Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ingrijirea parului

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#37
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
O masca facuta acasa, cu ulei de ricin ai incercat? Ai varfurile deteriorate?

#38
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Niciuna, nici alta.
Se incurca foarte rau, fac "calti" chiar", in unele zone (aceleasi, de fiecare data), mai aproape de radacina.

#39
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdeeaa1989, on 4th March 2011, 19:58, said:

Niciuna, nici alta.
Se incurca foarte rau, fac "calti" chiar", in unele zone (aceleasi, de fiecare data), mai aproape de radacina.
dormi cu el legat in crestet.
nu trebuie sa folosesti perii de plastic sau naylon. daca ai lenjeria de pat din ceva sintetic, e mai bine s-o inlocuiesti cu una din bbc. produsele pentru par pe care le folosesti trebuie sa aiba scris pe ele antifrizz sau antitangle. stiu ca au la kerastasse si la oriflame daca vrei unul mai ieftin. uleiul de masline sau otetul ajuta si ele.

#40
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Ce parere aveti de uleiul de argan pentru par? Cica e ''zeul'', acest ulei, dar e si scump. :P

#41
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

View Postcopil_Cuminte19, on 2nd March 2011, 17:14, said:

Masca cu banane si lamaie

Si, dupa ce-ti pui masca aia, arati a femeie?

#42
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Tu ce zici?  :lol:

#43
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

View Postcopil_Cuminte19, on 9th March 2011, 05:52, said:

Tu ce zici?  :lol:

Eu zic ca, indiferent de orientarea sexuala, e penibil ca un barbat s-o arda trendy in discutii cu muierile despre cum sa-si faca parul mai nu stiu cum.

Eu, gigi outsideru', vazand threadu' pe compu' gagicii si vazand intrebarea ta cu ce parere aveti de uleiul de nu stiu care, ca-i scump si-i zeul, m-am intrebat pe moment la ce-i zeul, la lubrifiere sau la ce? (ca nici n-am auzit cuvantul ala pana acum)

Intotdeauna mi-am imaginat ca homosexualii arata a barbati normali, doar ca si-o trag cu alti barbati care arata tot a barbati normali.

Acum am dubii.

#44
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostManowar, on 9th March 2011, 05:56, said:

Acum am dubii.
Foarte bine, te prinde stilul asta, kinky.

#45
Kartusica

Kartusica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2009
Ceaiul de mesteacan - ajuta la stoparea caderii parului, la cresterea si regenerarea lui. Dupa ce imi spal parul il clatesc cu acest ceai si masez radacinile. Mi-a fost recomandat de doctorul meu si chiar da rezultate. Primavara si toamna am probleme cu caderea parului dar dupa cateva spalari cu ceai de mesteacan se rezolva. Am fost avertizata ca se poate ca parul sa se inchida cu o nuanta, dar la mine nu s-a intamplat acest lucru cu toate ca am parul blond. Am observat si o intensificare a stralucirii parului iar mirosul care ramane in par este foarte natural si placut.

#46
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Foarte util, bine de stiut! Iti multumesc pentru sfat! :)

#47
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Otet de mere.

#48
Kartusica

Kartusica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2009

View PostThomas-, on 10th March 2011, 10:55, said:

Otet de mere.

Rezultatele sunt foarte bune, dar ma deranjeaza mirosul :(

#49
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Dar pentru un par stralucitor, ce produse trebuie sa fie folosite?

#50
Kartusica

Kartusica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2009

View PostThomas-, on 10th March 2011, 11:11, said:

Dar pentru un par stralucitor, ce produse trebuie sa fie folosite?

Pentru un par stralucitor si sanatos iti recomand sa folosesti samponul cu ovaz de la Yves Rocher (costa 12 lei si ii poti gasi in magazinul Unirea sau in oricare din mall-uri). In aceeasi gama mai au si masca de par cu ovaz (este 39 ron parca)  si un tratament pt varfurile deteriorate (parca tot 12 ron). Eu le folosesc si sunt foarte multumita de ele. Parul este stralucitor, are niste reflexe surprinzatoare atunci cand ma misc. Despre miros nu pot sa iti spun decat ca este sublim ... natural si proaspat. Acum depinde si de tipul parului tau :)

#51
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View PostThomas-, on 10th March 2011, 11:11, said:

Dar pentru un par stralucitor, ce produse trebuie sa fie folosite?
Ulei de masline, daca vrei ceva facut in casa.

#52
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007

View PostManowar, on 9th March 2011, 05:56, said:

Eu zic ca, indiferent de orientarea sexuala, e penibil ca un barbat s-o arda trendy in discutii cu muierile despre cum sa-si faca parul mai nu stiu cum.
De acord cu tine dar cu steluta: unele sfaturi de aici sunt foarte utile pentru orice sex si orientare politica. De ceva vreme imi spal parul cu sampon pentru copii. Nu se mai ingrasa ca inainte insa partea proasta e ca am facut matreata. Am citi aici despre tratamentul cu ulei de masline si miere si mi-am zis ca merita sa incerc. Se pare ca am scapat de matreata.  :peacefingers:

View PostKartusica, on 10th March 2011, 10:17, said:

Ceaiul de mesteacan - ajuta la stoparea caderii parului, la cresterea si regenerarea lui.
Sotiei mele ii cam cade parul. Ceaiul il cumperi de la Plafar sau e home-made? Din scoarta ori frunze? Multumesc.

#53
Kartusica

Kartusica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2009

View Postjay333, on 11th March 2011, 09:45, said:

Sotiei mele ii cam cade parul. Ceaiul il cumperi de la Plafar sau e home-made? Din scoarta ori frunze? Multumesc.

L-am cumparat de la plafar. Sincer nu stiu daca este din scoarta sau din frunze pentru ca sunt niste chestii maruntite (presupun ca ambele). Eu fac o oala mare de ceai, o acopar cu o farfurie si o las asa 10-15 minute dupa care strecor ceaiul.

#54
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
OK, multumesc. O pun sa incerce, poate are efect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate