Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Program, Visual Basic...

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RobbyDiamant

RobbyDiamant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2011
Salut... eu sunt cam nou si pe site si in domeniul de programare... m-ar interesa in principal sfaturi de la programatori buni si dupa aia de la cei incepatori ca mine... lucrez cu visual studio 2010 si in Visual Basic as vrea sa creez un program care sa poata salva si stoca niste date care imi apar intr-o casutza dintr-o aplicatie pe care o rulez... deci am un joc si in dreapta are o casutza in care arata niste litere si numere in timp ce joc... si alea vreau sa le salveze automat programu pe care incerc sa il fac... daca stie cineva ii dau mai multe detalii pe parcurs.... sunt dispus sa si platesc daca e nevoie... bafta baietzi. :peacefingers:

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
la resurse te-ai uitat?

#3
horohoro

horohoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 11.02.2010
Acea casuta este o clasa care apartine unei ferestre. Te folosesti de functia API SendMessage pentru ati returna textul pe care il contine apoi faci ce vrei cu el in aplicatia ta. Programe la comanda nu cred ca o sa primesti asa ca 'google' e prietenul tau. Scrie 'vb sendmessage api tutorial' sau vezi 'http://www.ex-designz.net/api.asp' bafta.

Edited by horohoro, 06 March 2011 - 14:38.


#4
dinamiczone

dinamiczone

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.12.2011
Ai reusit sa faci aplicatia? daca nu cauta-ma pe adresa de email [email protected] si poate reusesc sa te ajut

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
daca este intr-un joc, este foarte probabil ca acea casuta sa fie subclasta, iar daca este grafic - trebuie sa citesti in memorie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate