Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Test psihologic pentru SGV

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
4WEB

4WEB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.05.2008
Salut,

Pentru angajare in armata ca sgv (sergent gradat voluntar) , la breaza se va un test psihologic apoi proba sportiva , as vrea sa pot face unul asa , sa-mi fac o idee . Nu vreu ceva mura in gura , ca idee macar .

Cel de la MAPN mi-a spus ca nu este ceva greu , doar sa fi tu si sa raspunzi sincer .... pe langa testele clasice psihologice ( pus in ordine forme gemotrice "numerotate" ) este si o intrebare(sau mai multe) pus sub forme diferite pentru a vedea daca raspunzi la fel .

Multumesc frumos .

Va rog , fara off-topic ! Numai bine

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Post4WEB, on 27th February 2011, 21:03, said:

Salut,

Pentru angajare in armata ca sgv (sergent gradat voluntar) , la breaza se va un test psihologic apoi proba sportiva , as vrea sa pot face unul asa , sa-mi fac o idee . Nu vreu ceva mura in gura , ca idee macar .

Cel de la MAPN mi-a spus ca nu este ceva greu , doar sa fi tu si sa raspunzi sincer .... pe langa testele clasice psihologice ( pus in ordine forme gemotrice "numerotate" ) este si o intrebare(sau mai multe) pus sub forme diferite pentru a vedea daca raspunzi la fel .

Multumesc frumos .

Va rog , fara off-topic ! Numai bine

n-are de ce sa-ti fie frica. e "greu" sa pici testul.

#3
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006
Intrebarile sunt abureala. Incearca doar sa te ameteasca. Trebuie doar sa fii atent. Am facut la teste psihologice cat am lucrat in armata de m-am plictist. Unele au casutele pentru raspunsuri la anumite categorii asezate in asa fel incat raspunsurile bune sunt pe aceasi coloana. Dar la unele coloane mai variaza. Cred ca nu au vazut psihologii un om mai "stabil psihic" si mai rapid in bifarea raspunsurilor ca mine. :P Nu iti face griji. Mai grele sunt cele cu figuri. Ma rog .. mai sunt si altele. Eu am dat fel si fel. :)

Edited by archaeus5, 27 February 2011 - 21:30.


#4
4WEB

4WEB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.05.2008

View PostCentris, on 27th February 2011, 21:14, said:

n-are de ce sa-ti fie frica. e "greu" sa pici testul.

Nu imi este frica , dar sti cum e cand dai un test ceva ... e bine sa pleci cu o idee macar . Sunt aprox 300 pers. pe 90 de locuri , dar din ce am vazut pe la analize si pe holurile de la mapn multi nu prea au treaba cu lumea noastra , plus ca sunt si ceva "negrii"  :rolleyes: . Proba sportiva este o joaca , am facut atletism 5 ani ... avand in vedere si ca multi dintre concurenti gafaie dupa 2 metri  .....

Desi stim cu totii foarte bine cum este in tara asta,  va mai informez si eu pe cei ce nu stiti ca pentru angajare in mapn , esti avantajt daca esti din localitatea din care este unitatea sau daca ai neamuri in cadrul armatei . Mi-se pare o prostie , criteriul asta , bineinteles , nu sunt singurele ... dar asta este , sper sa fi-u admis ... cine stie ce va fi .

Edited by 4WEB, 27 February 2011 - 21:33.


#5
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Testele folosite sunt: Matrici Progresive, E.P.Q., F.P.I., B53, sunt usoare, nu are de ce sa īti fie frica, departajarea nu se face la testele astea, asa cum īti zic de acuma ca nu o sa gasesti bunavointa īn procurarea lor.
Razboiul se da la birou, acolo īti cāstigi postul, nu conteaza cea ce faci tu, conteaza cea ce stie sa faca pila ta.

Edited by Aether, 27 February 2011 - 22:05.


#6
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Sa fii sincer e putin spus: daca ai totusi de gand sa iti "maschezi" anumite slabiciuni, tine minte raspunsurile. Testele alea cam au obiceiul sa cuprinda aceleasi intrebari formulate diferit pe paginile urmatoare. Asa se prind cand minti, am cunostinte care au "picat" nu pentru ca erau nebuni/instabili psihic ci pentru ca au mintit la o intrebare iar la urmatoarea cu acelasi subiect au uitat sa minta.

#7
4WEB

4WEB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.05.2008

View PostAether, on 27th February 2011, 22:04, said:

Testele folosite sunt: Matrici Progresive, E.P.Q., F.P.I., B53, sunt usoare, nu are de ce sa īti fie frica, departajarea nu se face la testele astea, asa cum īti zic de acuma ca nu o sa gasesti bunavointa īn procurarea lor.
Razboiul se da la birou, acolo īti cāstigi postul, nu conteaza cea ce faci tu, conteaza cea ce stie sa faca pila ta.
Stiu ca se fac si din astea , dar am 4 prieteni in cadrul armatei , fiecare angajanduse in perioade diferite si , nici unul nu a fost dezavantajat ... au intrat toti , iar din spusele lor chiar daca au intrat si pe pile probabil erau capabili si pe merit . Ma rog , sper sa nu fie probleme .

#8
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Nicolla - Bine punctat.
4WEB - Īntrebarile astea, aproape 70% din test = cel standard de la recrutare, deci cel mai probabil l-ai facut deja, si dupa cum īti aduci aminte "Sa nu va fie frica, testele astea ramān la noi, sunt confidentiale, ele sunt pastrate pentru situatia īn care vreti sa faceti parte din M.A.P.N." (plec de la premiza ca ai fost la recrutare), apoi īntrebarile sunt: DA-NU, 1-2, asa merg, ai foarte putin de completat cu propriile cuvinte.
Partea cu angajarea (concursul corect) prefer sa nu o comentez prea mult, o sa īmi zici tu cum este acolo.
Cea ce īti pot spune: Ai grija ce ai īn plan, sa nu scoti vreun plic, anul asta urmeaza sa se faca reducere de personal īn M.A.P.N., o sa se tina cont (pe lānga altele) de: vechime, evaluare anuala, evaluarea la toata cariera militara, participare la misiunile internationale, apoi o sa se faca triere cu persoanele care au o vārsta, dar care nu au avansat, īn ultima perioada toata lumea cauta sa plece din tara, stiu toti ca nu o sa dea prea bine daca dau afara pe cineva care a luptat.

Edited by Aether, 28 February 2011 - 21:42.


#9
4WEB

4WEB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.05.2008
Am fost Admis .

Testele sunt simple , dar ai prea putin timp la dispozitie .

#10
gornyk

gornyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2011

View Postarchaeus5, on 27th February 2011, 21:22, said:

Intrebarile sunt abureala. Incearca doar sa te ameteasca. Trebuie doar sa fii atent. Am facut la teste psihologice cat am lucrat in armata de m-am plictist. Unele au casutele pentru raspunsuri la anumite categorii asezate in asa fel incat raspunsurile bune sunt pe aceasi coloana. Dar la unele coloane mai variaza. Cred ca nu au vazut psihologii un om mai "stabil psihic" si mai rapid in bifarea raspunsurilor ca mine. :P Nu iti face griji. Mai grele sunt cele cu figuri. Ma rog .. mai sunt si altele. Eu am dat fel si fel. :)
  



eu am dat chiar ieri si am picat l proba psihologica.din 40 de participanti au luat decat 13 .nu a fost greu dar  intr-un 1 min nu puteai sa rasp l 15 intrebari .sa citesti si sa rasp asa de repede .si cel mai rau era k te presa timpul.si nu cred k am fost asa incet si altii mai rapizi.mam uitat putin prin clasa si altii erau aiuriti cu pixul in gura nu aveau nici un stres.majoritatea pe care i-am intrebat tot asa faceau jumatate .si cativa park stiua k deja se duc l urm proba k se sau imbracat in trening  pana sa ne dea rsp l psihologic.am vz fel si fel de oameni.au luat unii psihologicul care habar nu aveau pe ce lume traiesc.dak poti ajutama si dami si mie un formular sau cv sa ma obisnuiesc sa ma misc mai repede pt cnd o sa mai dau .eu si majoritatea am crezut k unii au fost pe pile.

Edited by gornyk, 09 November 2011 - 12:53.


#11
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
stiu ca pare greu de crezut' dar armata romana nu mai angajeaza analfabeti!

#12
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
... si totusi se pare ca ei inca mai incearca.

#13
gornyk

gornyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2011

View PostCarrman, on 9th November 2011, 13:16, said:

stiu ca pare greu de crezut' dar armata romana nu mai angajeaza analfabeti!
  




si ce ai vrea sa zici nebuno .k sunt analfabet .esti in cadrul armatei ?

#14
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
de asemenea, evitam angajarea homosexualilor!

particip si in comisiile de evaluare...

#15
valica8383

valica8383

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2012

View PostCarrman, on 9th November 2011, 18:45, said:

de asemenea, evitam angajarea homosexualilor!

particip si in comisiile de evaluare...
daca te pricepi asa bine , nu vrei sa imi spui si mie cand se dau drumu la locuri ?
Fiinca eu am facut fisa de cunoastere in luna mai 2011 si nu am fost contactat pana acum , am sunat la ei si spun ca inca nu au venit locurile  ,
cand vin aceste locuri ?

Edited by valica8383, 28 February 2012 - 15:17.


#16
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postvalica8383, on 28th February 2012, 15:15, said:

daca te pricepi asa bine , nu vrei sa imi spui si mie cand se dau drumu la locuri ?
Fiinca eu am facut fisa de cunoastere in luna mai 2011 si nu am fost contactat pana acum , am sunat la ei si spun ca inca nu au venit locurile  ,
cand vin aceste locuri ?
Statul de functii vine de obicei de la jumatatea lui martie incolo.

#17
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
In ce perioada a anului se sustin probele pentru SGV ?

#18
Diane99

Diane99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.08.2016
Hey! Imi poti lasa o adresa de email, te rog? Sau pv me la [email protected] Multumesc!

View PostAether, on 27 februarie 2011 - 22:04, said:

Testele folosite sunt: Matrici Progresive, E.P.Q., F.P.I., B53, sunt usoare, nu are de ce sa īti fie frica, departajarea nu se face la testele astea, asa cum īti zic de acuma ca nu o sa gasesti bunavointa īn procurarea lor.
Razboiul se da la birou, acolo īti cāstigi postul, nu conteaza cea ce faci tu, conteaza cea ce stie sa faca pila ta.

Hey! Imi poti lasa o adresa de email, te rog? Sau pv me la [email protected] Multumesc!

View PostAether, on 27 februarie 2011 - 22:04, said:

Testele folosite sunt: Matrici Progresive, E.P.Q., F.P.I., B53, sunt usoare, nu are de ce sa īti fie frica, departajarea nu se face la testele astea, asa cum īti zic de acuma ca nu o sa gasesti bunavointa īn procurarea lor.
Razboiul se da la birou, acolo īti cāstigi postul, nu conteaza cea ce faci tu, conteaza cea ce stie sa faca pila ta.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate