Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#7057
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 Crassus, on 19th February 2010, 16:14, said:

Salut prieteni,stie cineva ce preturi au cei de la dimitra anul aceta,am trimis mail si nu mi-au dat raspuns.

At this moment  we have one studio for 2 people available from 24 –  31 July (7 nights) and the total cost for 7 nights is 350  Euro





Am citat o parte din mesajul lui PAVLOS. N.  SINATHIS de la vila Dimitra. Mie sincer mi se pare cam multisor. Depinde si de perioada pe care o alegi. Raspunde un pic mai greu..



 andc, on 19th February 2010, 09:09, said:

Salutare,

am sa pun aici cele mai bune preturi pe care le-am primit direct de la pensiunile si hotelurile din Thassos, am trimis aproximativ 300 de mail-uri la toate locatiile pe care le-am gasit pe net, iar cele pe care le afisez mai jos sunt cele mai bune oferte pe care le-am primit:
- mentionez ca am cerut ofertele la sfarsitul anului trecut, pentru 2 saptamani 15 nopti, o saptamana la sfarsitul lui iunie si una la inceputul lui iulie (am cerut o noapte suplimentara bonus dupa ce am negociat pretul) - studio sau apartament pentru o familie cu un copil de 8 ani.

Villa AMALIA - Skala Potamia
apartament 35 euro / noapte
http://www.shop-ella...members/a00111/

Studio DIMITRELIS - Kinira
studio 22 euro / noapte
http://www.dimitrelis.gr/

Bungalow DELPHIN - Astris
bungalow 40 euro / noapte
http://www.thassos-i...pages/Psalidas/

PARADISE GARDEN Studio - Limenas
studio - 27 euro / noapte - 400 euro ptr 15 nopti
http://www.paradise-.../en/contact.htm

MAGDAS HOUSE - Astris
studio 40 euro / noapte - 500 euro ptr 15 nopti
pe Facebook user MAGDAS HOUSE

OLIVEIRA - Skala Rahoni
apartament 45 euro / noapte
http://www.apartments-olivera.gr/

Villa MANDANI - Thassos Town
apartament - 45 euro / noapte
http://www.villa-mandani.gr/

OK, acestea sunt cele mai bune preturi pe care le-am primit din aproape 300 de oferte, adica singurele sub 50 euro pentru perioada specificata.

Sper sa va ajute si pe voi sa va gasiti o locatie buna pentru o vacanta frumoasa.  :thumbup:


De primele 2 pot sa spun jos palaria :thumbup: ...la amalia am fost cazata in urma cu 4 veri..curatenie, spatiu foarte mare, 2 balcoane imense, gazde super primitoare ( Apostolos este painea lui D-zeu)..., la Dimitrelis am stat vara trecuta..si am fost f multumiti..curat si primitor. Am facut prostia ( ca nu am stiut) sa nu cerem preferinta la camera ( nu am stiut ca se procedeaza si asa)...am fost cazati la parter pe partea cu muntele ( de ce sa mint privelistea a fost superba) dar as fi vrut sa vad marea :rolleyes: ...celelalte vile nu le stiu...

Uite ce am mai primit eu pt perioada final de iulie...si poate mai incerci o negociere...( mentionez ca am cerut pret pt ultima sapt din iulie, respectiv 7 nopti):

http://www.studios-heaven.gr/

studio heaven- skala potamia
50 euro/ camera

www.pension-violeta.gr
skala potamia
45euro/ camera
www.villa-maria.gr
idem
45euro/ camera
blue bay hotel       400 EUROS  (with breakfast)/ 8 nopti
captains hotel       320 EUROS/ 8 nopti - asa a inteles el ca am cerut...

www.posidonia-apartments.gr
skala potamia/50 euro/ noapte
www.blueview-studios.gr

skala potamia/ 50 euro
www.marias-studios.gr
sk.p/ 55 euro...

toate au fost nenegociate...le-am cerut si le-am primit...restul ofertelor nu are rost sa amintesc...

Sa nu uit si vila Dimitra care am postat mai sus...Noi inca nu putem sa dam un ok...pt ca asteptam confirmarea de la job ca e ok concediul in aceea perioada..

#7058
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Multumesc, am mai trimis la 2 dintre sugestiile pana in 50E si astept raspuns.

aha, pana a postat eu au mai aparut sugestii. exact final de iulie caut si eu, cred ca pana pe aprox 20 iulie preturile sunt mai jos, apoi incepe sezonul full. Stroescud, ai cerut tot tripla?

caci un alt aspect unde incerc sa ma asigur ca e totul ok  este ca exista  camera tripla in adevaratul sens- cu 3 paturi normale (nu o dubla unde sa puna un pat pliant), multe zic ca au insa toate pozele sunt cu duble. la altele nu inteleg, de ex Amalia, spune one bedroom apt, oare asta are 3 paturi?

Edited by Biankita, 19 February 2010 - 21:29.


#7059
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
La Studios Dimitra http://www.studios-d....gr/contact.htm am stat anul trecut, in camera cu 3 paturi care sunt chiar paturi normale. Camera e f mare cu baie si chicineta. Gradina e un vis! E foarte bine ingrijita. E un loc linistit si relaxant! Dezavantajul pt unii ar fi ca nu e aproape de tarm. Nu se vede marea.
Am platit la sfarsitul lui iunie 30 eur pe camera cu 3 paturi. Nu cred ca e mult 50 eur in plin sezon la ce-ti ofera. Depinde de buzunarul tau, evident. Vila are doar vreo 8-9 camere. Nu e genul ala de hotel cu balamuc, usi trantite, frecus pe scari, tipete...
Daca aveti intrebari va raspund cu drag.

#7060
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007

 Biankita, on 19th February 2010, 21:12, said:

Multumesc, am mai trimis la 2 dintre sugestiile pana in 50E si astept raspuns.

aha, pana a postat eu au mai aparut sugestii. exact final de iulie caut si eu, cred ca pana pe aprox 20 iulie preturile sunt mai jos, apoi incepe sezonul full. Stroescud, ai cerut tot tripla?

caci un alt aspect unde incerc sa ma asigur ca e totul ok  este ca exista  camera tripla in adevaratul sens- cu 3 paturi normale (nu o dubla unde sa puna un pat pliant), multe zic ca au insa toate pozele sunt cu duble. la altele nu inteleg, de ex Amalia, spune one bedroom apt, oare asta are 3 paturi?

cred ca se refera la apartamente compuse din dormitor si living, pot dormi 2+2, mai sunt unele care au 2 dormitoare si living, deci 6 persoane la cazare

#7061
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 Biankita, on 19th February 2010, 21:12, said:

Multumesc, am mai trimis la 2 dintre sugestiile pana in 50E si astept raspuns.

aha, pana a postat eu au mai aparut sugestii. exact final de iulie caut si eu, cred ca pana pe aprox 20 iulie preturile sunt mai jos, apoi incepe sezonul full. Stroescud, ai cerut tot tripla?

caci un alt aspect unde incerc sa ma asigur ca e totul ok  este ca exista  camera tripla in adevaratul sens- cu 3 paturi normale (nu o dubla unde sa puna un pat pliant), multe zic ca au insa toate pozele sunt cu duble. la altele nu inteleg, de ex Amalia, spune one bedroom apt, oare asta are 3 paturi?

Noi am cerut dubla..suntem doar 2...La Amalia sunt apartamente cu 2 camere si 2 paturi in camera..si studio ( garsoniera) cu o camera si 2 paturi...daca vrei pot sa-ti dau maine pe privat cateva poze sa vezi exact...la dimitrelis nu stiu ce tip de camere au...dar cea in care am stat noi era dubla si avea doar un pat pliant...

#7062
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

 stroescud, on 19th February 2010, 20:55, said:

At this moment  we have one studio for 2 people available from 24 –  31 July (7 nights) and the total cost for 7 nights is 350  Euro





Am citat o parte din mesajul lui PAVLOS. N.  SINATHIS de la vila Dimitra. Mie sincer mi se pare cam multisor. Depinde si de perioada pe care o alegi. Raspunde un pic mai greu..






De primele 2 pot sa spun jos palaria :thumbup: ...la amalia am fost cazata in urma cu 4 veri..curatenie, spatiu foarte mare, 2 balcoane imense, gazde super primitoare ( Apostolos este painea lui D-zeu)..., la Dimitrelis am stat vara trecuta..si am fost f multumiti..curat si primitor. Am facut prostia ( ca nu am stiut) sa nu cerem preferinta la camera ( nu am stiut ca se procedeaza si asa)...am fost cazati la parter pe partea cu muntele ( de ce sa mint privelistea a fost superba) dar as fi vrut sa vad marea :rolleyes: ...celelalte vile nu le stiu...

Uite ce am mai primit eu pt perioada final de iulie...si poate mai incerci o negociere...( mentionez ca am cerut pret pt ultima sapt din iulie, respectiv 7 nopti):

http://www.studios-heaven.gr/

studio heaven- skala potamia
50 euro/ camera

www.pension-violeta.gr
skala potamia
45euro/ camera
www.villa-maria.gr
idem
45euro/ camera
blue bay hotel       400 EUROS  (with breakfast)/ 8 nopti
captains hotel       320 EUROS/ 8 nopti - asa a inteles el ca am cerut...

www.posidonia-apartments.gr
skala potamia/50 euro/ noapte
www.blueview-studios.gr

skala potamia/ 50 euro
www.marias-studios.gr
sk.p/ 55 euro...

toate au fost nenegociate...le-am cerut si le-am primit...restul ofertelor nu are rost sa amintesc...

Sa nu uit si vila Dimitra care am postat mai sus...Noi inca nu putem sa dam un ok...pt ca asteptam confirmarea de la job ca e ok concediul in aceea perioada..



Multumesc de informatiii,am trimis si eu la dimitrelis,astept raspuns,daca poti sa imi dai mai multe detalii si poze asi fi incintat,cum sunt propietari si care este diferenta dintre o camera la etaj si una la parter.Multam :kisstogether:  :kisstogether:

#7063
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 Crassus, on 20th February 2010, 07:32, said:

Multumesc de informatiii,am trimis si eu la dimitrelis,astept raspuns,daca poti sa imi dai mai multe detalii si poze asi fi incintat,cum sunt propietari si care este diferenta dintre o camera la etaj si una la parter.Multam :kisstogether:  :kisstogether:

proprietarul nu l-am cunoscut...acolo se ocupa 2 surori grecoaice..ele fac curatenie, uda florile, au 2 fetite absolut superebe.... Nu exista clar diferenta decat in faptul ca eu imi doream sa vad marea si am nimerit pe partea cu muntele...oricum de la parter chiar daca eram pe partea cu marea nu vedeam mare lucru, de aceea imi doream etaj. ( ultima poza iti arata ce vedeam noi de pe balcon)

Attached Files

  • Attached File  106.JPG   1.11MB   397 downloads
  • Attached File  108.JPG   1.1MB   317 downloads
  • Attached File  109.JPG   1.07MB   334 downloads
  • Attached File  110.JPG   893.67K   301 downloads
  • Attached File  113.JPG   1.19MB   367 downloads
  • Attached File  115.JPG   1.33MB   449 downloads


#7064
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
S-a inchis , deoarece primul topic a fost deschis in 2005 iar multe informatii sunt de 4-5ani, multe s-au mai schimbat in timp.Paginile , la numar 400 deja erau obositoare ochiului, mai ales pt cei ce nu folosesc functia search si dupa 2-3 pagini de citit, pun fiecare cate o intrebare.

Continuarea :

http://forum.softped...howtopic=642266    


Multumesc frumos.

Edited by ferrellroo, 20 February 2010 - 12:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate