Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Virgil Ianțu și "Vrei să fii miliardar?" la Kanal D.

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sau ramane doar in faza de proiect?

#20
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009
http://forum.softped...howtopic=755623

#21
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

View Postctingeo, on 9th March 2011, 15:19, said:

Acum cu leul greu cred că se va numi "Vrei să fii milionar" că un miliard de lei noi înseamnă 10000 de miliarde lei vechi.
Deci premiul va fi de 10 miliarde de lei vechi?

#22
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Cred ca se va numi: Vrei sa fii miiar ?

#23
SexandLoto007

SexandLoto007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.04.2010
Probabil se va numi "Vrei sa fi milionar" adica maxim 10 miliarde lei vechi (modelul din Ungaria unde 1 milion de forinti este cam 150 de milioane de lei vechi). Plus ca acest premiu ff rar se va castiga => daca ne gandim bine, la Bingo deja 10-15 miliarde se sparg intr-o emisiune, deci nu e o suma asa de mare pt. TVR (sau sponsori).

Explicati-mi si mie totusi, de ce numele emisiunii are o amprenta asa de mare asupra emisiunii? De exemplu Vacanta Mare care era .... super mega pe Pro TV in anii 2000-2002, acuma e rahat pe Kanal D desi e acelasi format, aceiasi actori, aceleasi glume ? Fac pariu ca daca ar revenii la ProTV, ar sparge audienta (plus strategia orele 20-22, vineri seara)

Edited by SexandLoto007, 19 March 2011 - 15:14.


#24
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

View Postnapster1, on 19th March 2011, 12:33, said:

posibil din toamna

Virgil Ianțu revine pe micile ecrane cu "Vrei sa fii miliardar?"


Virgil Ianțu revine la show-ul care l-a transformat într-o vedetă acum zece ani. El recunoaște în revista TVmania care apare pe piață pe 21 martie că s-a înțeles cu TVR 1 pentru a prezenta din nou acest concurs, din toamnă.

După despărțirea de Prima TV, prezentatorul a lipsit de pe micile ecrane, însă absența nu va mai dura mult. Virgil Ianțu a mărturisit că a bătut palma cu TVR pentru a face emisiunea la postul național.

"TVR 1 are intenția să ne asociem ca imagine și își doresc și ei foarte mult producția asta (Vrei să fii miliardar?, n.r.), așa cum mi-o doresc și eu. Pentru că eu cred că publicul merită și altceva decât i se oferă acum, a declarat el."

De altfel, vedeta recunoaște că planul inițial era să intre în grilă chiar din această primăvara, dar a avut probleme cu sponsorii. "Am avut ghinionul să dau de un sponsor care una a spus și alta a făcut și s-a amânat puțin proiectul."

Așa că revenirea pe ecran este planificată pentru la toamnă. Mi-e foarte dor de televiziune, recunosc, a mărturit Ianțu.

Sursa

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Vacanta Mare era la Pro duminica seara de la ora 20 si nu-mi placea deloc ca a doua zi aveam scoala.  :D

#26
New_view

New_view

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 18.10.2008
@aquila
In sfarsit o emisiune buna pe ecranele TV. :first:
Dupa nesfarsitele kitchuri nora/sora/frate pentru mama/bunica, suferi pentru mine si Romania are fite.

New View

#27
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Ooo, in sfarsit ceva bun !

#28
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Era si cazul.
Numai sa fie tot la fel de atractiva cum a fost si pe PRIMA TV.

#29
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi va fi același format...

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Oare si aceeasi muzica? Ca tare faina era, cand cineva depasea un anume prag si se apropia de miliard era cea mai freaky melodie, care pe Cristian Popescu Piedone il cam speria si a zis "Mama ce melodie ati ales; daca imi puneti asta noaptea uite asa face patul cu mine".  :D Au fost o vreme persoane de marca drept concurenti insa banii castigati erau donati in acte de caritate.

#31
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

View PostNeaceasca85, on 20th March 2011, 16:07, said:

Oare si aceeasi muzica? Ca tare faina era, cand cineva depasea un anume prag si se apropia de miliard era cea mai freaky melodie, care pe Cristian Popescu Piedone il cam speria si a zis "Mama ce melodie ati ales; daca imi puneti asta noaptea uite asa face patul cu mine".  :D Au fost o vreme persoane de marca drept concurenti insa banii castigati erau donati in acte de caritate.

Cu siguranta va fi aceeasi muzica  :coolspeak: Can't wait ...

#32
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cel putin si decorul ar trebui sa fie acelasi, semana foarte bine cu cel de la nemti.

#33
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Stati ca mai e pana la toamna, se pot intampla multe pana atunci.
Pacat ca Prima TV care acum ii are in spate chiar pe nemti nu mai face treaba.
Prima TV trebuia sa bage Big Brother 3, Vrei sa fii mili....ar, Galileo romanesc (dar cu subiecte la fel de interesante) si multa promovare outdoor in toata tara.
Dar cum Pro7 e in semi-faliment...

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Impresie de semi-faliment dau si ale noastre PRIMA si KISS TV, poate le cumpara altii de la noi sau din afara, trag cu disperare de publicitate si pe FM si pe TV ca sa nu se scufunde.

#35
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostNeaceasca85, on 25th March 2011, 02:11, said:

Impresie de semi-faliment dau si ale noastre PRIMA si KISS TV, poate le cumpara altii de la noi sau din afara, trag cu disperare de publicitate si pe FM si pe TV ca sa nu se scufunde.
Nu stiu cat timp or sa le mai mearga pasenta asta, odata si odata tot se scufunda.

Edited by chatnoir401, 25 March 2011 - 08:14.


#36
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostHamutovski, on 19th March 2011, 14:47, said:

Cred ca se va numi: Vrei sa fii miiar ?



Si va ajunge la titlul: "Vrei sa (mai) fii?" Ca la cum merge tara asta,intrebarea fireasca,cam asa ar suna.

Sunt de acord si eu cu "ciorba reincalzita".La vremea ei,emisiunea era ceva nemaivazut.Acum insa,e greu de spus daca ar mai avea acelasi impact.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate