Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Virgil Ianțu și "Vrei să fii miliardar?" la Kanal D.

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am desoperit-o in ianuarie 2001 pe PRIMA TV, desi aveam doar 15 ani m-a atras instant aceasta emsiune, atat continutul cat si forma de prezentare sau muzica de fundal, totul profi de la cap la...Iantu cu stilul sau :D mai tarziu la Megastar am vazut ca el era cel mai exigent membru al juriului, un perfectionist sadea deloc adept al dictonului mioritic "Lasa ba ca merge si asa". Iantu si nimeni altul merita sa fie gazda acestui concurs de cultura generala de cate ori se va mai face in Romania.

Cu siguranta ca nu va mai avea acelasi impact, dar merita sa revina in grila. TVR imi garanteaza imagine si sunet impecabile, imi convine ca nu va mai fi pe PRIMA care din 2007 este retransmisa jalnic de catre statia locala, abia astept sa reaud melodiile acelea Stereo/Surround si cu woofer.  Dar cam tarziu la toamna, as fi vrut sa inceapa chiar acum. Referitor la ciorbe reincalzite, daca s-a reincalzit Bingo la Antena, de ce nu am mai pune craticioara la loc pe foc si in cazul Vrei sa fii Miliardar?  :lol:

Edited by Neaceasca85, 26 March 2011 - 14:26.


#38
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Asemeni emisiunii lui Plesu si Liiceanu, nu ma intereseaza audienta. Nu este singurul criteriu din mass-media, mai ales pt. televiziunea publica, cea care are si alte surse de finantare.

Felicitari TVR!

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Ne-am convins ca daca audienta este singurul criteriu in mass-media ne ducem drept in cap!  :thumbdown:

#40
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 Neaceasca85, on 26th March 2011, 14:29, said:

Ne-am convins ca daca audienta este singurul criteriu in mass-media ne ducem drept in cap!  :thumbdown:


Exact.De asta avem atatea emisiuni gen "nora/frate/sora/tata/muma/ciuma pentru mama","Abces Din Rect","Horror Hour" si mai stiu eu ce alte gunoaie tv,unde oamenii se paruiesc si se injura,spre deliciul producatorilor tv.Pentru ca asta vinde.

Sper si eu ca TVR sa nu tina cont numai de audienta,insa sunt cam sceptic referitor la impactul pe care il va produce "Vrei sa fii miliardar" la ora actuala in media mioritica,daca va reaparea.

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 Neaceasca85, on 26th March 2011, 14:29, said:

Ne-am convins ca daca audienta este singurul criteriu in mass-media ne ducem drept in cap!  :thumbdown:
Multe dintre televiziunile romanesti se bat tocmai pentru a avea audienta cat mai mare.

#42
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011
Ce se mai aude cu emisiunea?

#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Vedem din toamna, de atunci trebuie sa inceapa.

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ar trebui, dar nu se mai aude nimic in acest sens.

#45
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
"Vrei să fii miliardar?" revine din toamna la Kanal D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-K7e7SDBArY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Lucian M, 23 June 2011 - 01:59.


#46
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Nu e specificat din promo...dar tot ce e posibil ;)

Incet-incet vad ca incep sa miste ceva  si astia de la kanal D ;)

#47
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005
Virgil Ianțu este noua vedetă Kanal D!

Kanal D joacă tare pe piața media din România și a făcut transferul anului în lumea televiziunii. Astfel, Virgil Ianțu este noua vedetă a postului patronat de turci. Acesta va prezenta din toamnă show-ul "Vrei să fii milionar".

Mai mult: Virgil Ianțu este noua vedetă Kanal D

Fostul star al Prima TV a fost prezentat într-o conferință de presă astăzi, de la ora 12:00. Odată cu aducerea lui Ianțu, Kanal D a cumpărat și formatul emisiunii "Vrei să fii milionar", care va începe din toamnă.

Concursul de cultură generală a avut un succes ieșit din comun pe plan mondial și a strâns de-a lungul timpului în fața milioane de telespectatori în fața micilor ecrane. Mii de oameni au stat de-a lungul timpului  pe "scaunul milionarului" pentru a arăta că posedă cunoștințe solide din toate domeniile și a câștiga bani.

Sursa: Libertatea

#48
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

 aquila, on 23rd June 2011, 12:51, said:

Virgil Ianțu este noua vedetă Kanal D!

Kanal D joacă tare pe piața media din România și a făcut transferul anului în lumea televiziunii. Astfel, Virgil Ianțu este noua vedetă a postului patronat de turci. Acesta va prezenta din toamnă show-ul "Vrei să fii milionar".

Mai mult: Virgil Ianțu este noua vedetă Kanal D

Fostul star al Prima TV a fost prezentat într-o conferință de presă astăzi, de la ora 12:00. Odată cu aducerea lui Ianțu, Kanal D a cumpărat și formatul emisiunii "Vrei să fii milionar", care va începe din toamnă.

Concursul de cultură generală a avut un succes ieșit din comun pe plan mondial și a strâns de-a lungul timpului în fața milioane de telespectatori în fața micilor ecrane. Mii de oameni au stat de-a lungul timpului  pe "scaunul milionarului" pentru a arăta că posedă cunoștințe solide din toate domeniile și a câștiga bani.

Sursa: Libertatea
OMG! Kanal D?

#49
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 16.01.2007

 iuliandeaconu, on 23rd June 2011, 14:07, said:

OMG! Kanal D?
Dacă îmi place o emisiune eu privesc la ce se întâmplă acolo, nu privesc sigla canalului TV care o difuzează!  :kisstogether:

#50
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

 manic_user, on 23rd June 2011, 14:14, said:

Dacă îmi place o emisiune eu privesc la ce se întâmplă acolo, nu privesc sigla canalului TV care o difuzează!  :kisstogether:
Scuze. Sunt scarbit de la Nora pentru mama :thumbdown:
Restul emisiunilor de la ei imi plac :).

#51
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
EDIT: Acum am observat ca mai exista un topic :D.

ON: Atata timp cat emisiunea isi va pastra formatul nu prea ma intereseaza pe ce post se difuzeaza.

Edited by robyzz, 23 June 2011 - 14:53.


#52
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
exista un motiv pentru care emisiunile concurs au disparut in romania de la canalele fruntase la audienta si io cred ca motivul este ca nu fac atit de mult rating pe cit fac alte chestii, cum ar fi telenovele sau tocshouri. prin urmare io ma intreb daca o sa ajunga la 10-15 editii noul format

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
E bine si acolo, si Kanal D are imaginea si sunetul faine, dar parca mai bine era la TVR, asa e ca o pata de culoare intr-un post plin de mizerii.

#54
klaustrabant

klaustrabant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.06.2011

 Mosotti, on 23rd June 2011, 16:04, said:

exista un motiv pentru care emisiunile concurs au disparut in romania de la canalele fruntase la audienta si io cred ca motivul este ca nu fac atit de mult rating pe cit fac alte chestii, cum ar fi telenovele sau tocshouri. prin urmare io ma intreb daca o sa ajunga la 10-15 editii noul format

Daca ar fi fost difuzata de catre tvr ar fi fost posibil sa tina un sezon sau doua, la fel ca ,,destept si bogat". La un post comercial alta-i kalimera: banul il ia cel ce investeste si nu presedintele ceapeului. Cam asa sta treaba. Cu respect si sa ne vedem pe scaunul din fata Iantului!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate