Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#91
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
user nou-nout cu nume de papusa, mai da "quote" de vreo 3 ori, poate n-a priceput inca toata lumea  :D

scrie-n fisa postului sa dati din cand in cand cate-un search cu numele angajatorului?  :rolleyes:

#92
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postmianna, on May 29 2006, 00:47, said:

user nou-nout cu nume de papusa, mai da "quote" de vreo 3 ori, poate n-a priceput inca toata lumea  :D

scrie-n fisa postului sa dati din cand in cand cate-un search cu numele angajatorului?  :rolleyes:




:D  :D  :D super. O sa incerc sa descriu dupa 25 august cum e cu Hotel Papagheorghiu ( daca o sa pot sa intru); impresia mea este ca are numai o frumoasa priveliste din camerele pe care oricum platesti si supliment si esti obligat sa iei optionalele si masa.  :puke: . Foarte ciudata viziune de a face turism. Asa ca m-am reorientat la alta agentie si alt hotel.

#93
panel

panel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 27.11.2005
Vreau sa ajung in insula Thassos cu masina. Ma intereseaza ruta pe la Veliko Tarnovo-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Khaskovo. Poate sa-mi spuna cineva o ruta mai buna pentru a ajunge la Keramoti de unde se ia feribotul pentru insula?

#94
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postlaurentis, on May 29 2006, 09:15, said:

:D  :D  :D super. O sa incerc sa descriu dupa 25 august cum e cu Hotel Papagheorghiu ( daca o sa pot sa intru); impresia mea este ca are numai o frumoasa priveliste din camerele pe care oricum platesti si supliment si esti obligat sa iei optionalele si masa.  :puke: . Foarte ciudata viziune de a face turism. Asa ca m-am reorientat la alta agentie si alt hotel.

de intrat intri :) ca au usa automata si cel de la receptie (patronu) nu te intreaba de sanatate....daaar...mai bine nu ai intra :D ca nu garantez ca nu cade hotelul ala, la cat de nasol e....patronul nu are nici o vina, asta are asta ofera, dar daca as fi o agentie de turism din romania, eu unul nu as organiza asa ceva nici macar pentru dusmanii mei...

nu zic nu, era apa calda era lumina, era pat....dar caldura (in mai) doar de la un amarat de resou care nu facea fata si dura cam 3 ore sa se simta ceva....poate sunt eu mai friguros dar totusi.... plus ca dupa cum zice si lexi, camera noastra era foarte mica, stateai cu picioarele in dus ca sa iti faci nevoile....ce sa zic...asa ceva chiar nu am mai vazut....si da, exista si poze pentru cei care nu sunt de acord cu ceea ce zicem :P maine probabil o sa le si vedeti

#95
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postangel, on May 29 2006, 22:15, said:

de intrat intri :) ca au usa automata si cel de la receptie (patronu) nu te intreaba de sanatate....daaar...mai bine nu ai intra :D ca nu garantez ca nu cade hotelul ala, la cat de nasol e....patronul nu are nici o vina, asta are asta ofera, dar daca as fi o agentie de turism din romania, eu unul nu as organiza asa ceva nici macar pentru dusmanii mei...

nu zic nu, era apa calda era lumina, era pat....dar caldura (in mai) doar de la un amarat de resou care nu facea fata si dura cam 3 ore sa se simta ceva....poate sunt eu mai friguros dar totusi.... plus ca dupa cum zice si lexi, camera noastra era foarte mica, stateai cu picioarele in dus ca sa iti faci nevoile....ce sa zic...asa ceva chiar nu am mai vazut....si da, exista si poze pentru cei care nu sunt de acord cu ceea ce zicem :P maine probabil o sa le si vedeti


multumesc anticipat Angel, ar fi chiar interesant de vazut ce teapa era sa iau; un patron de agentie mi-a spus ca hotelul Papagheorghiu este pe structura metalica construit si mai poti simti chiar vibratii, deh....senzatii tari...nu stiu daca este chiar adevarat dar oricum e ciudat de inalt pentru o insula greceasca

#96
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postangel, on May 29 2006, 22:15, said:

de intrat intri :) ca au usa automata si cel de la receptie (patronu) nu te intreaba de sanatate....daaar...mai bine nu ai intra :D ca nu garantez ca nu cade hotelul ala, la cat de nasol e....patronul nu are nici o vina, asta are asta ofera, dar daca as fi o agentie de turism din romania, eu unul nu as organiza asa ceva nici macar pentru dusmanii mei...

nu zic nu, era apa calda era lumina, era pat....dar caldura (in mai) doar de la un amarat de resou care nu facea fata si dura cam 3 ore sa se simta ceva....poate sunt eu mai friguros dar totusi.... plus ca dupa cum zice si lexi, camera noastra era foarte mica, stateai cu picioarele in dus ca sa iti faci nevoile....ce sa zic...asa ceva chiar nu am mai vazut....si da, exista si poze pentru cei care nu sunt de acord cu ceea ce zicem :P maine probabil o sa le si vedeti


Angel am vazut ca ai stat anul trecut la vila Anna si mi-ar fi foarte de ajutor niste impresii (pozitive si negative), promit sa ma revansez cu poze de anul asta :worthy: .
Multumesc mult!

#97
razvanpana

razvanpana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 31.05.2006
AM CUMPARAT BILETE PRIN AG. MAX 52 , IN INSULA THASSOS ,LA HOTEL PAPAGHEORGHIU SI SUNT CAM DEZAMAGIT DE ALEGEREA FACUTA , DUPA CE AM CITIT CATE CEVA DESPRE AGENTIE SI HOTEL.
POATE E CINEVA CARE A STAT ACOLO SI POATE SA-MI SPUNA SI MIE CUM A FOST.

#98
lexi

lexi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.08.2005
Din pacate, nu cred ca ai facut cea mai buna alegere, vezi posturile de pe topicul cu Insula Thassos : http://forum.softped...pic=75406&st=60

Incerc sa-mi fac timp sa postez si niste poze.

Ai achizitionat si pachetul de optionale ? Ce camera ti-a fost repartizata ?

Edited by lexi, 31 May 2006 - 17:50.


#99
razvanpana

razvanpana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 31.05.2006

View Postlexi, on May 31 2006, 18:49, said:

Din pacate, nu cred ca ai facut cea mai buna alegere, vezi posturile de pe topicul cu Insula Thassos : http://forum.softped...pic=75406&st=60

Incerc sa-mi fac timp sa postez si niste poze.

Ai achizitionat si pachetul de optionale ? Ce camera ti-a fost repartizata ?

DA. SEARA GR SI CROAZIERA + DM PT. PRIMA PERIOADA SI FULL BOARD PT. ADOUA PERIOADA. AM LUAT 2 SERII (14 NOPTI)

#100
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postrazvanpana, on May 31 2006, 18:15, said:

DA. SEARA GR SI CROAZIERA + DM PT. PRIMA PERIOADA SI FULL BOARD PT. ADOUA PERIOADA. AM LUAT 2 SERII (14 NOPTI)

Daca mai postezi cu CAPS iei warn  :nonobad:

#101
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.05.2006
Foarte trist, penibil si degradant pentru Max 57 postul lui Lexi. Suntem in aproape aceeasiu situatie cu altii acre au facut deja primul pas in cumpararea biletelor pe anul acesta. Poate insa ca exista si parti bune? Nu ne-ai spus nimic despre ele si nu vrem sa credem ca alegerea noastyra a fost un fiasco total. Cu ce ne-ai incuraja acum ca gestul l-am facut si stii ca e greu sa mai luam banii inapoi, etc,etc? Acesta e primul meu mesaj si presimt ca ne vom scrie multa vreme. Numai bine la toti ! Tudor1

#102
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postlaurentis, on May 30 2006, 21:07, said:

Angel am vazut ca ai stat anul trecut la vila Anna si mi-ar fi foarte de ajutor niste impresii (pozitive si negative), promit sa ma revansez cu poze de anul asta :worthy: .
Multumesc mult!

nu am impresii negative.
si cred ca am zis totul cu asta :D
pozitive...tot :) de la mancarea lui Dimitri, pana la camera care nu pot zice ca era palat dar era camera serioasa cu bucatarie si un pat imens etc etc....citeste primele posturi ale mele de pe topicul asta :)

oricum, nu ma duc nicaieri pentru a sta in camera, aia este doar sa iti bei cafeaua dimineata si sa ai unde sa pui capul seara si sa mai faci si un dus. Dar macar un minim de confort este necesar, nu m-as putea simti bine undeva unde nu as avea apa calda, caldura pe timp de iarna, spatiu cat sa nu zic ca sunt in celula si o baie curata... :D

#103
razvanpana

razvanpana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 31.05.2006

View PostMasterboy, on May 31 2006, 21:34, said:

Daca mai postezi cu CAPS iei warn  :nonobad:


de ce ?
de ce nu pot posta in CLAPS ?
care e logica?

#104
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postangel, on Jun 1 2006, 20:24, said:

nu am impresii negative.
si cred ca am zis totul cu asta :D
pozitive...tot :) de la mancarea lui Dimitri, pana la camera care nu pot zice ca era palat dar era camera serioasa cu bucatarie si un pat imens etc etc....citeste primele posturi ale mele de pe topicul asta :)

oricum, nu ma duc nicaieri pentru a sta in camera, aia este doar sa iti bei cafeaua dimineata si sa ai unde sa pui capul seara si sa mai faci si un dus. Dar macar un minim de confort este necesar, nu m-as putea simti bine undeva unde nu as avea apa calda, caldura pe timp de iarna, spatiu cat sa nu zic ca sunt in celula si o baie curata... :D


Ai dreptate Angel , ideea e sa ai o cazare decenta; cat despre mancarea si cockeilurile  lui Dimitri si Tanyia se pare ca sunt vestite  :D  pentru ca si pe alte forumuri sunt pomenite. Ar fi minunat daca ai putea posta niste poze din Thassos  :worthy:

#105
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.05.2006
Good idea cu postatul. Asteptam vederi din Limenaria-Thassos.

#106
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
nu pun inca poze pentru ca nu sunt acasa (sunt in buc) dar va dau doua link-uri

http://www.thassos-i...ind/photoen.htm

http://www.gothassos.../add_photos.php

sunt destul de edificatoare ;)

#107
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.05.2006
Sunt cele mai bune poze pe care le-am vazut pana acum.Tkanks! Totusi, mi-ar fi placut si instantaneele tale, vazute cu ochi critic. De asemenea, ceva despre experienta personala in Thassos.

#108
Tzeposul

Tzeposul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2006
Sau uite aici poze facute de diversi....
http://www.flickr.co...q=thassos&s=rec

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate