Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

mici amanunte site

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
www.ccbnifon.home.ro

Nu e complet terminat, mai am niste mici chestii de pus la punct (structurarea linkurilor, eliminarea scrollului vertical in iframe, adjustarea pozelor la marime iframe sau incarcarea lor cu un js in alta fereastra, etc)

La mouseover pe meniu, apare descrierea aia, dar cand iau mouseul de pe link ramane, si nu stiu cum dreacu' s-o fac sa dispara ; am incercat si cu un onmouseout la un content[9] gol (sau simplu, fara sa mai fac un content in plus) sa zic, si nu merge de nici o culoare, dati-mi si mie o idee ce introduc ..

Altceva .. de ce pe hard cu IE 6 nu am scroll vertical in iframe la nici un link (in afara de CZEA si Program) si pe server am la majoritatea linkurilor ?! E tot IE 6, layout-ul e acelasi, nu e nimic diferit, nu ? Atunci ? E vreo combinatie utila ce-as putea s-o folosesc sa scap de asta in afara maririi latimii la iframe (chestie pe care n-as vrea s-o fac, ca macar latimea in 800x600 sa incapa, dc inaltimea nu) ?

Si altceva .. background-ul de pe logo-ul in Flash, e identic cu cel al paginii, in IE, dar in NS (chiar si NS 7) e diferit, e alta nuanta ; pe mine ma intereseaza mai putin lucrul asta, ca nici macar NS 7 nu vede iframe-ul dar dc primesc un raspuns clar, ar fi ok, mai bag si eu ceva la cap, cel putin nu mor prost :).So, e vreun standard al compatibilitatii dintre cele doua ?

Si-ar mai fi multe alte asemenea maruntisuri, care nu-mi dau pace si imi suna a SF, dar ma descurc eu .. asta conteaza mai putin.Multumesc pt raspunsuri.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
poti incerca sa faci tabelul din iframe ceva mai mic...
iar pt background incearca sa folosesti una din cele 216 'safe colors' care se vad la fel in orice browser (teoretic;) )

#3
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
Am incercat, am redimensionat tabelu' ala de doojde mii de ori, mi-au venit spumele, ori e prea mic si tot degeaba, ori e prea mare si iese din cadru la 800x600, nu stiu ce dreacu' sa-i fac.

Apropo, merge onmouseout la un content gol, cred ca prima data am incercat cu " in loc de ', din obisnuinta.

Si, privind culorile, sunt de acord cu tine, dar sunt prea fade si idioate, adica 3 nuante de alb, rosu, etc, si asta e tot .. parca nu-mi vine sa le folosesc ; tre' sa fie vreo combinatie ; sau, in cel mai rau caz, pun un sniffer la inceput, si cum simte un NS sa redirectioneze catre o anumita pagina.Vad eu ce si cum ..

#4
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
Persoana de contact :
Director Valeriu Nani

alta poza nu aveai? :D

#5
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
Looooolz

Pai dc omu' asa a vrut, asa am si facut ; bine, nu i-am mai zis ca e mare pericol de a avea maxim 2-3 vizitatori pe luna, in cazul in care-si ia domeniu si-l face mai public .. :))

Ca veni vorba .. ce ai cu Zapp ? Eu i-am iubit, atat timp cat am platit vreo 3-4 luni factura pana in 1000 de lei :)) Acum .. no comment.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ma refeream la textul din iframe... il faci in tabel cu vreo 50 pixeli mai mici decat dimensiunea iframe-ului... iar site-ul principal il faci intr-un tabel cam de 760-780 max! apoi meniurile (partea din stanga)  le bagi in celule. asta ar trebui sa rezolve problema ;)

#7
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
Numai la mine se misca flashu' ala asha ciudat... .???

#8
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Interesant web site`ul .... dar ... treaba cu tabelul ma streseaza !!!

#9
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
Ionutz, am incercat si asa, si nu numai, am zapacit de spume, si tot nu a mers ; plus ca a trebuit sa tin cont si de formatarea textului, si de alte mici amanunte idioate.Ma rog, nu mai conteaza, a fost, m-am apucat de altul, p-ala l-am terminat, in mare fiind spus ; mai dureaza pana sa-l uploadez, ca nu mi-am platit factura la telefon si acum sunt la un cafe, asta e si motivul pt care nu am raspuns la timp, nu am avut cum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate