din cate stiu este scrisa in 1931( nu sunt foarte sigura de an) de Valentin Corban. Eu am mostenit-o iar pe prima pagina e trecut cu creionul anul 1931.
Am cautat si eu aceasta carte pentru a o face cadou dar nu am gasit-o.

#6
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
https://forum.softpe...fascicule-1932/

#7
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007
Si eu caut o carte: Oriana Fallaci - Mânia si orgoliul. Daca o are cineva si vrea sa scape de ea, astept un PM.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate