Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Femeia la volan

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4546 replies to this topic

#19
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
eu unu apreciez femeile in general  ^_^

#20
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Parerea mea. O sa fiu rapid scurt si indesat ca ma asteapta berea in frigider.

Femeia de nevasta-mea este sofer. Un sofer. Sau soferita? Sofer, ca de ingineritze nu am auzit ... asa ...
De ce o apreciez?
1. Conduce mai mult ca mine masina personala. Deoarece ea e acasa si eu pe coclauri.
2. Conduce mai sportiv ca mine. Cauciucurile musca asfaltu' cand pune piciorushul pe pedala de acceleratie.
3. Injura mai abitir ca mine. Eu si baietelul meu de 4 ani incercam sa ii tinem isonul dar nu ne-a reusit niciodata.
4. Ma duce acasa cand sunt amorsat in proportie de 3 sferturi (amorsat cu bauturi alcoolice). Din pacate refuza cu indaratnicie sa ma ia de la locul faptei daca depasesc cele 3 patrimi ... intotdeauna m-am intrebat cum stie ea ca sunt baut numai 3/4? Un mister feminin?

Daca mai imi aduc aminte va mai povestesc ... acum tocmai am treaba ...

#21
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Desigur ca sunt si exceptii.

#22
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

Irulan, on Aug 30 2005, 18:22, said:

Vreau sa fac scoala de soferi si apoi sa-mi iau o masina si sincer ceea ce ma inspaimanta sunt injuraturile pe care o sa le primesc de la barbati!

<{POST_SNAPBACK}>

Quote

Bai nu-mi pasa ce ziceti voi ! Eu o sa fiu priceputa la volun ...
"Bai"  :deadtongue: (ca tare bine ai inceput)
Analizand cele doua posturi... ce sens mai are acest topic? Ba vrei sa afli ceva, ba nu. Cam nehotarata.  :nonobad:

Am facut scoala de soferi acum doua luni si ca sa-mi citez instructorul "conduc cu nerv" (nu faceti confuzie cu nervi). A avut curajul sa ma bage prin centru, la ora de varf si nu s-a intamplat nimic, doar ca mergeam ca melcu :samui: . Iar boala vitezei o am in sange, s-a cam chinuit sa ma tempereze si sa ma faca sa tin mainile pe volan ca la carte (nu suport sa le tin asa  :deadtongue: ) sau sa nu mai conduc cu o mana pe volan si una pe schimbator.
Ideea e in felul urmator.. cineva mai sus a zis ca prietena lui e relaxata la volan. Exact asta e secretul, majoritatea sunt speriate de masina, de trafic, de injuraturile pe care le primesc (deh.. mai sunt si badarani  :deadtongue: ). De fiecare data cand ma urc la volan nu sunt decat eu si masina, ma simt foarte bine, ma calmeaza.. iar asta ma face sa merg linistit.

Partea mea de intamplari cu soferi e impartita... cam jumi-juma sunt dusi cu pluta, de la barbati care chiar nu mai stiu sa conduca (cum si-or fi luat carnetul doar ei stiu) pana la femei care-si fac manichiura in masina, parcata la 2m de intersectie  :deadtongue:

Incearca sa te simti bine la volan, nu te speria cand celelalte masini din trafic se apropie de a ta si... cel mai important... nu te enerva, pastreaza-ti calmul.

#23
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

Irulan, on Aug 30 2005, 18:29, said:

Parerea mea este ca femeile ar putea sa conduca la fel de bine ca barbatii.

<{POST_SNAPBACK}>

Pot.. dar au mintea blocata.

#24
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Chiar ieri am vazut cum una intr-un Matiz s-a oprit in fundul unuia in Volvo care oprise la o trecere de pietoni.

#25
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005

Necronomikon, on Aug 30 2005, 18:43, said:

Chiar ieri am vazut cum una intr-un Matiz s-a oprit in fundul unuia in Volvo care oprise la o trecere de pietoni.

<{POST_SNAPBACK}>

Ala e de vina.Daca nu s-a dat la o parte  :cursing:  Obstructie....  :bigwhitegrin:

#26
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005
Lasa ca exista si exemple de barbati care nu le au deloc cu sofatul.. dar deh...  :deadtongue:

#27
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

inana, on Aug 30 2005, 19:23, said:

ca la carte (nu suport sa le tin asa  :deadtongue: ) sau sa nu mai conduc cu o mana pe volan si una pe schimbator.

<{POST_SNAPBACK}>

Asta mi se pare cea mai mare prostie. Oricum în oraș DOAR așa vei conduce!

#28
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Eu as aprecia femeia la volan (de, am CASCO) in felul asta putand si eu sa mai rad cate o sticla de bere/vin cand mergem pe undeva. Mai am de asteptat pentru ca nu a luat decat sala pana acum.

#29
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

dixy, on Aug 30 2005, 20:05, said:

Eu as aprecia femeia la volan (de, am CASCO) in felul asta putand si eu sa mai rad cate o sticla de bere/vin cand mergem pe undeva. Mai am de asteptat pentru ca nu a luat decat sala pana acum.

<{POST_SNAPBACK}>

știam că traseul se dă în aceeași zi. Sau a luat sala și a picat traseul? :(

#30
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Mutat la aria Auto ...

#31
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

mufă, on Aug 30 2005, 20:09, said:

știam că traseul se dă în aceeași zi. Sau a luat sala și a picat traseul? :(

<{POST_SNAPBACK}>

Nu, intai se da sala, daca ai luat-o in decurs de un an poti da si traseul. Daca pici traseul trebuie sa dai din nou si sala.
Voiam sa zic ca nu esti obligat sa dai traseul in aceeasi zi. (in conditiile in care ai luat sala :rolleyes: )

Edited by inana, 30 August 2005 - 19:19.


#32
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

mufă, on Aug 30 2005, 20:00, said:

Asta mi se pare cea mai mare prostie. Oricum în oraș DOAR așa vei conduce!

<{POST_SNAPBACK}>

Spune tu asta unui politai... sa vezi ce mai iei carnetul... la sfantu asteapta.  :deadtongue:

Tu crezi ca mie imi convenea sa tot mut mana de pe volan pe schimbator? Dar na.. astea sunt regulile.. macar pana iei carnetul. Dupa aia... cum te taie capu'.

#33
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

inana, on Aug 30 2005, 19:18, said:

Tu crezi ca mie imi convenea sa tot mut mana de pe volan pe schimbator? Dar na.. astea sunt regulile.. macar pana iei carnetul. Dupa aia... cum te taie capu'.

<{POST_SNAPBACK}>


vezi, din cauza asta se circula ca dreaq pe sosele Romaniei  :death:

#34
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

mufă, on Aug 30 2005, 19:09, said:

știam că traseul se dă în aceeași zi. Sau a luat sala și a picat traseul? :(

<{POST_SNAPBACK}>


A dat sala si nu a vrut sa dea traseul pentru ca nu era sigura pe ea. Asta acum trei-patru luni. Are voie sa dea traseul timp de un an dupa ce a dat sala. O tot bat la cap sa mai ia niste ore de condus. Nasol totusi ca trebuie sa mai frece putin legislatia chiar daca a luat sala. Nu merge sa se urce cu Garcea in masina si sa comita o greseala grosolana.

#35
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
mah, acum depinde cum conduce. daca e praf (scuze daca jignesc) cat sa isi ia, un an?

eu zic sa mai faca o sedinta si dupa aceea sa dea traseul si sa se roage sa nu ii pice un handicapat in comisie.  ^_^

#36
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

brebe85, on Aug 30 2005, 20:30, said:

mah, acum depinde cum conduce. daca e praf (scuze daca jignesc) cat sa isi ia, un an?

eu zic sa mai faca o sedinta si dupa aceea sa dea traseul si sa se roage sa nu ii pice un handicapat in comisie.  ^_^

<{POST_SNAPBACK}>

Eu as zice doua sedinte, in care sa se concentreze pe parcari, garari, mers inapoi. Cand se urca la volan sa-si puna centura.. si alte cateva chichite dupa care se uita politistul.
Ah.. si virajul la stanga  :deadtongue:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate