Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dezastru pentru Dacia Duster la crash test EURONCAP

- - - - -
  • Please log in to reply
225 replies to this topic

#217
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Nu tin neaparat sa te contrazic, dar loganul n-a iesit chiar asa bine la treaba asta. Asta ma face sa cred ca si directiile fortelor exercitate sunt destul de importante.

#218
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
dezastru sau nu, vanzarile sunt la fel de mari, restu` sunt detalii, ca mori in chinuri, ca mori imediat la un impact mai violent la o viteza mai mare
odata mori

#219
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007

 vanitty, on 2nd March 2011, 19:50, said:

saracul nu cred ca stie ca dusterul 4x4 are suspensie independenta pe spate :lol:
Adoptarea suspensiei independente* se datoreaza in principal transmisiei, in varianta cu punte H nu era loc suficient in zona. Acelasi lucru si pentru mutarea rotii de rezerva in portbagaj.

* - un argument in plus pentru "offroader-ul veritabil". :)

#220
Andrei-vl

Andrei-vl

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2010
Din intamplare am gasit asta: http://en.drugasmuga...sche_19263.html

#221
SonyAD

SonyAD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 24.10.2010
Ce ai vrea? Rezultatul unui impact dintre un autoturism și un cocomobil din categoria tanc rutier.

Quote

the driver of the Porsche Cayenne lost control and drove into the oncoming lane, where it collided with a Renault

Scopul mașinilor de interlop de genul ăsta e să scapi cu viață sau chiar teafăr din accidente cu vehicule mai ușoare sau fragile. Să nu plătești la fel de mult pt. inconștiența sau incompetența la volan.

#222
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,760
  • Înscris: 01.10.2002
Dupa cum scrie, toti au murit, atat cei din Duster, cat si soferul masinii de peste doua tone... Masivitatea nu te scoate din orice...

Edited by Wotan, 13 April 2011 - 23:41.


#223
Hardstyle1

Hardstyle1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 02.04.2011

 SonyAD, on 12th April 2011, 21:54, said:

Ce ai vrea? Rezultatul unui impact dintre un autoturism ?i un cocomobil din categoria tanc rutier.



Scopul ma?inilor de interlop de genul ăsta e să scapi cu via?ă sau chiar teafăr din accidente cu vehicule mai u?oare sau fragile. Să nu plăte?ti la fel de mult pt. incon?tien?a sau incompeten?a la volan.

totusi, mai bun un s-class, mai sigur. marimea nu conteaza.

Edited by Hardstyle1, 14 April 2011 - 06:34.


#224
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,760
  • Înscris: 01.10.2002
Marimea conteaza, dar in caz de acident frontal la viteze mari ajuta sa conduci un tanc, inertia a 50 de tone te va ajuta sa treci peste evenimen... :naughty:
in caz de masina obisnuite, fortele de deceleratie exercitate asupra corpului tau iti vor face rau chiar daca masina nuse deformeaza un milimetru. :console:

#225
Hardstyle1

Hardstyle1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 02.04.2011
pai tone are si s-class, poate chiar mai multe decat unele jepuri. :)

o limuzina bine-facuta e mai sigura decat un "jep", doar la impact lateral cu o masina normala(sa nu fie tot jep sau mai mare) l-ar lovi mai jos si ar fi probabil mai bine.

#226
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Dar in poza a5a de ce sunt manechine pe jos? Sau doar mie mi se pare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate