Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Problema cu un film DivX

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Am un film care daca-l rulez cu BSPlayer se desincronizeaza sunetul de imagine. Daca-l vad cu Mp6.4 nu e nici o problema.
Vreau sa-l vad cu BSPlayer pt ca vreau sa vad subtitrarea.
Sa nu-mi ziceti ca e de la sistem pt ca celelalte filme se vad bine.
Am PIII 800, 128MB, etc
Am incercat si cu divx 3.22 si cu 4.11 si tot la fel.
De la ce ar putea fi?
Mersi mult.

#2
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Ia incearca sa denumesti fisierul cu subtitrarea cu acelasi nume cu al fisierului avi (divx), dar cu extensia srt si foloseste MediaPlayer pentru a-l vedea. Zi apoi efectul...

#3
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Cred ca nu m-am facut prea bine inteles.
Filmul se desincronizeaza cand il vad cu BSPlayerul chiar si fara subtitrare.
Asta cu redenumirea extensiei o stiam.
Am si un program cu care vad subtitrare in MediaPlayer.
Totusi de ce se desincronizeaza sunetul de imagine cand il vad cu BSPlayerul?
Mentionez ca am ultima versiune de BSPlayer, dar am incercat si cu o alta versiune mai veche si tot asa face?
Care-i explicatia

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Nu stiu, mie personal nu imi place bsplayer. Eu folosesc numai Windows Media Player 7.1 cu ultimele upgrade-uri. E cel mai bun si imi ocupa resursele cele mai putine (maxim 35% la un divx, depinde de codare, minim 10%). Toate celelalte playere imi ocupa cu cel putin 10% mai mult tip procesor.

#5
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... eu chiar am avut probleme mari cu media playeru' ( restarturi and other shits ) ... si daca vreau media player nu trec mai mult de 6.4 nici sa ma impusti ... iar apropo de BSPlay -> trebuie sa aveti instalat un derect x cel putin 7.0 :drac:

Cretze :cya:

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
lasi in pace alte softuri de play si ramai cu media player deoarece precum spui, este cel mai bun, simplu si rapid player, pui divxg400 (cauta pe net ca il gasesti), este un driver divx (de sine statator  dar care pus si peste divx3.11 sau divx4 merge) cu suport de subtitle....iti va apare si el in fereastra la proprieties (click dreapta pe imaginea filmului sub driverul original)  si cu dublu click pe el ai acces la captiolul subtitles, acolo setezi ce vrei, fisierul de subtitrare sa aiba acelasi nume cu filmul si gata, problem solved....

#7
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
[ http://www.divx-digest.com/software/images/g400_filter.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In cazu' in care va intereseaza DivXG400 il puteti lua de AICI

Cretze :cya:

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
...asta adica microDVD ... mie mi s-a parut cel mai fiabil pana amu, nemaivorbind de functzionalitate ... BSPlayer nu mi-a placut de la inceput ... Io nu mai folosesc de mult MediaPlayer, deshi asta din XP e mai bine facut ... Ideea e ca toate se bazeaza pe controalele MediaPlayer din windoze ... asha ca tot cam pe acolo ajungi ... numa ca MicroDVD se incarca de aproximativ doua ori mai repede decat MP 7 (am observat asta la sala, pe Athlon 650 / 64 RAM, Win Me) ...

Downloadurile necesare gaseshti aici , la sectziunea Multimedia ... Merita sa dai o privire ... ai shi codecurile de care ai nevoie ...

Subtitrari aici
...sunt mai bine de 3000 de fishiere (mai aduc maine vreo 50 de mega) ...

Baftau!:oK:

#9
daDDo

daDDo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.10.2007
am si eu niste probleme cu filmele...
pe calculator imi merg tot dar cand vreau sa ma uit pe dvd nu merge...
folosesc nero si fac dvd date  si dvdu citeste divx  model Smsung dvd r128
ms anticipat :)

#10
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Vezi ca din 2002 pina incoace s-a mai discutat problema de 517 ori.
NU merge nici un film?  Daca le scrii pe CD? A mers vreodata? Mai ai garantie?
Verifici codecul folosit de filme cu GSpot sau AVICodec si poate iti dai seama de problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate